Skocz do zawartości

Al-Kaida szykowała zamach w Polsce


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli to prawda, to zacznijmy się bać. I/lub jeszcze do paru wojenek dołączmy- później znów zostaniemy sami z ręką w nocniku.



Al-Kaida szykowała zamach w Polsce, udaremniły go służby

Budowa Stadionu Narodowego w Warszawie, gdzie odbędzie się mecz otwarcia Fot. Narodowe Centrum Sportu
Al-Kaida planowała zamach terrorystyczny w Polsce, jednak spisek terrorystów udaremniła perfekcyjna akcja polskich służb specjalnych - pisze tygodnik Angora".
Tygodnik odsłania kulisy operacji opatrzonej kryptonimem Trybuna", którą Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Agencja Wywiadu prowadziły wspólnie z CIA i służbami niemieckimi. Wszystko zaczęło się w 2005 roku, gdy źródła amerykańskiego wywiadu poinformowały, że Al-Kaida zaplanowała dokonanie w Polsce zamachu terrorystycznego podczas jednej z imprez masowych. Plan uległ jednak zmianie, gdy UEFA przyznała Polsce i Ukrainie prawo do organizacji Euro 2012. Planowany moment eksplozji przesunięto na czas turnieju.

Kilka ładunków wybuchowych miało zostać umieszczonych w konstrukcjach remontowanego stadionu piłkarskiego i zdetonowanych podczas meczu. Służby zidentyfikowały jednak osoby, które przygotowywały zamach i śledziły każdy ich krok. Terrorystom faktycznie udało się umieścić bomby, lecz zaraz po ich wyjeździe ładunki te znaleźli i zabezpieczyli polscy funkcjonariusze. Bomby zostały później zdetonowane na poligonie w Kazuniu.

Ciekawe szczegóły operacji tajnych służb w najnowszym wydaniu tygodnika Angora".

http://wiadomosci.onet.pl/2099133,11,al-kaida_szykowala_zamach_w_polsce__udaremnily_go_sluzby,item.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądźmy dalej w Afganistanie i Iraku, wyślijmy tam drugie tyle żołnierzy i sprzętu, a tak w ogóle jestem ciekaw, czy to prawda(ten udaremniony zamach) czy bujda dla społeczeństwa, żebyśmy myśleli, że Afganistan to jednak nasza wojna;)

PZDR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stedke to nie był najemnik. To był żołnierz WP. A dlaczego bomby nie miały czekać na lepsza okazję ? Libanczycy zakopywali w drogach bojlery do podgrzewania wody wypełnione materiałem wybuchowym. Przydały sie podczas inwazji kraju przez Izrael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woytas czy on byl zolnierzem WP,czy bylby zolnierzem Bundes,UK,USA czy innej formacji ktora tam siedzi...nie interesuje mnie to.Dla mnie byl to najemnik ktory okupuje czyjes panstwo tym bardziej nie w naszej wojnie.
Ja go oplakiwac nie bede chociaz fakt szkoda chlopaka w mlodym wieku mial cale zycie przed soba i wybral taka wlasnie droge.ale musial sie z tym liczyc.
My jestesmy na obcej ziemi,nie na naszej,to wg tamtych mieszkancow,spolecznosci jestesmy okupantami.A ze tamci maja taka forme walki...coz wojna.a partyzantka to skuteczna walka i jak widac przynosi im efekty.
Walczymy z terorroryzmem?ja sie pytam jakim,bo w WTC i Bin Ladena jakos nie wierze...
Dalismy sie wciagnac wielkiemu bratu zza oceanu w swoje gierki?coz za glupote sie placi.
a co do takiego patriotycznego gadania ze to byl polski zolnierz,ze zginal w walce a raczej zamachu...chyba juz sie zapomnialo jak to jest byc krajem okupowanym.
Tym bardziej iz w zamachach czy walkach iora udzial tam cywile,i tu juz nie bede porownywal.ale kazdy sie domysla co mam na mysli.
Tyle odemnie
Ps. dzieki za kartonik :) ale to tylko moje zdanie do ktorego mam pelne prawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi ta historia pachnie szukaniem sensacji na siłę albo nawet szpitalem psychiatrycznym.Swoją drogą przy budowie wału stadionu X Lecia wykorzystywano także zwieziony gruz wojenny z W-wy ,budując nowy stadion niewykluczone że odnaleziono w tym gruzie jakieś niewypały a pismaki z prasy ˝dla gminu˝ wymyśliły resztę bo to ich praca przecież.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej
Wydaje mi się że to bzdura. Bardzo trudno mi sobie wyobrazić, żeby można było podłożyć gdzieś bombę i zdetonować po 2-3 latach. Nie chodzi o sam materiał wybuchowy (TNT np. jest trwały, praktycznie się nie starzeje), ale o całą resztę, w szczególności źródło energii elektr. A także ukrycie ładunku tak, by w trakcie prac budowlanych nie ucierpiał i nie został wykryty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszac ze zolnierze panstwa Polskiego sa najemnikami , moze to napisac tylko ktos kto wojsko widzial tylko w telewizji, choc sluzylem w ieslusznym" wojsku chetnie bym po buzi zdzielil. Polemizowac mozna nad tym po co oni tam sa.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dziwne.Mój kolega był w Afganie i jak to mówi jestem najemnikiem dla kasy i fajnie sie strzela do tych brudasów"
Można by powiedzieć ze to polskie wojsko gdyby byli tam za darmo i walczyli w obronie naszego kraju.Niestety walczą o ropę dla usa i okupują inny kraj w którym przed ich przyjazdem żyło się o niebo lepiej,a Saddam przez 20 lat nie wymordował tylu ludzi ilu zabiły wojska sprzymierzone usa i reszta swiata w 4 lata.Chłopaki pojechali bo kasy brakowało lub bawi ich wojna i adrenalina,a nie z patriotycznego odruchu.
Co do angory - buahahahahaha....co za bzdury...bez komentarza.Przedruk chyba z faktu :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna dyskusja.Tam naprawdę giną ludzie może nasi koledzy lub sąsiedzi,a to że tam są to już inna sprawa,po prostu taką mają pracę.Ich szef zlecił im taką obotę" i co oni mają powiedzieć że nie pojadą,nie wiem czy są wolne etaty w kopalniach.Raczej tam nie ma wielu którym się podoba strzelanie do rudasów"jak przytoczył Lain".Panowie litości to są ludzie i tak jak my chcą żyć w pokoju,a widzą nas tak jak widzą w końcu jesteśmy agresorami w ich kraju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie