Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Dziadkus

ieregulaminowe" drobiazgi z tornistra

Recommended Posts

A tu perełka zbiorów. Sól Dehydrocholiczna (chyba dobrze napisałem) z zakładów LAOKOON S.A. ze Lwowa. Na spodzie pieczątka Darmowa próbka lekarska".

to pewne - Gillette to jedna z firm, która miala oficjalne przedstawicielstwo na Polske - więc można jej produkty błokupic w sklepach 9a niekoniecznie sprowadzać z zagranicy)

Przy okazji robienia porządków, zebrane w jednym miejscu, choć chyba jeszcze jakieś drobiazgi by się znalazły

Wita. Czy ktoś mnie może oświecić. Ostatnio wpadło w moje ręce pudełeczko ze szklanym denkiem po kremie Nivea. Opisane jest tak jak to powyżej, ale posiada znaczek Polleny co wskazuje na produkcję powojenną. Jakie były przedwojenne wytwórnie tego kremu i jakie posiadały oznaczenia, oczywiście poza sławetnym Lotnik"-iem ?

Szklane denka od kremu Nivea" nie różniły się niczym od tych przedwojennych. Różnica tkwiła właśnie w wyglądzie blaszanej pokrywki ;]

bjar_1 ja wcale nie mówię że miała tu być jakakolwiek różnica. Z tego co mi wiadomo to i wieczko jest takie same, i nawet treść napisu W domu i sporcie krem Nivea pielęgnuje skórę", tylko w górnej części widnieje znaczek nie Pollena jak napisałem wcześniej, tylko Polfa co nie zmienia faktu że został wyprodukowany najwcześniej w 1947 roku. Pytanie o wytwórców dalej aktualne.

Byla na przykład wytwórnia PEBECO w Poznaniu która ten krem produkowała przed wojną i powojnie zanim stała się Lechią, więc pytanie jaki znaszek ( lub jego brak -sama nazwa) powinna mieć na opakowaniu?

Jako iż jest to jeden moich ulubionych tematów, postanowiłem pokazać kilka swoich drobiazgów aby rozruszać na nowo temat.

a tutaj to samo pudełeczko w pięknym stanie. Kiedyś się pewnie trafi ;]
http://www.antiquepool.at/en/artikel/368.html

• Create New...

Important Information