Skocz do zawartości
  • 0

Oznaczenia na mapie


michal1514

Pytanie

  • Odpowiedzi 114
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

K.D. Burgwall - W ten sposób są oznaczone grodziska na Mistelblattach i lepiej w tamtych okolicach się nie pokazuj z wykrywką bo dla archeo wejdziesz za paznokcie".

Gratz B. - B" jest to skrót od wyrazu berg - góra. Jest to nazwa własna wzniesienia znajdującego się koło tego grodziska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto skan.
No więc przyjrzałem się dokładniej i koperta w lesie znajduje się niedaleko kopalni a koperta na polu niedaleko drogi ale dość daleko od miasta.
I jeszcze jedno pytanie, co oznaczają te kółka, które zaznaczyłem niebieskim prostokątem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu wycinek z pewnego świetnego dzieła...

Raczej to nie strzelnica, byłaby zaznaczona na mapie w charakterystyczny sposób. Strzelnica miejska na pewno by była zaznaczona, strzelnica wojskowa-nawet nie zostałaby ujęta na mapie... więc wg mnie-tak na oko-ta nazwa odnosi się do drogi/linii lub w tym miejscu była jakaś strzelnica xx lat temu. Inna sprawa że nikt by nie ryzykował umieszczania strzelnicy w pobliżu takiego skrzyżowania, poza tym teren jest bardzo pofałdowany-nie ma za bardzo miejsca na taką strzelnicę... to takie moje wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Michał1514- to 'kółko z kreskami' to najzwyczajniejsze oznaczenie wzniesienia, czy wgłębienia. Tak jak u Ciebie, czyli kreski na zewnątrz- oznacza wzniesienie, kreski wewnątrz oznaczają zaś wgłębienie. Do dziś tak oznacza się mapy. ;)
Pozdrawiam S.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko !!
Przegladałem dzisiaj mapke, nie wiem jak się nazywa pisze tylko Maßstab. Niedaleko wioski na polu są zaznaczone zabudowania ( 2 budynki ) i pisze Ft. Hinter-hauser.
Co to może być ? Sprawdzałem skrót Ft. i pisze Ft - Furt a w dosłownym tłumaczeniu Furt tzn. Bród. Macie jakieś pomysły ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie