Skocz do zawartości
  • 0

ołtarzyk


MONASTYR

Pytanie

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Może kiedyś dojdziemy do wolnej Polski,gdzie znalazca nie będzie uważany za złodzieja lecz nagradzany,a przedmioty które zostały znalezione będą w muzeum,po uprzednim opłaceniu znalazcy.
Wtedy będą ogólnodostępne dla wszystkich,a znalazca nie będzie już złodziejem tylko poszukiwaczem,który jest opłacony za swoje znalezisko.
Tak jest w Anglii.

Ile razy was pogryzły kleszcze,mieliście w swoim ciele kleszcze,gorąco,bagna,uważali was za złodziei,ale znalezienie guzika czy innego przedmiotu,adrenaliny-NIC TEGO NIE ZASTĄPI
:}}}
I tu się nasuwają słowa wielkiego wieszcza:

Ej Wy! czy z PiS ,czy z PO
Rozwaliliście Polskę
Zostało samo dno


:}}}
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zdjęcie drugiej strony wcale może nie rozwiać wątpliwości. ( na ukrainie muzealnicy robią takie podróbki że fachowcy w dziedzinie mają kopoty z weryfikacją ) Jedynie zblirzenia kilku miejsc mogą pozwolić na weryfikację oryginalności przedmiotu.Zbieram ikonki od 7 lat i mam ich trochę . Zawiasy w tego typu ikonkach mają sporą tolerancję pasowania wałka względem otworu. Mam dwa tryptyki w których wynośi ona 0,7 mm co daję 1,5 mm luzu ! Więc tak zwane wrota otwierają się zaraz po wykopaniu bez problemu. Nieznaczy to że tak musi być w każdym przypadku.Pamiętać naleleży że wykonywane były przez nie wielkie warsztaciki rzemieślnicze . Więc wytwurców było całe mnustwo.Faktycznie patyna wygląda dziwnie. Mogą być to tlenki po czyszczeniu fosolem ( co jest barbarzyństwem ),a że są nie trwałe to po kilku dotknięciach palcami znikają co wyjaśnia brak ich na wierzchołkach. - to moje przypuszczenia . Tak naprawdę to trzeba by zobaczyć gołym okiem . Czasami z braku wiedzy czyszcząc przedmiot można go poprostu zniszczyć i pozbawić oryginalności . Dla przykładu : widziałem oryginalny krzyż maltański z okresu powstania styczniowego wyczyszczony do zera i wygląda jak tania kopia. Warty kilka tysięcy złotych a teraz nikt go za 500 zł nie chce kupic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne ze patyna jest tylko w zagłębieniach, a ponad nimi czysty mosiądz/brąz, bez odrobiny przebarwień i choćby grudki" patyny..
nawet z piasku nie wychodzą takie stany, a już na pewno nie z czarnoziemu czy gliny..

zawiasiki dzialaly po wykopaniu??

ciekawe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie