Skocz do zawartości

Zgwałcone przez Armię Czerwoną


pomsee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
do 41pp
Kto rozpętał wojnę?" - jeśli masz na myśli 1939 rok to chyba jasne że Niemcy same wojny nie rozpetały. Patrz pakt Ribbentrop - Mołotow
1941 r - Niemcy tylko uprzedziły atak ZSSR. Już od lat 20 - tych znana była wizja zbudowania czerwonej Europy. Do starcia systemów musiało dojść.
W radzieckich łagrach zginęło niemniej ludzi niż w niemieckich obozach.
Oba ustroje były zbrodnicze, trudno więc mówić który był gorszy i spowodował więcej zła.
a rozmowa dotyczyła wywiadu na temat filmu dotyczącego ściśle określonych faktów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, prostszymi słowami, bo może do niektórych złożone zdania nie trafiają:
Uważam, że taka symboliczna 14-letnia Katherine z Berlina, zgwałcona przez 10 ruskich żołdaków, cierpiała tak samo jak 14-letnia Kasia z Warszawy, której rodzina zginęła od kul lotnika z Luftwaffe.
Tu nie ma miejsca na rozważania w stylu kto pierwszy zaczął". Tu chodzi o indywidualną tragedię każdego cżłowieka. A przypominam, że w tym wątku mówimy o jednostkach w znakomitej większości bezbronnych.

Przez lata temat wcale nie był tak nagłaśniany. Ofiary gwałtów byłyby zapewne ostatnimi, które zechciałyby o tym opowiadać, wracać do tamtych dni. Za kilkanaście lat ostatnie z nich odejdą - niech więc mówią, jeśli pod koniec swego życia naszła je odwaga. Może spowoduje to refleksje u młodszych pokoleń?

M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtas:
drogi ludzi są kręte jak ścieżki w Bieszczadach".
Janek Gerhard.
PS. Do meritum: trudno rozważać decyzje i postawy ludzi, z perspektywy ponad 60-lat, nie byliśmy w ich duszy", nie musieliśmy podejmować natychmiastowych decyzji, które warunkują yć albo nie być".
Ta relacja opisana w pierwszym poście, jest dla mnie wstrząsająca!!!
I dobrze że się taka ukazała!!
PS ja już podbiegam" pod 70-tkę i mógłbym wiele takich spraw /zdarzeń/ przytoczyć.
Tylko czy młodzi będą słuchać starego pierdziela"
Pozdrawiam
GW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, skrzywdzony człowiek to wciąż człowiek obojętnie jakiej jest narodowości.
Tymczasem co jakiś czas podnoszą się głosy jakby zaprzeczające człowieczeństwa Niemcom lub Żydom.
Ludzka krzywda i ból przynosi hańbę ich sprawcom.
Obojętnie kim oni są i skąd pochodzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeti, sprawa jest prosta, a jednocześnie bardzo trudna, najważniejsze aby pisząc na Forum, zrozumieć swoje błędne myślenie i przeprosić, co ja uczyniłem.
pomsee,
Dobrze napisałeś, ale przenieś się do 1939-45 i nie na komputerze tylko w realu, ja to prawie znam z autopsji, ale w rodzinie cały czas wspominało się en czas", gwarantuję Ci jak byś słuchał, po raz enty, jak rozstrzeliwano niewinnych ludzi w Janowie krew chlustała jak z garnka", Ciocia zabrała mnie w to miejsce po 4-5 latach widziałem to miejsce i ślady!!!!
Szkoda Młodzi Gniewni, nie pasujemy do siebie!!
Żegnam
PS Piszcie historie na nowo
A i jeszcze proszę o czerwoną kartkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41pp u nas (przed wojną woj. pomorskie) Selbschutz wyprawiał z Polakami potworne rzeczy. Po tym jak w styczniu 45 r. przyszło wyzwolenie doszło do zemsty na miejscowych mieszkających tu od pokoleń Niemców.
Dużo nasłuchałem się o okupacji na moich terenach od naocznych świadków wydarzeń.
Mimo to nie ośmielę się twierdzić, że Niemców po wyzwoleniu słusznie prześladowano. Tym bardziej, że prawdziwi sprawcy zbrodni na Polakach uciekli a zemsta, często okrutna dotknęła zwykłych ludzi.
Poczytaj ten wątek:
http://www.odkrywca-online.com/pokaz_watek.php?id=636578#690393
A na czerwoną kartkę naprawdę bardzo trzeba pracować nie przyznaje się jej a własną prośbę" ;)


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora pomsee 20:05 20-01-2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również dołączam się do pozdrowień, mam nadzieję że wzajemnych :)
Zazwyczaj nie uczestniczę w tego typu dyskusjach, bo tak naprawdę interesują mnie czysto echniczne" aspekty wojny, a nie wątki przyczynowo-skutkowe, albo moralne. Tym razem jednak nie wytrzymałem, bo uznałem, że pewnych spraw nie można potraktować wzruszeniem ramion i kilkoma cynicznymi stwierdzeniami. A to, zdaje się, ulubiona postawa wielu młodych internautów.

Zatem jeszcze raz pozdrawiam i... cieszę się, że można na spokojnie wyciszyć powstałą na marginesie dyskusję.

M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do tematu beaviso możesz rzucić temat w Gdańsku na zbiórkę budowy pomnika -Zgwałconej Niemki .Myślę że ci sie powiedzie . ale jakoś nie poruszasz tematu zgwałconych Polek - może zapytasz u mnie w Radomiu jak to trafił na cmentarz żołnierzy radzieckich ojciec znanego kosmonauty Klimuka ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie !!! Daliśmy sobie trochę po yjach", ale, wsjo obstoit Błagopałuczno. Cieszę się że ten wątek, przebiega normalnie, co prawda Kol. wojtas ,,,,coś chrumka !!!/dywersja/????
A do Ciebie Yeti lukru nigdy nie za dużo! zawsze możesz się obudzić z kawą bez cukru!
Panie B. Oczywiście wymiana /ostra/ poglądów, nie musi odzwierdziedlać się, we wzajemnych, ludzkich stosunkach; z chęcią z Panem się pokłucę jak będzie okazja.
Pozdrawiam WSZYSTKICH !
GW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i jestem młody szczun -i jeszcze nie dorosłem do pewnych rzeczy -ale jak słyszę że mam sie litować na Niemkami co je Ruscy gwałcili to mnie normalnie trafia - i z tego tytułu jestem głupi itd. jeju normalnie ten naród niemiecki to taki poszkodowany przez tę wojnę że normalnie łzy mi już ciekną - podaj jeszcze konto na wpłaty na Muzeum Wypędzonych - mam nadzieje że mieszkając w Gdańsku nie masz Niemca wpisanego za właściciela w księdze wieczystej swojego domu -bo niedługo może jego spadkobierca zapukać do drzwi - już były takie wyroki sądowe w Polsce -pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie zasluguje na wypedzenia, tortury, gwalty itp
Ale to Niemcy wywolali te wojne - to Niemcy rozpoczeli spirale przemocy, gwaltow,morderstw - napierw w Polsce potem w ZSRR i innych krajach - wszystko co wydarzylo sie w Niemczech jest konsekwencja tego co zrobili innym ludziom.
Coz to za narod ktory morduje dzieciaki i wiezi ich w obozach koncentracyjnych ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie