Skocz do zawartości
  • 0

Szabla Pruska M91?


piotruspan

Pytanie

20 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładna nazwa to Preußischer Infanterie Offiziersdegen M.1889. Jest to pałasz oficera piechoty, kawaleryjskie tego samego wzoru różniły się znacznie. Cena nie rzuca na kolana w obie strony, brak jej pochwy przez co traci na wartości, ale za to ładny stan. Cena 600 zł nie obraża żadnej ze stron ze wskazaniem na korzyść Kupującego. Myślę, że oszczędzasz jakieś 300 zł. Szału nima" ale moim skromnym zdaniem warto. Może ktoś jeszcze poda więcej szczegółów. Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam
podepne sie pod temat...
jestem w posiadaniu podobnego palasza i wzwiazku z tym mam kilka pytan...
1-czy ten drucik na okolo rekojesci jest orginalny?dodam ze rekojesc jest troche uszkodzona i dlatego wydaje mi sie ze ktos juz wczesniej pruowal ja naprawic...

2-czy pochwa od tego pruskiego palasza powinna byc czarna?bo wedlug mnie ktos ta farbe naniusl,ale pewnosci nie mam

3-co oznacza ta sygnatura..
4-czy palasze pruskie z tego okresu w cenie ok 300zl moga byc orginalne?-[allegro]

....klinga jest chyba z mosiadzu,oslona z herbem skladana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, pałasz pruski wz. 1889. Czy osłona rękojeści jest wykonana z mosiądzu czy też stalowa? jeśli stalowa to prawdopodobnie egzemplarz pochodzi z końca I wojny.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie