Skocz do zawartości

Podstodolniaki Jadowite" czyli motocykle ze strychów i stodół.


Klemens Forel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 414
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Nigdy i nigdzie nie spotkałem się z motocyklem SHL M03. Nie wspomina o tym modelu ani prof. Aleksander Rummel, przedwojenny inżynier samochodowy pracujący po wojnie w polskim przemyśle motoryzacyjnym do 1980 roku, ani mgr inż. Andrzej Zieliński w bardzo dokładnym opracowaniu Polskie konstrukcje motoryzacyjne 1947-1960", które zawiera nawet opisy prototypów wykonanych w jednym egzemplarzu.
Skąd zatem ta liczba coś około 350szt." i jak wygląda tabliczka znamionowa oraz jaki jest nr ramy i silnika. Ciekaw jestem też jakiej firmy jest gaźnik. Według mnie jest to po prostu SHL M04 z seryjnej produkcji.

C.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten egzemplarz był wyprodukowany w Kielcach, nie jestem tylko pewny roku produkcji 1946 lub 1948r (kiepskie oświetlenie i tona kurzu na motocyklu) http://www.polskiemotocykle.mik.pl/m03-zaw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Enes,
dzięki za link,
niestety,po dokładnym obejrzeniu zdjęć okazało się,że to nie to siodełko.

@@V4CRAZY ,
Noooo, ta stronka jest bezsprzecznym dowodem na występowanie w przyrodzie SHL M03, a nawet M02 mimo iż w publikacjach podanych przez Catadero nie ma o nich ani słowa.


@Catadero!,
te książczyny, które podajesz pisali chyba laicy.
Kolo napisał na stronie bo wie lepiej, a Ty jak sie nie znasz na starych motocyklach, to sie nie odzywaj.
Miały one (te M03 i M02) nawet bardzo ciekawe koła z 31 szprychami.




Ja się z M03 spotkałem po raz pierwszy na Alledrogo,
koleś za niekompletny motocykl M04 przytulił niezłą sumkę pisząc ,że to M03".
Podobnie na Alledrogo zetknąłem się z NSU Kalosch`em",
Amplą",Fasągim" (oto link:http://www.allegro.pl/item929923795_fasag.html) i wieloma innymi bzdurami wyssanymi z brudnego palca osobników mało dojrzałych chcących uatrakcyjnić swoje aukcje w poszukiwaniu frajera, który sypnie groszem.

Zdjęcia Megoli wkleiłem jako poglądowe, bo nie wszyscy( zwłaszcza młodzi)
fani zabytkowej motoryzacji wiedzą o co chodzi.
Nie wklejałem na raz kilkunastu zdjęć ściągniętych z sieci, wkleiłem 2.
A policz ile wkleiłem własnych zdjęć (nie tylko w tym wątku).


@Moskit1 ,
co to jest Oldtimer market"???
I co to znaczy Nawet nawet było Catadero" ?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@V4CRAZY,
jesteś niekonsekwentny, najpierw piszesz:
Temat: RE: "Podstodolniaki Jadowite czyli motocykle ze strychów i stodół.
Napisał: V4CRAZY
Data: 2009-12-29 22:28:34
Treść: Dostaję prośby o wklejenie większej ilości fotek Junaka i instrukcji, myślę jednak że przyczyni się to tylko do zaśmiecenia tego wątku, zainteresowanym tym tematem proponuję założenie nowego wątku pt."Junak M07 lub wysłanie fotek na priv. Pozdrawiam."
A potem zaśmiecasz wątek nastoma zdjęciami Sahar ściągniętych z sieci.
Zamiast tracić czas na Sahary zrób zdjęcia, o które Cię ludzie prosili i wklej je, zwłaszcza,że jest to tzw.podstodolniak", a więc jak najbardziej w temacie tego wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hansdekawka i tu mnie masz :-D
Idę teraz za karę do kąta, posiedzieć na karnym jeżyku od SUPER NIANI :-D
Fotki tabliczki znamionowej i gaźnika wkleję za kilka dni, na razie fotki Strychowca Pospolitego" którego znalazłem dwa tygodnie temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klemens Forel, już dawno miałem Ci proponować aby utworzyć II część tego wątku- myślę że większość będzie za tym, a jako pierwszy post proponuję wkleić link do pierwszej części, itd w następnych częściach linki do poprzednich, na pewno będzie ich nie mało...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to posypię głowę popiołem. Te 31 szprych w kole wskazuje, że gościu jest tak odlotowym fachowcem, że mnie już tylko sztylpy mu pastować, pompować kiszki albo i trzymać klucz na dośrubku. Czekam na dalsze, rewelacyjne SHL-ki, np. M zero trzyczwarte, w pewnych kręgach zwane krówką".

C.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie