Skocz do zawartości
  • 0

Czaszka SS oryginał ???


mar02

Pytanie

  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

wiem że wiele osób bierze wiadomości z netu,ale na necie różne cuda można zobaczyć"- to twoje słowa stg1971 a chwilę później raczysz nas linkami...

Alledrogo możemy sobie od razu podarowac jako źródło.

germanmilitaria już lepiej. Wynika z niego że w pierwszym okresie istnienia SS (1925- 1934) zaadoptowało na czarne czapeczki wzór czaszki tradycyjnie używanej przez jednostki pruskie, nazywany roboczo czaszką gdańską". I tu masz rację. Mea culpa :)Dowiedziałem się czegoś nowego.

Nie rozumiem tylko dlaczego w takim razie w opisie jednej z czaszek z Twojej kolekcji nazwijmy to wczesnych czaszek SS" piszesz cynkowa ss,końcówka,1943-45", skoro z opisu który byłes uprzejmy podesłać wynika że od 1934 roku zostaje wprowadzony nowy rodzaj czaszki, który zastępuję tzw. czaszkę gdańską", której produkcji zaprzestano w połowie lat 30-tych...

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dla przypomnienia. Typowa i bezsprzecznei SS- mańska czaszka wprowadzona w 1934 roku wygląda tak jak na powtórnie tutaj zamieszczonym zdjęciu.
Wzór tzw. czaszki gdańskiej" (dzięki stg1971 dowiedziałem sie że tak ją nazywano) uznawanej za wczesną formę czaszki SS jest zbieżny z wzorami czaszek lejbgwardii pruskiej, szwadronów kawalerii, symbolami oddziałów karabinów maszynowych i miotaczy płomieni z czasów I WŚ.
SS w pierwszym okresie istnienia borykała się z problemami finansowymi (wkrótce rozwiązanymi dzięki swym łupiezczym i ludobójczym praktykom), czaszki gdańskie odzwierciedlają te kłopoty finansowe. Są zróżnicowane jeśli chodzi o wzornictwo a często- gęsto są po prostu wtórnie wykorzystanymi czaszkami ze starych dobrych czasów" cesarza Wilusia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomina Twoje stg1971?

Tyle że jest to czaszka z patki żołnierza wojsk pancernych...

Myślałem że trafiłem na jakiegos szpeca od czaszek, a tu masz- zawód...

Skoro nie potrafisz odróżnić czaszki SS od symbolu z patki pancerniaka to nie wydaje mi się że odrózniasz kopie od oryginału drogi stg1971, także mar02 nie ma co się martwic na zapas.

W razie jakichkolwiek watpliwości odsyłam stg1971 do książki Wade Krawczyka Army Panzer Uniforms wydanej przez The Crowood Press a także dla porównania do ksiązki W. Krawczyk & P. v. Lukacs Waffen SS uniforms & insygnia.
Aby ugruntować swą wiedzę stg1971 może także zajrzeć do ksiązki Brian L. Daviesa German Army uniforms and insygnia 1933- 1945.

Mam nadzieję ze mar02 nie dostanie oczopląsu od tych wszystkich czaszek, ale z pewnością dostrzeże różnice pomiędzy czaszkami stg1971, tą moją ostatnią, własną oraz tą z mojego pierwszego postu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko wiadomo zainteresowany podał wymiary,więc mamy do czynienia z czaszką ss,proszę o zdjęcia,r51 twoje są oficera wermachtu,zdjęcia i problem generalnie rozwiązany ,wiem że wiele osób bierze wiadomości z netu,ale na necie różne cuda można zobaczyć.pozdrawiam,r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie