Skocz do zawartości

Podstodolniaki Jadowite" czyli motocykle ze strychów i stodół.


Klemens Forel

Rekomendowane odpowiedzi

Dostaję prośby o wklejenie większej ilości fotek Junaka i instrukcji, myślę jednak że przyczyni się to tylko do zaśmiecenia tego wątku, zainteresowanym tym tematem proponuję założenie nowego wątku pt.Junak M07" lub wysłanie fotek na priv.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 414
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Następne moje znalezisko choć nie do końca poszło po mojej myśli.
Na początku lat 90-tych w miejscowości Piastów koło Warszawy znalazłem dwa Sokoły 1000 w oryginalnym lakierowaniu a właściwie jednego Sokoła bo na drugim był napis CWS :-)
Jeden z tych motocykli był z wózkiem bocznym i na chodzie, były tez do niego dokumenty i oryginalna instrukcja obsługi, drugi był bez dokumentów i wózka i pomimo wielu prób nie udało się go uruchomić, obok motocykli leżała spora kupka części a za nią stał kompletny zapasowy silnik.
Motocykli niestety nie udało mi się kupić, właściciel nie mógł się zdecydować ile za nie chce, jak się później dowiedziałem jednego (chyba tego z koszem) sprzedał znajomemu z Warszawy a drugi (bez kosza) trafił do zakładów Ursus.
Stał tam dość długo w gablocie niedaleko głównego wejścia na teren zakładów, było jednak kilka prób kradzieży i motocykl przeniesiono do którejś z hali.
Słyszałem też że próbowano ukraść kompletny silnik który stał obok motocykla, goście przyjechali na kradzież Żukiem :-D i nie długo po zajściu ich złapano a silnik wrócił na swoje miejsce.
Obecnie Sokół stoi w otwartym kilka lat temu Muzeum Historii Ursusa, jest tam też drugi z koszem ale niestety nie wiem jak tam trafił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotek jak stały jeszcze u gościa niestety nie mam, wtedy rzadko kiedy robiłem zdjęcia odnalezionym motocyklom.
Dzisiaj byłem w tym muzeum i jak się dowiedziałem ten zielony z koszem to jest najprawdopodobniej ten drugi z odnalezionych Sokołów tylko że w chwili obecnej jest odrestaurowany.
Ten z koszem miał zostać sprzedany znajomemu właściciela ale chyba coś poszło nie tak ze sprzedażą bo wątpię w to że nowy własciciel zaraz po zakupie się go pozbył.
Były właściciel Sokołów pracuje w szpitalu w Pruszkowie, niedawno spotkałem go tam przypadkiem i mówił że ma jeszcze jakąś dokumentację ale nie wiem czy chodziło mu o dokumenty motocykla czy o instrukcję obsługi.
Jak tylko uda mi się to wyrwać od niego zaraz wkleję fotki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheheh no ja też byłem, tylko że w Niedziele
Nawet nawet było Catadero :)
Naj piękniej był stanoci przy Indianie roku panskiego 1902 :)
wszystkiego naj naj leprzego w nowym roku i zeby wam taki perełi się lepiły do łapek :)Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak nie do końca w temacie ale czy nie uważacie że WFM-ki czy pierwsze WSK-i przeżywają swój renesans? Przeglądając znany wszystkim serwis aukcyjny osiągają one już 3 cyfrowe sumy.Jeszcze nie dawno walały się pod płotami teraz ładną WFM -kę wynaleźć to już kłopot co o tym sądzicie? A może mi się po prostu wydaje sentyment patriotyczny czy co innego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyły się po wioskach Dekawki , Enesiaki,Zuendappy i inne stare motocykle, nawet Sachsy więc młodziez chwyta co jest, bo ze względu na złomiaży i inne menelstwo zaraz nic nie będzie.
Ot i cała tajemnica.
.
.
.
@Moskit1 ,
co to jest Oldtimer market"???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykle ,samochody ,czołgi a czy ktoś pamieta te sprzęty monumentalne potwory szkoda że tak znikaja z naszego krajobrazu...Bardzo fajne zdjęcia:
http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://www.holdys.pl/tomi/wraki/ty2-6-01.jpg&imgrefurl=http://www.holdys.pl/tomi/index.php%3Fwykaz%3Dwraki&usg=__nXD8C7SChq0rKs2s8TJAt_ipdys=&h=467&w=700&sz=125&hl=pl&start=3&um=1&tbnid=Xu6nAAos9skECM:&tbnh=93&tbnw=140&prev=/images%3Fq%3Dparow%25C3%25B3z%26hl%3Dpl%26client%3Dopera%26rls%3Dpl%26sa%3DN%26um%3D1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu pewnego razu miałem złote trafienie a mianowicie na rozkręconego Schwimwagena.Wanna była zbędna wiec facet wywalił na złom a reszte gratów schomikował nie wiem ile poszło na przetop ale lwią cześć uratowałem.Znajomy popchnął je do Warszawy dla jednego ze znawców więc nie piszcie czy cos mam raczej juz tylko gradobicie razem z tymi rzeczami znalazłem taki futerał od czego może być pieczęcie jak WH oczka aluminiowe jak podobne jak w celcie czy mogł byc to futerał na klucze o tego pjazdu?
zdj.Silnik z elektronu znaczek VW w kole zebatym lampka nie wiem od czego co na nim leży moze Wy zgadniecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie