Skocz do zawartości

Podstodolniaki Jadowite" czyli motocykle ze strychów i stodół.


Klemens Forel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 414
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Enes ja też kiedyś trafiłem do faceta,który miał mieć kilka motocykli.Niestety nie żył już od pół roku.Jego syn powiedział,że owszem były ale wyjechały do huty.Pytam ile ich było, a facet:
-Panie,7 sztuk.Żeśwa je równiutko koło ciągnika postawili i żałowalim,że aparatu ni ma,bo zdjęcie by zrobił.
Z tego co się dowiedziałem były to małe motocykle o pojemności do 250 cm.Trzy marki jeszcze pamiętał:DKW,Zundap i Wanderer.Z wyprawy przywiozłem tylko pojemnik na olej,wojskowy z 1938 roku.No cóż bywa i tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że tak przymierzamy się zrobić ta wystawę o której Ci wspominałem dumam nad ekspozycją powierzchnia w sumie w muzeum jest.Odezwę się do Ciebie a tym czasem sprawdż ktoś wystawił obicia od Sahary wydaje mi sie że są orginalne choć trochę sfatygowane na tylne siedzenie podobno szukasz... ;)Sprawdz jak nie znajdziesz link Ci podeśle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze strychowe trafienie, po długich pertraktacjach zostałem wpuszczony na strych zawalony gratami, niestety nie było oświetlenia no i miałem tylko dziesięć minut. Z ciekawszych rzeczy to korpus gaźnika amal i prawie kompletny bing, sygnał bosch, wał chyba od zundappa z 200, dekiel głowicy od osiłka itd. było tam kilka kanistrów wh, sporo części od samochodów, przedwojenny polski rower gościu mówił nazwę ale zapomniałem, powiedziałem że mogę mu pomóc jak będzie robił porządki na strychu.Te pół karteru od dkw wymacałem w gruzie. Jak bym miał latarkę to coś bym jeszcze wyniuchał. Dobre i to.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeszcze raz z historyjką na dobranoc. Jakieś trzy lata temu mój znajomy wraz z jakimś kolesiem pojechali w okolice Częstochowy do człowieka który miał na sprzedaż kilka motocykli, a jako że ten koleś zdobył namiary na tego człowieka to miał pierwszeństwo w zakupie. Facet miał Sokoła 600, 2x dkw, 2x viktoria, i coś jeszcze już nie pamiętam w każdym razie za cztery motorki w tym sokół zapłacił dwa tysiące, mojemu znajomemu niestety przypadła tylko dkw sb 350. Facet był jakiś nienormalny za cztery motorki w tym sokół wziął dwa tyś., a miał jeszcze dkw sb 200 podobno jak nowa i za nią wołał 4 tyś. Zdarzają się jeszcze cuda jak widać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Król podstodolniaków jadowitych".Czego to ruscy nie wymyślą-klon mistrzostwo świata.Biedna 49tka ale jak bym taką dorwał to bym jej nie ruszał i postawił w ogródku jest jedyna w swoim rodzaju mnie urzekła jak cholera. Słodowy wymięka :)Ciekawe czy ktoś ma lepsza wydumę na razie to mój numer 1 !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A względem imprezy w Hernnhut ( z oststniej niedzieli),
to MEGOLA gada tak,że POEZJA!!!
Zrobiłem ponad 200 zdjęć, ustawiłem aparatczyk na najmniejszą rozdzielczość, bo chciałem założyć wątek,
Ale jak zobaczyłem,że mimo wszystko musiałbym wszystkie zdjęcia obrabiać, to se odpuściłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie