Skocz do zawartości

Sezon 2009 czas zacząć


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za zdjęcie megakuricy"! Pasuje do wątku jako kwoka dla moich kuriczek, ha, ha:-) Prawdopodobnie ta wielka wycięta z blachy kurica" była dekoracją bramy, szlabanu, wejścia do namiotu czy ziemianki sztabowej. Aby żołnierze nie nudzili się na poligonie czasami otrzymywali zadanie upiększania" terenu, np. wyłożenia mozaiki" z połamanych talerzy i szyszek, aby szarża wizytująca obozowisko mogła nacieszyć tym oko;-) Innym pomysłem, jaki przychodzi mi do głowy to szablon do malowania konturu orła, albo środkowa część powstała z wycięcia szablonu. Trzeba by przymierzyć, czy orzeł zgadza się np. z wymiarami orłów malowanych na czołgach. Ale to tylko moja nieśmiała hipoteza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 177
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Kuricę" wycięli źle - skrzydła są różne, brakuje także jednej nogi. Prawdopodobnie orzeł nie wyszedł więc został złożony w kostkę i rzucony w krzaki. Na blasze znajdują się ołówkowe napisy - zdjęcia załączę a dniach". Stawiam, że kura miała wisieć na bramie - nie było tam ziemianek, czołgów chyba też nie. LWP siedziało w tym miejscu do 1952 roku. Niedaleko wyszedł aluminiowe: kubek (1947 r.) i talerz (1950 r.)...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie