Jump to content

Głogów- stary pistolet zniknął z muzeum


DJ MHz

Recommended Posts

Pistolet parabellum z okresu I wojny światowej zniknął z gabloty Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie. Był to jeden z eksponatów wystawy Po co była nam niepodległość". Dyrektora placówki zaskoczyła kradzież, ale zapewnia, że broń była skorodowana i na pewno nie nadaje się do użytku.

- To eksponat o znikomej wartości muzealnej, ale ktoś z odwiedzających uznał go za atrakcyjną pamiątkę- mówi dyrektor Leszek Lenarczyk.

W gablocie była wąska szpara, stąd wniosek, że po pistolet sięgnęło dziecko- dodaje. Dyrektor zapewnia, że wyciągnie konsekwencje wobec pracowników ochrony, którzy zaniedbywali swoje obowiązki i pozwolili na kradzież eksponatu.

Bogdan Kaleta z głogowskiej policji nie przypomina sobie podobnego przypadku, ale zapewnia, że policjanci prowadzą w tej sprawie dochodzenie.Hehe ładnie to pilnowali zabytków :D
Link to comment
Share on other sites

W wojsku za takie zaniedbanie w przechowywaniu broni (wszak to broń jest, sama dyrektorka potwierdziła) ktoś by mocno beknął. Ciekawe jak zareaguje, o ile w ogóle zareaguje, policja - jak na kradzież bezwartościowego przedmiotu muzealnego, czy jak na kradzież broni.
Link to comment
Share on other sites

Rewolwer – pierwsza w historii wielostrzałowa broń palna powtarzalna (nieautomatyczna; krótka, bardzo rzadkie są konstrukcje rewolwerów samopowtarzalnych), w której funkcję magazynka niewymiennego (magazynu) spełnia obrotowy bęben z kilkoma komorami nabojowymi (zwykle sześcioma).

C.
Link to comment
Share on other sites

taaa..., my to wiemy, ale ludność cywilna nie ałdzo". Podczas ostatniej wystawy 21 września br. musiałem kilkakrotnie prostować tłumaczenia rodziców (wiek ok. 30 lat) i dziadków (sic!), którzy opowiadali swoim pociechom dyrdymały w rodzaju strzelba z nożem (karabin z bagnetem), ładny pistolet" (rewolwer), karabiny i pistolety strzelają tymi samymi nabojami, jasne najbardziej niebezpieczna jest łuska, bo duża i łeb może rozwalić. I wiele innych ciekawostek z życia cywilów.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information