Skocz do zawartości

Datki na remont stuga IV


Bil

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, Panie Lefa, dobrowolne datki. Czyli tak samo jak miliony Polaków co niedziela w kościółku. Jeden da, a drugi nie da. Proponuję abyś się Pan udał w tournee od plebanii do plebanii i zażądał od proboszczów zezwolenia MSWiA - może to Pana zajmie na chwilę, bo zdaje się nudzisz się Pan ostro. Nie chcesz - nie dajesz. A innym nie przeszkadzasz. Proste.
Uzbiera się na daczę dla prezesa"? Chyba z kartonowych pudeł... Albo rumuńską Dacię, 20-letnią. Mam trochę kasy, ale pokaż Pan pozwolenia". Człowieku, zostaw ją sobie na delikatesowego mózgotrzepa pod choinkę.

M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 241
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Aha, przepraszam osoby związane ze Sztugiem, jeśli właśnie odciąłem jakąś żyłę złotych monet. Sam jestem ze sprawą nie związany, ani emocjonalnie, ani choć jedną złotówką.
Ale gdy czyta się takie żałosne posty, to szlag cżłowieka trafia. Ubeckie podejście. Najpierw gadka słyszałem, że coś jest nie halo". Bo ludzie mawiają". Potem, po otrzymaniu wyjasnienia, zmiana tonu na pokaż Pan kwity". W kolejnym poście poziom sięga już komentarzy o żulach i mózgotrzepach. Oj, zdaje się, że znów w tej sprawie komuś popuszczają zwieracze. I - zwyczajowo - przychodzi robić smród na forum Odkrywcy. 50 postów i dwie żółte kartki - też swoje znaczy. No i daje do myślenia. Myślącym, oczywiście :)

M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Beaviso widzę że elokwencją Panu nie dorównam.Zadałem proste i jak mi sie wydawało niezbyt skomplikowane pytania.Ale jak widac nie da sie uzyskac jasnej odpowiedzi.Przepraszam ze zabrałem Panu jako niezwiazanemu ze sztugiem i nie wpłacającemu ani złotówki cenny czas.No cóż to nie miały byc złote monety.Miała byc to polska gotówka.Ale po takich odpowiedziach raczej się wycofam.
Przepraszam jeszcze raz za zabranie czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jaki Sztug"??? :)
Co to jest Sztug"?

I jeszcze dodam, że jak ktoś chce się dorzucić to sie dorzuca bez zbędnych pytań, jak nie to po prostu robi problem.

Dodam że jeśli by to była ściema, to administrator forum dawno by już ten temat usunął, więc po co te dyskusje?
Chcesz to płać, nie chcesz-nikt Ci nie będzie tego wypominał. I po co to wszystko?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeczowa
dożucę
dla tego
lefa kup sobie lepiej za swoją polską gotówkę" słownik ortograficzny:) A pozostali panowie jest takie przysłowie (rymik wyszedł:) ), że gdyby się miało kopnąć każdego psa który na nas po drodze szczeka, to nigdzie by się nie doszło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MR. Lefa- gdzie nie rzeczowo odpowiadam? Nie rozumiem?! Może żle czytam??
Ponownie odpowiadam:
TPS (Towarzystwo Przyjaciół Sopotu) Sekcja Historyczno-Eksploracyjna jako stowarzyszenie i organizacja pożytku publicznego może zbierać datki (datki moża zbierać bez zgody MSWiA nie mylić ze ZBIÓRKĄ PUBLICZNĄ,/b> )Datki wpłacone na nasze konto zostają przekazane na remont Stug'a. Jak dobrze pamiętam wyżej znajduje się potwierdzenie od Przyjaciól z Poznania że walory pieniężne docierają do nich i są bardzo przydatne.
Jak ktoś ma obiekcje to już inna sprawa, nic na to nie poradzę.
Serdecznie Pozdrawiam
Marcin Tomaszewski
Heruss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Mam wrażenie, że Pan/Pani Heruss, chyba nie za bardzo wie o czym pisze.
Niestety, trzeba stwierdzić, że wypowiedzi osób upoważnionych i reprezentujacych stowarzyszenie są kompromitujące. Świadczą one o całkowitej nieznajomości rzeczy.

Zgodnie z ustawą Prawo o stowarzyszeniach (jest taka) majątek stowarzyszenia powstaje ze składek członkowskich, darowizn, spadków, zapisów, dochodów z własnej działalności, dochodów z majątku stowarzyszenia
oraz z ofiarności publicznej.

Stowarzyszenie, z zachowaniem obowiązujących przepisów, może przyjmować darowizny, spadki i zapisy oraz korzystać z ofiarności publicznej.

Przypomnę, że początkowo pisaliście Państwo o zbiórce publicznej. Na zbiórkę publiczną (ofiarność publiczna) wymagana jest zgoda Ministra Spraw Wewnętrznych i Administacji. Kiedy wytknięto Wam, że nie wolno tego robić, zaczeliście pisać o darowiźnie (datkach).

Co do darowizn. Według definicji zawartej w Kodeksie cywilnym (art. 888) jest to forma umowy, w której darczyńca zobowiązuje się do bezpłatnego świadczenia na rzecz obdarowanego, kosztem swego majątku. Choć umowa darowizny powinna zostać sporządzona w formie aktu notarialnego, dla jej skuteczności, a zarazem dla uzyskania prawa do odliczenia, wystarczy, że zostanie spełniona. Zatem sam dowód wpłaty już wystarcza. Niemniej jednak, jeżeli zostanie zawarta umowa darowizny obejmująca wpłaty w roku 2008 i w latach następnych, umowa stanie się skuteczna dopiero z chwilą zapłaty ostatniej kwoty, zatem już po 2008 r. W takiej sytuacji odliczenie nie przysługiwałoby, toteż takie długoterminowe umowy należy zawierać w formie aktu notarialnego.

Z posiadanych przeze mnie informacji wynika, że w 2008 r. podatnik może odliczyć wydatki z tytułu darowizn na rzecz organizacji prowadzących działalność pożytku publicznego w ramach limitu 6% dochodu.

Osoba fizyczna może od dochodu stanowiącego podstawę opodatkowania odliczyć wartość darowizny, nie przekraczającą 6%, a firma (osoba prawna) 10% dochodu w roku podatkowym.

Odliczenie przysługuje pod warunkiem, że wysokość darowizny jest udokumentowana dowodem wpłaty na rachunek bankowy obdarowanego, a w przypadku darowizny innej niż pieniężna - dokumentem, z którego wynika wartość tej darowizny, oraz oświadczeniem obdarowanego o jej przyjęciu.

Obowiązki darczyńcy
Na mocy nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych z dnia 18 listopada 2004 roku (Dz. U. Nr 254, poz. 2533) nałożono na podatników korzystających z odliczenia z tytułu przekazanych darowizn obowiązek wykazania w zeznaniu rocznym kwoty przekazanej darowizny, kwoty odliczonej darowizny oraz danych identyfikacyjnych obdarowanego, w szczególności jego nazwę, adres i numer identyfikacji podatkowej.

Darowizny rzeczowe
Przedmiotem darowizny poza pieniędzmi mogą być także rzeczy. Dowodem przekazania darowizny rzeczowej poza umową darowizny, w której określono wartość przedmiotu darowizny jest oświadczenie obdarowanego o jej przyjęciu. Zaniżenie wartości towaru poniżej wartości rynkowej o ile jest to towar pełnowartościowy (zdatny do użytkowania), nowy lub używany jest przestępstwem skarbowym.

Nie ma znaczenia, czy darowiznę odliczamy od dochodu (podatek dochodowy albo podatek tonażowy) czy od przychodu (ryczałt ewidencjonowany). Możemy odliczać nawet część darowizny w jednym zeznaniu, część w innym. Ważne, by tej samej kwoty nie odliczyć dwukrotnie.
W zeznaniu wykazujemy, komu i ile przekazaliśmy tytułem darowizny.

WAŻNE: Darowizny z różnych tytułów kumulują się!

Może warto aby osoby wypowiadające się w imieniu stowarzyszenia konsultowały się z księgową?
A.O.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne ;)))) jak to mówił Pazura Siara mi dał" ;))) to tak dla rozluźnienia atmosfery.... dość prawniczych (prawiczych) terminologii ;))) Thanatos, nikt Cię nie zmusza do wpłaty pieniążków na rzecz Stug'a. Swój wkład już masz w tą akcję. Nie zaśmiecaj wątku. Ci co wpłacają wiedzą po co i na co, jak masz problem to rozwiąż go w swoim zaciszu" domowym.
Pozdrawiam
Marcin Tomaszewski
Heruss
PS. Zdrowych i Wesołych Świąt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeszcze raz:
-to co dostajemy z TPS -w porozumieniu i za zgodą tychże-pożytkujemy w całości na remont pojazdu. Wskazujemy to co jest nam potrzebne i niezbędne. ZA WASZE zebrane pieniądze kupujemy przede wszystkim materiały. W 100%. Na wszystko są faktury.
-jeżeli ktokolwiek nie ma zaufania do TPS może zakupić dla nas to czego potrzebujemy. Może sam wybrać do czego chce się dorzucić. Może wybrać jemu odpowiedni termin, dowolny sklep, dowolny kraj, odpowiednią godzinę. Jest tylko jeden problem: trzeba po prostu chcieć.
Dziekujemy Wszystkim którzy pomagają.

Pozdrawiam Jacek Czypicki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tendrzak co chcesz zobaczyć? Dokumenty że jesteśmy organizacją pożytku publicznego, a co za tym idzie można na rzecz naszej organizacji odpisać sobie 1% podatku dochodowego?? Tu masz statut naszego Stowarzyszenia http://dworek.art.pl/statut.pdf (można go znaleść bez problemu na oficjalnej stronie TPS, jest ogólnie dostępny). Jak pisałem wyżej nie jest to zbiórka póbliczna tylko datki na rzecz remontu Stuga. C odalej wyjaśniać?? A kartofelka już ktoś podrzucił (anonimowo" bo nie stać go było na podpisanie się) i jak by na to nie patrzeć księgowość zostałą prześwietlona przez US w Sopocie i wszystko a i buczy". Nie rozumiem Waszych problemów?!
Pozdrawiam
Heruss
PS. nie sprawdzanymi pomówieniami (i nie przypominam sobie żebym kogoś obrażał w tej dyskusji) sami wyrządzacie krzywdę temu projektowi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
Dostałem właśnie z księgowości PIT'a, zamierzam przekazać 1% podatku na StuG'a i tu mam pytanie czysto techniczne. Wiem że ma być wskazane Wasze Stowarzyszenie, ale jak mam wskazać cel? Czy mam zeskanować i przesłać Wam tę stronę PIT'a, czy też wystarczy przesłać oświadczenie, że tyle to a tyle przekazałem na Wasze ręce na odbudowę tego pojazdu? Czy można e-mailem, czy ma być listownie?

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Balans za chęć wsparcia remontu. Wskazujesz Towarzystwo jako beneficjenta, nas czyli sekcję informujesz (obojętnie jaką formą ) ile i na co, a nasza księgowa już odpowiednio pokieruje kasę jak Jaśnie Panujący" Urząd Skarbowy przelej ten 1%.
Jeszcze raz dzieki za wsparcie.
Pozdrawiam
Marcin Heruss"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam!
Mam już formularz PIT-a, jutro biorę się za wypełnianie.
Zauważyłem w nim, że jest zmiana odnośnie tego 1% darowizny.
Otóż pojawiła się poz. 128, czyli cel szczegółowy" - rozumiem, że jak wpiszę w tej rubryce Na remont StuGa IV w CWSL w Poznaniu" to już nie będę musiał informować dodatkowo Waszego Stowarzyszenia, że to pieniądze na tego StuGa.
I jeszcze jest poz. 127, w której można podać dane ułatwiające kontakt z podatnikiem - jeżeli tego wymagacie to oczywiście i ją wypełnię.

Pozdrawiam
balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dotychczasowym Darczyńcom wszyscy SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!
Przypominam też że akcja nadal trwa....wszystkich chętnych zachęcam do wsparcia finansowego remontu Stug'a. Każdy grosz się przyda.
Dziekujemy i zapraszamy do współpracy!!!
Pozdrowienia
Heruss
(Marcin TOmaszeswki)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie