Skocz do zawartości

Podstodolniaki Jadowite" czyli motocykle ze strychów i stodół.


Klemens Forel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 414
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
STOCK Motorrad AG była jedną z ponad STU wytwórni motocykli, jakie egzystowały w latach dwudziestych w granicach Berlina. Wcześniej produkowała tylko maszyny rolnicze, a najbardziej znane były pługi z silnikiem (Stock-Motorpflug AG).
Motocykle z napędem na wał były produkowane w latach 1928-1933 w trzech wersjach silnikowych 200, 250 i 300cm. Silniki były zblokowane z trzystopniową skrzynią biegów a napęd przenoszony był wałem. Całość umieszczona w podwójnej ramie rurowej ze sztywnym tyłem i przednim zawieszeniem trapezowym amortyzowanym ćwierćeliptycznym resorem piórowym.

Przyczepki to już nie moja działka.
C.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód wózka typu zeppelin" był stosowany przez różne firmy. W zasadzie przed- i wojenny wózek Steib powinien mieć z przodu, tam gdzie schodzą się płaty poszycia, znaczek - okręg+kilka płatków tworzących coś w rodzaju kwiatu ze skośnym (od dołu do góry) napisem Steib" w środku. Powojenne już tych płatków chyba nie miały.

C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje 3 grosze:
junak mój w trakcie remontu, dkw sb350 + simsonek sr2 trzeba wychodzic u własciciela, Bulik niestety musiałem sprzedac, Skoda silnik komplet sprawny w sumie do wychodzenia u własciciela, 2 sztuki namier na Biuck'a raczej jakis kolekcjoner raczej jakis

http://www.4shared.com/file/124152376/78258ec8/zomy.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

z dzisiaj...a pochwalę się :) nie ze stodoły czy strychu ale lasu... a dokładnie z parku narodowego. Wygrzebał sobie jamkę i leżał cichutko w środku lasu, ktoś pozbawił go silnika i kół, resztę części rozrzucił wokół. Trochę się natargałem do samochodu ale teraz poleży oparty o moją jabłonkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie