Skocz do zawartości
  • 0

Czaszka SS oryginał ???


mar02

Pytanie

  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Tak z innej beczki - czy na furażerkach polowych lub feldmutze noszono czaszki wykonane z metalu, czy wyłącznie haftowane BEVO? Swoją znalazłem w ziemiance, gdzie z pewnością nie nikt nie nosił czapki od munduru garnizonowego / wyjściowego. Chyba, że urwała się od oficerskiej czapki polowej typu crusher?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wątek zrobił się off-topowy, trochę jak katalog różnych czaszek około-esesowych" i występują w nim także wschodnie czaszki, dorzucam dla potomności fotki czaszeczki produkcji łotewskiej. Znalezisko spod Gdańska. Kilka metrów dalej mosiężny kieliszek z napisem Riga, tak więc kontekst łotewski potwierdzony.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie, wiec znamy wymiary- kolejna ksiazka, tym razem German Army Uniforms and Insygnia (cytowana już wyżej) strona 88 (nomen omen). Czy ta czaszka z czyms się kojarzy? Rozmiary się nawet zgadzają jeśli odnieść proporcje do orła. Ten pan na pewno nie jest SS- mannem, czyz nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytanka do stg1971:

Estońska? Znaczy się z patki ochotników estońskich w SS?

Ewidentnie SS ? O ile wiem symbol czaszki wprowadzono w SS w 1934 roku i o dtego czasu występowała w postaci z ostatniego zdjęcia. Czegoś jak widać nie wiem. Czy mógłbys nam w takim razie naświetlic szerzej ten problem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R51, przybierasz specyficzny ton, niepotrzebnie... Dlatego z czystą przyjemnością wypunktuję teraz Twojego babola. Bo wyczułem, że przejedziesz się na estnischach"!

Pokazałeś mi na fotce jakiegoś faceta z karabinem. Niewątpliwie należał do jednostki estońskiej, to potwierdzam. Rzekomo posiada on czaszkę na patce kołnierza bluzy mundurowej. Masz iście sokoli wzrok - bo ja tam żadnej czaszki nie widzę... Bo to jest litera e" i symbol miecza - czyli jeden ze wzorów patki 20. dywizji SS! (http://www.dws-xip.pl/reich/waffen/20dgren.html)
Tym samym domyślam się, że nie masz bladego pojęcia że istniały oraz jak wyglądały wspomniane przez mnie czaszki z wodogłowiem", wyprodukowane w Tartu dla estońskich ochotników. Oczywiście noszone na czapkach, a nie na patkach, ani nie na kalesonach. Aha, to też wykopki, tyle że kolegów z zagranicy. Zza wschodniej, oczywiście. Rejon Tartu. Patrz załączone dwie fotki.

Że zacytuję mistrza: ...proszę. I co? Nie wiemy jednak wszystkiego?"

Cały czas czekam również na opinię czaszki zamieszczonej przeze mnie kilkanaście postów temu.

Pozdrowienia z Gdańska. Szczere, bo lubię lekkich zarozumialców :)
M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie