Jump to content
 • 0
Sign in to follow this  
mar02

Czaszka SS oryginał ???

Question

Recommended Posts

 • 0

Podobna?
Według ksiązki Badges & Insygnia of the Third Reich to czaszka tradycyjnie będąca godłem 1 i 2 regimentu huzarów gwardii przejęta została przez 1 szwadron 5 regimentu jazdy w 1921 roku. Od 1933 noszona była w 1, 5 i 11 szwadronie 5 regimentu kawalerii.

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0

Tak wygląda czaszka SS...

Jednakowoż można założyć że w poczatkowym okresie działalności SS na czapkach noszono różne wzory czaszek, więc może i koło SS ona lezała.
Co do oryginalności Twojej to ciężko jest coś powiedzieć. Skłaniałbym się za twierdzeniem że jest oryginalna.

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0
r51 ta czacha to ewidentna czaszka ss pytanie czy orginał.twoja czaszka zamieszczona w linku to czaszka estońska.nadal czekam na foty czaszki na priw.moje stwierdzenie jest jednoznaczne kopia.fotki potrzebne aby zmienić zdanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0
Dwa pytanka do stg1971:

Estońska? Znaczy się z patki ochotników estońskich w SS?

Ewidentnie SS ? O ile wiem symbol czaszki wprowadzono w SS w 1934 roku i o dtego czasu występowała w postaci z ostatniego zdjęcia. Czegoś jak widać nie wiem. Czy mógłbys nam w takim razie naświetlic szerzej ten problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0

Przypomina Twoje stg1971?

Tyle że jest to czaszka z patki żołnierza wojsk pancernych...

Myślałem że trafiłem na jakiegos szpeca od czaszek, a tu masz- zawód...

Skoro nie potrafisz odróżnić czaszki SS od symbolu z patki pancerniaka to nie wydaje mi się że odrózniasz kopie od oryginału drogi stg1971, także mar02 nie ma co się martwic na zapas.

W razie jakichkolwiek watpliwości odsyłam stg1971 do książki Wade Krawczyka Army Panzer Uniforms wydanej przez The Crowood Press a także dla porównania do ksiązki W. Krawczyk & P. v. Lukacs Waffen SS uniforms & insygnia.
Aby ugruntować swą wiedzę stg1971 może także zajrzeć do ksiązki Brian L. Daviesa German Army uniforms and insygnia 1933- 1945.

Mam nadzieję ze mar02 nie dostanie oczopląsu od tych wszystkich czaszek, ale z pewnością dostrzeże różnice pomiędzy czaszkami stg1971, tą moją ostatnią, własną oraz tą z mojego pierwszego postu

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0

A tutaj pozwoliłem sobie wkleić fotke z cytowanej wyżej ksiązki Army Panzer Unifroms.

Czynię tak na wypadek, gdyby stg1971 okazał się nieroformowalny i zaczął udowadniać, że słońce krązy wokół ziemi a czaszki które pokazał są na 100 % esesmańskie. Tutaj 7 przykładów różnych czaszek z patek wojsk pancernych.

Być może mar02 Twoja czaszka to jakaś rzadsza wersja takiej czaszki pancerniackiej i moja pierwsza koncepcja była błędna. Jedno jest pewne, tylko jedna z prezentowanych w tym wątku czaszek jest czaszką z czapki SS ( ta druga w kolejności prezentowana przeze mnie).

Dziwne że nikt inny tego nie zauważył i nikt nie zareagował. Może nastrój przedswiąteczny się udzielił, a może poziom na tm forum gwałtownie zaniża...

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0

A tutaj jeszcze zdjątko strony z ksiązki Waffen SS uniforms& insygnia. Czy dostrzegamy różnicę? Wszystkei te zdjęcia pokazuję, żeby ograniczyć mędrkowanie urażonych znawców".

dyskusja dotyczy czaszki mar02.i tu trzeba się skupić,proszę wątku nie rozwijać w błędnym kierunku" -napisał kilka postów temu stg1971. Uwaga ta kierowana była do mnie.
Naprawdę trzeba miec tupet żeby g... wiedzieć i pchać się do dyskusji.
Dla Twojej informacji stg1971, jeśli ktos wżenił Tobie te czaszki jako esesmańskie to powinieneś co najmniej zerwac z nim kontakty.

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0
Nie mogę wytrzymać muszę to napisać:

Koelga mar02 wkleja zdjęcie czaszki przypominającej niemeicką pancerniacką z czasów II WŚ tytułujac swój post: Czaszka SS oryginał ??? " Chce się czegoś dowiedzieć, natomiast szpece" z forum odktywcy natychmiast rzucają się z pomocą pisząc mądrze i świadomie:

wygląda na oryginał, ale niech ocenią też inni"

No chyba ta powyżej jest ok."


a czacha to ewidentna czaszka ss pytanie czy orginał"

Koledzy specjaliści jeśli nie mają o czymś bladego pojęcia niech może przestaną pomagać". Będzie lepiej dla wszystkich...

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0

r51 proszę porównaj czaszkę pancerną z innymi elementami ,chodzi o wielkość ,przedmiot o który mamy spór ewidentnie wygląda na czachę ss,a nie na pancerną,zainteresowany powinien podać dokładne wymiary.ss-wysokość 30 mm,szerokość34,5 mm,a pancerna wys22mm,szer.24mm.przerobiłem tych czach kilkaset.

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0
kolega mar2 powinien dodać dokładne wymiary,i wtedy dojdziemy do porozumienia,co do tej jego czaszki i będziemy pewni czy to pancerna czy ss.a potem stwierdzimy jej orginalność,mar2 czekamy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0
witam
dzieki za zainteresowanie
oto wymiary :
w najszerszym miejscu szerokosc 33mm, i 25mm pionowo srodek ,28mm po bokach
pozdrawiam !

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0

Pięknie, wiec znamy wymiary- kolejna ksiazka, tym razem German Army Uniforms and Insygnia (cytowana już wyżej) strona 88 (nomen omen). Czy ta czaszka z czyms się kojarzy? Rozmiary się nawet zgadzają jeśli odnieść proporcje do orła. Ten pan na pewno nie jest SS- mannem, czyz nie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  ×
×
 • Create New...

Important Information