Skocz do zawartości
  • 0

Oznaczenia na mapie


michal1514

Pytanie

  • Odpowiedzi 114
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Ok dzięki :)
Ale jak się pogoda polepszy to sprawdze to miejsce dla pewności.
Swoją drogą słyszałem, że na takich skrzyżowaniach mogą być monetki :O prawda czy mit ?
Aha i jeszcze jedno, mógłbyś mi podać jakiś link lub coś abym mógł ściągnąć te ilustrowane legendy do mapy ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie woytas to raczej nie będzie tom w tej okolicy nie było żadnych kamieniołomów ani kopalń jak już to mieszkańcy jeździli sobie po piasek ale z tego co wiem piasek wydobywali w innym miejscu.

herman
a jesli wykop ? to w jakim celu moglbyc ? nie chodzi tu raczej o jakis cel wojskowy prawda ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no... Spłycenie koryta umożliwiające przejście przez rzekę.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Br%C3%B3d_%28geografia%29

Jeżeli tam nie ma rzeki/strumienia, to oczywiście nie może być też i brodu. Może wklej ten fragment mapy? Będzie łatwiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sudajew szanowny kolego moim skromnym zdaniem koperta na mapie wcale nie musi oznaczać poczty, jeżeli oznaczenie to zostało naniesione na mapie ręcznie to jest to najprawdopodobniej miejsce postoju jakiegoś oddziału wojskowego. Nie pamiętam tylko w jaki sposób oznaczało się poszczególne pododdziały koperta w prostokącie oznacza konkretny pododdział nad kopertą masz 134 co może być np. 134 kompania jakiejś większej jednostki np. pułku poniżej jest M.P (miejsce postoju ) wydaje mi się że powinieneś iść tym kierunku. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARO-K1 - i jesteś w błędzie.
przy nazwach miejscowości, często za skrótem U.Gm., Gm., U.M. itp. zaznaczano właśnie taką kopertą informację, że w tej miejscowości jest oddział lub inna placówka poczty :)

-pozdro-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być, jak pisze Swiety82. Możliwe, że w przeszłości była tam strzelnica, która w czasach powstania tej mapy, była od dawna nie używana. Może spróbuj znaleźć to samo miejsce na jakiejś starszej mapie, ewentualnie nowszej. Tak dla porównania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm w sumie nie dziwiło by mnie to gdyby nie fakt, że na całej mapie ( kilka wiosek i jedno większe miasteczko ) nie ma drugiego takiego symbolu a wątpie żeby wydobywano piasek tylko tam. Znam miejsca, w których wydobywano piasek i nie są zaznaczone na tej mapce. Popytam dziadka, może coś będzie wiedział na ten temat :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyfusie wcale nie sądzę że koperta na mapie nie jest pocztą, jeśli mielibyśmy większy wycinek tej mapy to z pewnością można by było powiedzieć więcej na ten temat, uważam jednak że koperta nie musi oznaczać poczty zwłaszcza jeżeli to jest wojskowa mapa, jeśli miałeś kiedyś styczność z mapami wojskowymi to sam dobrze wiesz że koperta nie oznacza poczty. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o właśnie, kilka postów wyżej zamieściłem skan mapki na, której jest zaznaczone grodzisko a raczej miejsce gdzie ono było i tam też są podobne oobiekty 2 okręgi zaznaczone kreskami może to coś podobnego ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapa : Lazarus, 1896 rok.

Mam pytanie co do dorgi, którą zaznaczyłem niebieską linią (linia biegnie wzdluz drogi). Otóż jak widać ta droga jest zaznaczona linią w postaci kresek i kropek ( -- . -- . -- . ) chciałęm się dowiedzieć czy w ten sposób były zaznaczane jakieś główniejsze drogi leśne czy co ? jak widać drogi obok są zaznaczone linią ciągłą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie