Skocz do zawartości

hełm-renowacja


sudajew

Rekomendowane odpowiedzi

Mój pierwszy hełm, niestety stan pozostawia wiele do życzenia, więc chciałbym coś z tego wyprowadzić, tym bardziej że widziałem tu jakie cuda robiliście z ogryzkami:)
Nie mam pojęcia zbytnio jak sie za to zabrać, ale tak sobie myślę że najpierw pasowało by dać ten hełm pod piaskarkę, żeby usunąć rdzę i tą pseudo farbę. Potem spawnąć te pękniecie widoczne na pierwszym zdjęciu, tylko właśnie jakiego typu spawarki użyć???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Nie jestem w temacie za bardzo, czy to oryg. malowanie? Jakiś front wschodni?
Sam mam M42 ze wschodu o chcę go pomalować na biały, tylko nie mam wzorów. Jaki kolor dobrać?

ps. Mi kolega doradził że nie musisz koniecznie spawać. Lekko przeszlifować, powierzchownie, na to środek Cortanin, pokleić skorupę, poszpachlować i malować. Chyba że chcesz w tym biegać na reko, to się nie nadaje bo może pęknąć. Ale na ekspozycję zawsze można zrobić tańszym kosztem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi powiedział poprzedni właściciel jest to hełm hitlerjugend M40, a farba nie jest na bank oryginalna, zresztą widać że była położona na hełm, kiedy ten już miał wżery. Co prawda nie mam zamiaru z nim latać na reko, ale chyba mniejszym dla mnie problemem będzie spawanie. Swiety tylko jak byś mógł mi napisać co to jest ten środek Cortian??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz ja nie mam dostępu do spawarki, na reko się nie wybieram, więc pewnie swój zrobię tanio, co nie znaczy źle.

Cortanin-Środek do zabezpieczania zardzewiałych elementów stalowych przed dalszą korozją, jako podkład pod kolejne warstwy zabezpieczające. Chemicznie wiąże produkty korozji żelaza w trwały kompleks. W jego skład wchodzą specjalne dodatki: inhibitory korozji, zwilżacze oraz substancje katalityczne.

Na to możesz bezpośrednio kłaść szpachlę. Tylko od wewnątrz musiałbyś czymś podkleić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thomson, to nie jest relikt przestrzelony czy trafiony odłamkiem, tylko uzyty w gospodarstwie, albo wymolestowany" przez kogos..
Mysle ze lepszym będzie go pospawać, niż zostawiać w takim stanie..
pozdro!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta blacha mimo wszystko wydaje się być dosyć solidna, więc raczej nic jej się nie powinno stać. Ja spawarką nie dysponuję, więc położyłbym na górę szpachlę z włóknem szklanym. Od dołu to samo. Później zabawa w wyrównywanie powierzchni.

Przy okazji jakby komuś się nie chciało męczyć ze szlifowaniem tych mocniejszych szpachli polecam pilnik do drewna (nie wiem czy się nie powtarzam...)

Co do tego malowania zimowego, to poleciłbym:

- oblecieć hełm wałkiem z białą farbą
- nanosić białą farbę watą na tę oryginalną"
- porobić białym sprayem plamki na hełmie
- potraktować hełm wapnem

Jeżeli szukałbyś jakiegoś wzoru, wpisz w google winter camo helmet" i znajdziesz coś dla siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnie swiety pomalowałeś swój hełmik:), mówiłem ze jak coś zdziałam z tym hełmem to sie odezwę, i oto i on, pospawany i wypiaskowany:)
Pozostało jeszcze ciut rdzy środku, ale tyle co na lekarstwo i mam sie zamiar jej pozbyć jakimś odrdzewiaczem, potem to chyba właśnie szpachlowanie, miedzy innymi dziurek które porobiły sie na dole po piaskowaniu. A i na jaki kolor miały hełmy hitlerjugend?? bo jakoś nie umiem nigdzie tego znaleźć.
pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój się szpachluje, tak jak mówisz-szpachel z włóknami, nawet idzie to wyszlifować na błysk tak że włókien nie widać. W międzyczasie jeszcze trzonek od siekierki impregnowałem, wczoraj nabiłem pierścień klinujący, jutro jeszcze raz olejem i na ścianę. Fotki wrzucę jak skończę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze kilka małych pytań, mianowicie:
- czy opłaca sie robić ten rant, bo jak widać mało sie go zachowało, może z 1/5, a i czy jak sie to już zrobi z tej szpachli z włókna, czy będzie się to trzymać??
- i drugie pytanie ewentualny koszt tej szpachli i jak to sie nazywa, po prostu szpachla z włóknem czy jakoś bardziej profesjonalna nazwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie