Skocz do zawartości

Gąsienica


ashe

Rekomendowane odpowiedzi

Mietkowi chodziło chyba o wymienność między sobą połówek pomiędzy T-34 a KW/IS.
Nie były one wymienne, to dwa całkowicie różne typy ogniw.

zebu74, takie użycie połówek widziałem niejednokrotnie, zarówno w KW jak i T-34. Codzi mi o uzycie ich jako poszerzaczy"

zdrów!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd się wzięły połówki gąsek .....

Od czołgu T-34 nr K-21270 ogniwa gąsienicy pozbawione zębów były wykonywane z dwóch części.
Podjęcie produkcji wynikało z chęci zwiększenia produkcji tego czołgu.
Ponieważ nie dysponowano odpowiednią ilością pras o nacisku dziesięciu ton podjęto produkcje połówek gąsienic na prasach - o nacisku pięciu ton. ......

Szukam tego zdjęcia z poszerzonymi gąsienicami ... jak na razie jak zwykle diabeł nakrył ogonem ... ale mogę Wam pokazać inne testowane gąsienice, testowane na ISU czy Su 76

Na zdjęciu ISU –122 podczas testowania poszerzonych gąsienic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
  • 4 years later...
Obserwując zdjęcie użytkowania t-34 z poszerzeniem gąsienic to efekt po jeździe raczej koszmarny . widać najsłabszym elementem były szpilki i brak podatności bocznego poszerzenia na zginanie wewnętrzne z uwagi że część gąski była cała a część połówka, najtragiczniejsze w tym że całe klepki pękły na pół co widać w braku na dole gąsienicy w T-34 !! . że mu gąsienica nie zerwała się w trakcie jazdy ?? toź to siok !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

W nawiązaniu do tematu chciałbym zapytać o rodzaj tych klepek przedstawionych w skanach powyżej przez kolegę Woodhaven. Jak widać znacznie różnią się od popularnie występujących ogniw w T34. Czy jest to jakaś wczesna produkcja ? Bedę wdzięczny za każdą informacje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie