Skocz do zawartości

Miłość (do historii) bywa ślepa:)


greg1

Rekomendowane odpowiedzi

Skandaliczne zachowanie Korwin-Mikkego
Czwartek, 25 września (12:00)

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów wszczęła z urzędu postępowanie sprawdzające, dotyczące faszystowskiego gestu pozdrowienia, który w programie Magazynu 24 godziny" w TVN 24 wykonał b. szef UPR Janusz Korwin Mikke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to gdzieś w sieci na jakimś Yotutbie? szukałem i nie znalazłem. Co do gestu-w Polsce można wysypywać tony zboża na tory, wymachiwać przed kamerą gumowymi penisami, podawać nogę na przywitanie, więc czemu nie można by wykonywać określonych gestów? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam coś dyskutowali o euro i p. Korwin-Mikke powiedział,dopóki nie było zasady (wtedy podnosi rękę w wiadomym geście) Ein reich, ein wolks, ein Euro..." Nie jest to dokładny cytat, ale mniejwięcej sens jest taki sam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święty82 i inni ciekawi: http://www.joemonster.org/filmy/11258/Co_takiego_zrobil_Korwin-Mikke_w_TVN24 tu jest link do tego.

Jak dal mnie to nie ma sprawy. Jak ktoś pomyślał, że to jest propagowanie faszyzmu to serdecznie współczuję. Po prostu chciał zaakcentować treść wypowiedzi i zrobił to w swoim stylu, czyli widowiskowo :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Korwin, w swoim stylu zaprotestował przeciwko (jego zdaniem) dyktaturze" euro, przyrównując obecnie dominujące trendy polityczne do haseł znanych z lat 30-ych w Niemczech. Moim skromnym zdaniem, tylko na podstawie tego krótkiego fragmentu pokazanego w tv, kontekst jego występu wskazuje jednoznacznie, że nie jest on zwolennikiem zarówno euro jak i faszyzmu :). Oczywiście można postawić pytanie czy zwolennicy euro są zwolennikami faszyzmu:):):), bo tak być może sądzi Pan Korwin:). No i w ten sposób Pan Korwin znowu jest częściej na wizji :). Dobrze, że politycy i tzw. politycy interesują się historią, szkod że nie zawsze ją rozumieją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po obejrzeniu tego wystapienia i wrzawy dookoła rozgorzałej proponuje wkrecac wszystkim ludziom w rece stalowe śruby by nie mogli podnosic reki i tym samym propagowac ustroju faszystowskiego nazistowskiego czy innego socjalistycznego. Z drugiej strony gdybym na wizji wyciagnał podniesionego ....a to czy prokuratura scigała by mnie za ch... gest faszystowski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kto jak kto ale Korwin faszystą ??? hahaha
myślę że wypowiedź poparta gestem miała na myśli coś innego, mianowicie gdy powołano do życia wspólnotę węgla i stali brytyjski minister finansów podał sie do dymisji po debacie w parlamencie gdzie stwierdził że nie po to walczyliśmy w wojnie by dziś oddać się pod dyktat Niemiec"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie