Skocz do zawartości

Podstodolniaki Jadowite" czyli motocykle ze strychów i stodół.


Klemens Forel

Rekomendowane odpowiedzi

Pare lat temu na strychu przy niemieckiej granicy kolega natrafił na takie coś.
Było to wtedy bez zbiornika paliwa,
ale z silnikiem JAP 200 SV i skrzynią Burmann, plus trochę drobnych części w stanie takim jak widać.
Zbiornik nabyłem, koła też, gażnik, iskrownik , olampowanie karbidowe też mam (przednia lampa ze zmianą świateł, tylna bez światła stopu, wytwornica z fabrycznym trójnikiem ), kierownicę z osprzętem też zdobyłem.
Brak jeszcze tłumika, zakrętki biornika oleju, kapy sprzęgłowej, i pokrętła amortyzatora skrętu.
Przyjdzie jego kolej.
A kto powie co to jest???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 414
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
@Enes ,
Excelsior z Twojego zdjęcia jest odrobine młodszy od mojego.
Mój został wyprodukowany w marcu 1930 roku, a tamtem w po roku 1931, ma inny tłumik, krótsze kolanko, inne podnóżki pasażera, nie ma gum na zbiorniku paliwa i kilka innych drobiazgów. Ale na pierwszy rzut oka to samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz,
przypomniałem sobie,
najciekawsze jest to, że w drugiej połowie lat 80-tych jeździłem Dekawką do Gozdnicy kilka razy w poszukiwaniu jakiegoś starego żelaza.
Koleś z mojego miasta miał tam zakład zegarmistrzowski.
Stawiałem DekawkĘ naprzeciw wejścia do zakładu i zagadywałem klientów kolesia i nic ciekawego nie wyszło.
Napisałem kartkę z informacją ,iż kupię stare motocykle i powiesiłem w zakładzie,był namiar na Ifę w klamotach, Simsona Sporta, Wuefemkę,
słowem nic ciekawego.
Koleś mówił,że pytał ludzi i w Gozdnicy nic nie ma.
A ja mówiłem mu,że mam czucie iż coś jest.
A Excelsior stał sobie cichutko o jeden (słownie:JEDEN) dom dalej.
Widocznie wtedy nie był mi jeszcze pisany;)

Podobnie było z Enesiakiem 351 OSL, dostałem namiar,pojechałem
ale kupiłem go 13 lat później od kolejnego właściciela z którym pertraktowałem jakieś 5 lat.
Ale to już zupełnie inna historia.......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hans dlaczego ja sie nie urodziłem pare lat wcześniej widocznie stan wojenny był mi pisanny".Twoje pokolenie wymiotło co najlepsze fanty.moim rówiesnikom pozostała padlina" albo reanimowanie totalnych podstodolniaków.Catedro pochwal sie tym Sokołem !!!!!!!!!!!!!Jak na niego trafiłeś?Historie grzybobrania" też są interesujące.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czym się chwalić, bo to już historia. 30 lat stał niby w garażu a prawie pod rynną. Dach zawalony akurat nad motocyklem i woda lała się wprost na niego. Silnik wypełniony wodą. Trafił do człowieka, który miał już sześćsetki (i to kilka), i być może kiedyś doczeka się reanimacji.
Był też wózek Steib. Stan podobny do stanu motocykla. Poszło razem.

C.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu byłem u faceta którego ojciec całe życie zbierał żelastwo, po wejściu na posesję owego człowieka ujrzałem straszny bajzel, ledwie stojąca chałupa i szopa z zawalonym dachem, w około śmietnik. Po krótkiej rozmowie ze zdziwaczałym właścicielem tego śmietniska , mało mnie nie pobił. No i się okazało, ano się okazało, że jeszcze pięć lat temu pod zawalonym dachem szopy i stertą części od czołgów stał sobie Sokół 600, ale poszedł za 2000zł. Z tego co się zorientowałem to strych i piwnica są zawalone częściami, nie wspomnę o szopie. Niestety z facetem nie idzie się dogadać w żaden sposób. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://forum.odkrywca.pl/uploads/forum_old/photos/picsforum23/100_3652.jpg sory za wykozystanie foty. takie cos stoi u mojego sasiada w stodole i jezdzi nie remontowane stan idealny sam na tym jezdzilem. tylko ma cale czarne siedzienie i obszyte skorą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie