Skocz do zawartości
  • 0

Czaszka SS oryginał ???


mar02

Pytanie

  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

I nie jest najszczęśliwszym pomysłem pokazywanie jako wyznacznika zdjęć Henia, bo jako szef SS mógł sobie nosić co mu tam się zamarzyło. Gdyby wystąpił w szlafroku nikt by mu złego słowa nie powiedział...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za życzenia. Przydadzą się bo mam tak przerażającego pecha do rzeczy elektryków", że nie mogę do dzisiaj uwierzyć w swe tegoroczne szczęście ze znalezionej klamry.
Pozdrawiam także berdana- dzisiaj wróciłem z wypadu na MW- straszna bryndza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko mi wytłumaczyć coś co miało miejsce np.w 1945 roku ,a podobne były używane w 1923,lub1943,generalnie były 2 rodzaje czach mój 1 wz i twój , chyba po 43.r51 mam propozycję poszukaj, a coś znajdziesz ,wiesz że chodząc po lesie gdzie odbyły się walki trafiłem jedną z tych czach działania miały miejsce luty 1945 r,rejon trestna okolice wrocławia.wiadomości z netu fabrykują fałszerze i osoby nie znjące historii.powielają głupotę do każdej odznaki przypisują witmana albo sepa ditricha,typowy chwyt reklamowy.uważam że wątek jest ciekawy i warto aby był wyjaśniony,to samo dotyczy orzełka sa małego używany też przez ss.odezwi się na priw,bo uważam że nie ma sensu pisać fałszywych inf.na neciku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj pozwoliłem sobie wkleić fotke z cytowanej wyżej ksiązki Army Panzer Unifroms.

Czynię tak na wypadek, gdyby stg1971 okazał się nieroformowalny i zaczął udowadniać, że słońce krązy wokół ziemi a czaszki które pokazał są na 100 % esesmańskie. Tutaj 7 przykładów różnych czaszek z patek wojsk pancernych.

Być może mar02 Twoja czaszka to jakaś rzadsza wersja takiej czaszki pancerniackiej i moja pierwsza koncepcja była błędna. Jedno jest pewne, tylko jedna z prezentowanych w tym wątku czaszek jest czaszką z czapki SS ( ta druga w kolejności prezentowana przeze mnie).

Dziwne że nikt inny tego nie zauważył i nikt nie zareagował. Może nastrój przedswiąteczny się udzielił, a może poziom na tm forum gwałtownie zaniża...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie układam ani sugeruję,po ostatnim poście stwierdzam że wiadomości znetu to porażka,myślałem że można coś ustalić,a tu lipa,ksiązki też za wiele nie dają,jest to wąska dziedzina i kilka ,może kilka set osób ma pojęcie w europie,nadal twierdzę że temat ciekawy i warto go rozwijać,nie chodzi o czachy ale o samą strukturę armii ss jej zbrodniach,myślę że rozwiniemy temat,czegoś się nauczymy .pozdrawiam,.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj jeszcze zdjątko strony z ksiązki Waffen SS uniforms& insygnia. Czy dostrzegamy różnicę? Wszystkei te zdjęcia pokazuję, żeby ograniczyć mędrkowanie urażonych znawców".

dyskusja dotyczy czaszki mar02.i tu trzeba się skupić,proszę wątku nie rozwijać w błędnym kierunku" -napisał kilka postów temu stg1971. Uwaga ta kierowana była do mnie.
Naprawdę trzeba miec tupet żeby g... wiedzieć i pchać się do dyskusji.
Dla Twojej informacji stg1971, jeśli ktos wżenił Tobie te czaszki jako esesmańskie to powinieneś co najmniej zerwac z nim kontakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę wytrzymać muszę to napisać:

Koelga mar02 wkleja zdjęcie czaszki przypominającej niemeicką pancerniacką z czasów II WŚ tytułujac swój post: Czaszka SS oryginał ??? " Chce się czegoś dowiedzieć, natomiast szpece" z forum odktywcy natychmiast rzucają się z pomocą pisząc mądrze i świadomie:

wygląda na oryginał, ale niech ocenią też inni"

No chyba ta powyżej jest ok."


a czacha to ewidentna czaszka ss pytanie czy orginał"

Koledzy specjaliści jeśli nie mają o czymś bladego pojęcia niech może przestaną pomagać". Będzie lepiej dla wszystkich...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie