Skocz do zawartości

MG-34 schowana w drzewie


Rekomendowane odpowiedzi

A o którą tabliczkę ci chodzi? to za mostkiem gdzie się wychodzi na krzywą górę??? to wisi tylko tabliczka ze to rezerwat krzywa góra, zaś co do innych to ostatnio w okolicy demboskiego na ziemi leżała sobie taka jak widać na zdjęciu, straszny bałagan na szlaku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

postawiłem ją na drzewie :) zaś co do tej pamiątkowej tabliczki to szkoda, ale ja pamiętam bardziej przykrą sprawę,
na moście w witkowicach, była pamiątkowa tablica chyba mosiężna upamiętniająca miejsce przeprawy (przymocowana do przęsła mostu) , i niestety za którymś razem jak tamtędy przejeżdżałem już jej nie było, niestety debili nie brak, choć pewnie prędzej zwinęli ją złomiarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeremiahjohnson mówiłeś coś o wieszaniu powstańców w 1863 roku. Jest takie drzewo w okolicach Zaborowa Leśnego: Sosna Powstańców, miejsce, gdzie carscy Kozacy wieszali niedobitków z oddziału powstańczego mjr Walerego Remiszewskiego, którzy uszli żywi z bitwy pod Zaborowem Leśnym. Sosna uschła i runęła na ziemię w 1984, miała 350 cm obwodu w pierśnicy, 22 m wysokości i około 170 lat. Legenda głosiła, że jej zwieszające się ku ziemi konary wygięły się tak od ciężaru ludzkich ciał". Niestety haków już w tym drzewie nie ma. Poszukam zdjęć i może wrzucę. Nie wiem czy o te drzewa chodziło ale to coś podobnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Szumsk, chyba będę musiał jeszcze poszperać w materiałach, bo może się okaże, że to drzewo z hakami jest nie w tej puszczy. Na tej Sośnie Powstańców w Górkach, którą pokazałeś na zdjęciu też nie widziałem haków, a jak byłem kiedyś przy Dębie Powstańców, to nie zwróciłem uwagi. Ale tam też chyba nie ma, bo oglądałem zdjęcia tego dębu i nic nie zauważyłem. Der Szpadel, właśnie tą tabliczkę wygrzebałem z pod liści i patrząc na to zdjęcie, przypomniało mi się, że faktycznie po jakimś czasie już nie leżała na ziemi. To na pewno ta. Idąc na zachód, tabliczkę masz po prawej, a z lewej strony jest zbocze góry i za olszynami prześwitują Demboskie Łąki. Jeśli się mylę, to możesz mnie naprostować. P.S. Zaraz na priva. napiszę Ci o tych rysiach w puszczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to dokładnie ta, nic dodać nic ująć :) zapuszczone trochę są niektóre szlaki, ale największe wrażenie to robią pożarówki tak już zarośnięte jak z czarnobyla, świetne wrażenie, już nie mówiąc o pięknych wiatrołomach ( mi się osobiście podobają) i zawsze kojarzą mi się z opowieścią Karola Bunscha Dzikowy skarb" jak to Mieszko I z bratem wracali do Gniezna, i w wyrkocie drzewa z takiego wiatrołomu zrobili sobie miejsce na nocleg, na wystającyh korzeniach rozciągnęli skóry, a w środku tego amiotu" rozpalili ognisko :)
Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 6 months later...
  • 2 years later...
  • 2 weeks later...
  • 2 years later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie