Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
mar02

Czaszka SS oryginał ???

Question

Recommended Posts

• 0

Podobna?
Według ksiązki Badges & Insygnia of the Third Reich to czaszka tradycyjnie będąca godłem 1 i 2 regimentu huzarów gwardii przejęta została przez 1 szwadron 5 regimentu jazdy w 1921 roku. Od 1933 noszona była w 1, 5 i 11 szwadronie 5 regimentu kawalerii.

• 0

Tak wygląda czaszka SS...

Jednakowoż można założyć że w poczatkowym okresie działalności SS na czapkach noszono różne wzory czaszek, więc może i koło SS ona lezała.
Co do oryginalności Twojej to ciężko jest coś powiedzieć. Skłaniałbym się za twierdzeniem że jest oryginalna.

Pozdrawiam

• 0
r51 ta czacha to ewidentna czaszka ss pytanie czy orginał.twoja czaszka zamieszczona w linku to czaszka estońska.nadal czekam na foty czaszki na priw.moje stwierdzenie jest jednoznaczne kopia.fotki potrzebne aby zmienić zdanie.

• 0
Dwa pytanka do stg1971:

Estońska? Znaczy się z patki ochotników estońskich w SS?

Ewidentnie SS ? O ile wiem symbol czaszki wprowadzono w SS w 1934 roku i o dtego czasu występowała w postaci z ostatniego zdjęcia. Czegoś jak widać nie wiem. Czy mógłbys nam w takim razie naświetlic szerzej ten problem?

• 0

Przypomina Twoje stg1971?

Tyle że jest to czaszka z patki żołnierza wojsk pancernych...

Myślałem że trafiłem na jakiegos szpeca od czaszek, a tu masz- zawód...

Skoro nie potrafisz odróżnić czaszki SS od symbolu z patki pancerniaka to nie wydaje mi się że odrózniasz kopie od oryginału drogi stg1971, także mar02 nie ma co się martwic na zapas.

W razie jakichkolwiek watpliwości odsyłam stg1971 do książki Wade Krawczyka Army Panzer Uniforms wydanej przez The Crowood Press a także dla porównania do ksiązki W. Krawczyk & P. v. Lukacs Waffen SS uniforms & insygnia.
Aby ugruntować swą wiedzę stg1971 może także zajrzeć do ksiązki Brian L. Daviesa German Army uniforms and insygnia 1933- 1945.

Mam nadzieję ze mar02 nie dostanie oczopląsu od tych wszystkich czaszek, ale z pewnością dostrzeże różnice pomiędzy czaszkami stg1971, tą moją ostatnią, własną oraz tą z mojego pierwszego postu

• 0

A tutaj pozwoliłem sobie wkleić fotke z cytowanej wyżej ksiązki Army Panzer Unifroms.

Czynię tak na wypadek, gdyby stg1971 okazał się nieroformowalny i zaczął udowadniać, że słońce krązy wokół ziemi a czaszki które pokazał są na 100 % esesmańskie. Tutaj 7 przykładów różnych czaszek z patek wojsk pancernych.

Być może mar02 Twoja czaszka to jakaś rzadsza wersja takiej czaszki pancerniackiej i moja pierwsza koncepcja była błędna. Jedno jest pewne, tylko jedna z prezentowanych w tym wątku czaszek jest czaszką z czapki SS ( ta druga w kolejności prezentowana przeze mnie).

Dziwne że nikt inny tego nie zauważył i nikt nie zareagował. Może nastrój przedswiąteczny się udzielił, a może poziom na tm forum gwałtownie zaniża...

• 0

A tutaj jeszcze zdjątko strony z ksiązki Waffen SS uniforms& insygnia. Czy dostrzegamy różnicę? Wszystkei te zdjęcia pokazuję, żeby ograniczyć mędrkowanie urażonych znawców".

dyskusja dotyczy czaszki mar02.i tu trzeba się skupić,proszę wątku nie rozwijać w błędnym kierunku" -napisał kilka postów temu stg1971. Uwaga ta kierowana była do mnie.
Naprawdę trzeba miec tupet żeby g... wiedzieć i pchać się do dyskusji.
Dla Twojej informacji stg1971, jeśli ktos wżenił Tobie te czaszki jako esesmańskie to powinieneś co najmniej zerwac z nim kontakty.

• 0
Nie mogę wytrzymać muszę to napisać:

Koelga mar02 wkleja zdjęcie czaszki przypominającej niemeicką pancerniacką z czasów II WŚ tytułujac swój post: Czaszka SS oryginał ??? " Chce się czegoś dowiedzieć, natomiast szpece" z forum odktywcy natychmiast rzucają się z pomocą pisząc mądrze i świadomie:

wygląda na oryginał, ale niech ocenią też inni"

No chyba ta powyżej jest ok."

a czacha to ewidentna czaszka ss pytanie czy orginał"

Koledzy specjaliści jeśli nie mają o czymś bladego pojęcia niech może przestaną pomagać". Będzie lepiej dla wszystkich...

• 0

r51 proszę porównaj czaszkę pancerną z innymi elementami ,chodzi o wielkość ,przedmiot o który mamy spór ewidentnie wygląda na czachę ss,a nie na pancerną,zainteresowany powinien podać dokładne wymiary.ss-wysokość 30 mm,szerokość34,5 mm,a pancerna wys22mm,szer.24mm.przerobiłem tych czach kilkaset.

• 0
kolega mar2 powinien dodać dokładne wymiary,i wtedy dojdziemy do porozumienia,co do tej jego czaszki i będziemy pewni czy to pancerna czy ss.a potem stwierdzimy jej orginalność,mar2 czekamy.

• 0
witam
dzieki za zainteresowanie
oto wymiary :
w najszerszym miejscu szerokosc 33mm, i 25mm pionowo srodek ,28mm po bokach
pozdrawiam !

• 0

Pięknie, wiec znamy wymiary- kolejna ksiazka, tym razem German Army Uniforms and Insygnia (cytowana już wyżej) strona 88 (nomen omen). Czy ta czaszka z czyms się kojarzy? Rozmiary się nawet zgadzają jeśli odnieść proporcje do orła. Ten pan na pewno nie jest SS- mannem, czyz nie?