Jump to content

links76

Forum members
 • Content Count

  108
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Mam pytanie do osób posiadających, lub wykonujących pokrowce na nożyce saperskie o dokładne wymiary i sposób wykonania rzeczonego pokrowca. Chyba że ktoś jest w stanie takowy wykonać.
 2. sygnowana? Czym?" Logo producenta AFS, FB, Łucznik, lub jakiś inne charakterystyczne oznaczenia po których można poznać że to piasta stosowana w modelu XVII. Czy na uchwycie torpeda powinien znajdować się jakiś napis, czy może być zupełnie gładka?
 3. Witam. Czy piasta tylna w Łuczniku XVII ma być bezwzględnie sygnowana?
 4. Jeśli sięnie mylę to tam jest orzełek i PKP. Więc wagon nasz. Pytanie tylko czy nie przejęty i wykożystywany przez niemców (zniszczenia Karasia).
 5. Jeszcze jedno pytanie: jak wykonać wiązadło? Czy oplot jest jakiś specjalny, oraz jaka powinna być jego grubość.
 6. Jeśli chodzi o łopatę to czekam na oryginał. Nie za bardzo wiem co zrobić z brakującym toporkiem. Niby wymiary są, ale przeglądałem narzędziowy i nic nie znalazłem.
 7. Witam. pi.ko-faktycznie moje przeoczenie że nie spojrzałem do tabeli przed napisaniem posta. Co do pokrowców, to interesowało by mnie wszystko co było na wyposażeniu, również torby. Np.jaka była różnica w wyglądzie między torbą typu I i II ( nie chodzi o zawartość), oraz wykonaniem skórzanym, jak i brezentowym. Jeśli zaś chodzi o moje wyposażenie to najlepiej było by zaopatrzyć się w toporek saperski, oraz pokrowiec na niego( niestety nie posiadam oryginału, więc trzeba będzie pozyskać jakąś kopię), chyba że szanowni Panowie możecie doradzić inne wyposażenie. Pozdrawiam.
 8. Witam ponownie. Przypuszczam że rysunek dotyczy torby brezentowej. Mam w związku z tym pytanie: rozumiem ze klapa jest obszywana tak jak powyższe pokrowce na nożyce. Na rysunku bocznym w tylnej części torby znajduje się coś co początkowo wziąłem za obszycie, ale czy tak jest na pewno-czy nie jest to aby jakieś wzmocnienie ze skóry ? Czy ktoś posiada może wyraźna zdjęcia oryginału? Pozdrawiam: Paweł.
 9. Witam ponownie. Przypuszczam że rysunek dotyczy torby brezentowej. Mam w związku z tym pytanie: rozumiem ze klapa jest obszywana tak jak powyższe pokrowce na nożyce. Na rysunku bocznym w tylnej części torby znajduje się coś co początkowo wziąłem za obszycie, ale czy tak jest na pewno-czy nie jest to aby jakieś wzmocnienie ze skóry ? Czy ktoś posiada może wyraźna zdjęcia oryginału?
 10. Witam serdecznie. Zdaję sobie sprawę z faktu że zwracam się z swoją prośbą z dużym opóźnieniem, ale prosi bym szanownych kolegów o podzielenie się zasobami dotyczącymi wyposażenia saperskiego. Szczególnie chodzi mi o wymiary i kształt toreb saperskich, wiązadeł i pokrowców na wyposażenie saperskie. Prośba wynika z potrzeby skompletowania wyposażenia do rekonstrukcji postaci pioniera w ramach GRH. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
 11. Witam serdecznie. Zdaję sobie sprawę z faktu że zwracam się z swoją prośbą z dużym opóźnieniem, ale prosi bym szanownych kolegów o podzielenie się zasobami dotyczącymi wyposażenia saperskiego. Szczególnie chodzi mi o wymiary i kształt toreb saperskich, wiązadeł i pokrowców na wyposażenie saperskie. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information