Jump to content

Grill na rusztach pieca krematoryjnego?


Recommended Posts

Prokuratura rejonowa w Kędzierzynie - Koźlu (Opolskie) sprawdzi doniesienia o zbezczeszczeniu terenu byłego obozu pracy w Sławięcicach, podczas wojny filii obozu zagłady w Oświęcimiu.

Według informacji lokalnej prasy, niezidentyfikowani sprawcy urządzali sobie grilla na rusztach pieca krematoryjnego. Wysłaliśmy do prokuratury rejonowej w Kędzierzynie informację z poleceniem sprawdzenia faktów; zobaczymy co z tego wyjdzie - czy będzie wszczęte postępowanie, czy tylko zwrócimy lokalnym władzom uwagę, aby lepiej zabezpieczyły teren - powiedział rzecznik opolskiej prokuratury okręgowej Roman Wawrzynek, który o sprawie dowiedział się od dziennikarzy.

Informacje kędzierzyńskiej Gazety Lokalnej potwierdziła inspektor wydziału ochrony środowiska i infrastruktury urzędu miasta w Kędzierzynie Łucja Płatek. Jej zdaniem, na terenie byłego obozu pracy w Sławięcicach wielokrotnie dochodziło do kradzieży i innych naruszeń prawa. Dewastowane są pomniki, kradzione kwiaty i maszty flagowe w obozie, palone są ogniska, a również ogień rozpalany jest w piecu krematorium - powiedziała.

Wiele razy zastałam pozostałości jedzenia na palenisku oraz butelki po napojach w pobliżu pieca - ślady, że ktoś tam był, palił ognisko i grillował właśnie w tym piecu - dodała.

Okoliczni mieszkańcy również mówią, że grupy młodzieży uczyniły sobie z terenu byłego obozu pracy miejsce spotkań. Wszystko jest możliwe. Teraz dla młodzieży nie ma rzeczy świętych, a my nie raz widzimy i słyszymy, że po terenie jeżdżą samochody i urządzane są imprezy - relacjonował jeden z mieszkańców Sławięcic.

W założonym w 1944 podobozie Blechhammer w Sławięcicach ponad 4 tys. więźniów i więźniarek budowało zakłady chemiczne. Zwłoki tych, którzy zginęli w obozie, palono w zbudowanym na miejscu krematorium.

PAP
Link to comment
Share on other sites

Niestety ale to nie wszystko, asi koledzy" też tam ządzą". Pozwolę sobie zacytować wypowiedź z www.dws...

Cytat:

Witam. Może przeczyta to przynajmniej jeden z tzw. poszukiwaczy....... Opamiętajcie się i nie kopcie na terenie obozu zagłady, dokładnie obozu żydowskiego w Blachowni. Można porównać was do hien cmentarnych . Zostało tam spalonych żywcem w 45 roku wielu więźniów. Cały teren jest jednym cmentarzem!
Dziury głębokości 1metra!. Policja, Straż Miejska, pracownicy LP będą spisywać tablice rejestracyjne, sprawdzać osoby przebywające na terenie obozu z związku z nielegalną eksploracją terenu. Koszmar. W powiecie głubczyckim już sypią się kary, policja wprost przeszukuje samochody i sprawdza tzw poszukiwaczy.


A tak wyglądal ten teren zaraz po wojnie:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/23cef58cb37aecc6.html

Mój komentarz : HAŃBA
Link to comment
Share on other sites

Ja już sam niewiem w jakim kraju my żyjemy ???
Na zdjęciu szyld stojący przy wjezdzie na tereny poobozowe, a w tym linku koledzy znajdą to same zdjęcie nieco powiększone:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/809bb7a444c011bc.html

Poprostu bydło! Ręce opadają, niewiem co tu jeszcze można dodać...:(

Link to comment
Share on other sites

Pytam się: gdzie są rodzice, gdzie jest szkola, gdzie wychowawcy, gdzie wladza ? O to gdzie jest policja to już nawet się nie pytam, bo ci panowie są zbytnio zajęci ważniejszymi" sprawami:

http://img.odkrywca.pl/forum_pics/picsforum22/181_copy.jpg
Link to comment
Share on other sites

Tragedia gorzej niż myślicie, ja znam takich dwóch poszukiwaczy co maniakalnie jeżdżą do Łambinowic do byłego hitlerowskiego obozu jeńców wojennych, ci maniacy szukają tam pamiątek kopią wszędzie. chwalą się znajomym jakie klamry wykopali i odznaczenia, ciekawe przy czym były te klamry i odznaczenia
Link to comment
Share on other sites

Vojtaz2, co innego bezczeszczenie krematorium i cmentarzyska jakim jest obóz koncentracyjny w Sławięcicach, a co innego poszukiwania na poligonie Lambinowickim, lub na wysypiskach postalagowych ! Chyba że ktoś jezdzi tam w celu kolekcjonowania ludzkich czaszek"...

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że cuda" dziejące się w Sławięcicach od kilku już lat opisuje prasa:

http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20050130/POWIAT03/50128011

http://www.reporter.edu.pl/europa_wg_auschwitz/z_kraju_i_ze_swiata/archiwum_wiadomosci/grill_w_krematorium
Link to comment
Share on other sites

Skoro jest to znane miejsce pamięci a dochodzi tam do takich ekscesów teren winien zostać zagospodarowany i częściowo ogrodzony,czasem widzi się ciecia w budzie na jakiejś budowie pilnującego bezwartościowej zardzewiałej betoniarki i sterty worków cementu ,jaki problem aby w takim miejscu był dozorca z telefonem i doglądał terenu.
Link to comment
Share on other sites

Takie grillowanie" to wina braku wiedzy (Mówiąc BARDZO delikatnie). Jestem przekonany, że takie rzeczy robią ludzie nieoczytani, aby potem pochwalić się w gronie jeszcze bardziej intelektualnie ułomnych. Jednym słowem patologia. Gdyby (w odpowiednim wieku, bo czym skórka za młodu nasiąknie, czy jakoś tak...) nauczono tych ludzi szacunku i pokazano co działo się w obozach niemieckich(!) to pewnie takie rzeczy by się nie działy. Albo przynajmniej o wiele rzadziej, bo i pewnie są tacy iereformowalni"... ale to już pod chorobę podchodzi.

Już widzę rozmowę takich kretynów: Ale beka grilla sobie zrobiliśmy tam gdzie palili tych Żydów" (naprawdę są ludzie(?), którym to imponuje)

PS Tego posta chyba z 30 min pisałem (i nie jestem z niego zadowolony), bo na usta ciśnie się za dużo wulgaryzmów.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information