Skocz do zawartości

ieregulaminowe" drobiazgi z tornistra


Dziadkus

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 months later...
  • Odpowiedzi 258
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
odgrzewam" temat - trochę czasu minęło - moze i jakies łupy" się pojawiły w międzyczasie... Przy okazji - może ktoś dysponuje informacjami na temat przedwojennych zyletek?? (poza już podanymi w tym wątku) oraz przedwojennych scyzoryków?? W internecie żyletki są jakos pomijanie (w porównaniu z brzytwali i maszynkami)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Aby wątek nie umarł, taki skromny dodatek z mojej strony:

-Książeczka do nabożeństw z 1933r.
Pamiątka z Częstochowy (Jasnej Góry), wyd. Drukarnia Udziałowa", Częstochowa II-ga Aleja nr. 41.

-Przedwojenne pudełko na tabletki Paramint" Firmy Romana Barcikowskiego z Poznania.



Post został zmieniony ostatnio przez moderatora 8total4 13:39 15-05-2010

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sposób użycia.


bylo jeszcze pudełko Polskiego Monopolu Tytoniowego, ale niestety stan raczej niezbyt zadowalający.
Książeczka + pudełko wyniosły mnie łącznie 20zł, więc cena raczej niezbyt wygórowana.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
odświeżając wątek - w jaki sposób oznaczano kolory past do butów Dobrolin?? Wszystkie jakie widziałem (w tym jedna która posiadam) nie miały żadnego opisu słownego dotyczącego koloru - puszki były białe - czy to miało jakieś znaczenie - iala " puszka - bezbarwna pasta , czarna" - czarna pasta itp?? Czy tez było inaczej?? Mam na mysli rzeczasna okres II RP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem taka reklame w internecie - widac tam białą puszke a przy niej opis - niestety mam problemy z odczytaniem na 100% , ale wydaje mi się dotyczącym past w różnych kolorach. Pozostale dwie puszki to chyba inne środki nie typowe pasty". moze ktoś spróbuje a ma lpeszy wzrok ode mnie?Może ktoś spotkal puszki Dobrolin w innych kololar niż biały ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ma wrażenie, ale głowy nie dam - ze na tej ulotce co ją wkleiłem opis pasta" dotyczy tylko białego pudełka - poniżej sa inne specyfiki - może ktoś da rade to odczytac albo posiada druk w wiekszej rozdzielczości. Twoja puszka wygląda na jasnobrązową. Pytanie tylko czy to oznaczenie koloru czy po prostu zmiana estetyki puszki poprzez zmiane jej koloru (albo moze po wojnie wprowadzono kolorowe opakowania??)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli opis pasta do butów" dotyczy tylko białej (jasnej) puszki. Czy to potwierdza, że puszki były tylko jednokolorowe??? Jeżeli tak założymy (czy ten wniosek nie jest zbyt daleko posuniety??) wtedy dalej pozostaje nie rozwiązany problem rozróżniania kolorów - jakiś musiał być (bo, jak już pisałem wyżej, nie sądżę aby firma miala tylko jeden kolor pasty). Jedna możliwość to po prostu otwieranie puszki i sprawdzenie koloru , ale to dośc niepkraktyczne....jakies inne pomysły???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie - reklamie która wkleiłem w tekście obok jasnej puszki jest mowa o pastach w róznych kolorach - ale rysunej pokazuje tylko jasną puszkę - moze po prostu jako przykład opakowania (zeby klienci potrafili rozpoznać ją w sklepie na półce/wystawie -a każdy mial się domyślic, że odpowiednie pasty sa w puszkach odpowiednich kolorów?) ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech właściciele puszek po paście do butów Dobrolin zerkną jaki numer maja na boku opakowania..być może to jest trop...ja widziałem No.4.
Niestety nie wiem jaki kolor miała pasta w owym pudełku

Jeśli będą rożne numery to może mieli katalogowo przypisane kolory do numerów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu moje zbiory. Takie rzeczy jak opakowania żyletek, czy zapałek to kopie robione w oparciu o posiadane oryginały. Do tego suchary, puszki po słodyczas, cygarach i amunicji. Obecnie robie pudełko na amunicję 9 mm Parabellum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie