Skocz do zawartości

Datki na remont stuga IV


Bil

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 241
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Panie kiezmarski proszę się zaznajomić z całym wątkiem i przeczytać go ze zrozumieniem. ;) Ta zbiórka datków jest realizowana przez Stowarzyszenie, które brało udział w wydobyciu i są to datki na odbudowę Stuga. Właścicielem StuGa jest Państwo Polskie a nie CSWL ;) czyli wszyscy jesteśmy jego właścicielami. CSWL jako jednostka poglegająca pod MON nie może prowadzić zbiórki datków na rzecz remonut StuG'a. W osobnym wątku dotyczącym StuG'a (a właściwie jego wydobycia) na tym forum moze Pan znaleść wypowiedź Jacka Czypickiego, który jest osobiście zaangarzowany w remont w CSWL z potwierdzeniem tego ze zbieramy datki. ;) Czasem wystarczy poczytać.
Pozdrawiam
Marcin Tomaszewski
Heruss
TPS Sekcja Historyczno-Eksploracyjna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem dla Was, cały wątek znam na pamieć i właśnie dlatego napisałem to co napisałem wynika to z troski. Informacja że o Waszych działaniach wie muzeum powinna byc na stronie muzeum, i na odwrót na Waszej stronie powinna być informacja o działaniach muzeum i o zbiórce. Tym czasem na stronie muzeum nie ma słowa o Was. Jeśli chodzi o to kto jest właścicielem pojazdu to czywiście był to z mojej strony skrót myślowy, może lepiej by zabrzmiało muzeum jest prawnym opiekunem".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Kiezmarski, nie rozumiem Pana troski (o co czy o kogo się pan troszczy ?!) Wydaje mi się że próbuje pan wprowadzić jakiś ferment choć nie wiem po co. Dlaczego Uważa Pan że na naszej stronie powinny być informacje o działaniach Muzeum a na stronie Muzeum o naszych działaniach? Kazdy robi swoje i o swich poczynaniach informuje na własnych stronach. Z tego co mi wiadomo to strona CSWL jest ogólną stroną całego Centrum Szkolenia Wojsk Ladowych a nie stroną dotyczącą wyłącznie StuG'a. Równie dobrze może Pan mieć pretensje do Adminów strony CSWL Poznań że w zakładce Muzeum" nie ma wszystkich wiadomości na temat eksponatów wchodzących w skład ekspozycji muzeum (a jest ich nie mało).
Jesteśmy organizacją pożytku publicznego i musimy się rozliczać z każdej złotówki, która wpłynie na nasze konto lub z niego zostanie komukolwiek podarowana na szczytne cela takie jak remont Stug'a. Fizycznie nikt nie ma dostępu do pienążków oprócz księgowej (i to nie dosłownie ponieważ pieniądze są na koncie). tak więc jakiegokolwiek zagrożenia że czy Pana obawy są bezpodstawne lub poprostu są próbą podważenia dobrego imienia Towarzystwa Przyjaciół Sopotu.
Pozdrawiam i zachęcam do udziału akcji zbierania datków na rzecz remontu StuG'a IV.
marcin Tomaszewski
Heruss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może rzeczywiście jestem na to za głupi, ale jednego jestem pewien gdyby na stronie CSWL w którymyś z dwóch dość długich notatek o stugu pojawiła sie informacja o Was, że pomagacie i prowadzicie zbiórkę, to by w niczym nie zaszkodziło a wręcz przeciwnie pomogłoby.
Napisał Pan jeszcze parę słów o księgowej której to niby ja nie ufam. Ja jej ufam bezgranicznie jak również Wam wszystkim, ale to że jesteście uczciwi nie gwarantuje że muzeum przyjmie od Was pomoc. Z informacji zamieszczonych na stronie muzeum wynika że radzą sobie świetnie, weszli w układ z jakąś firmą z Poznania która pomaga i ogólnie jest świetnie. Nic tam nie ma o tym, że potrzebują pomocy. Pozdrawiam wszystkich miłośników stuga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie
Nie wiem z jakich powodów na stronach CSWL nie ma nic na temat który Pana interesuje.Proponuję ich o to zapytać. W imieniu Kolegów i swoim informuje wszystkich zainteresowanych iż przyjmiemy każdą pomoc. W każdej formie- zgodnej z polskim prawem -w pieniądzu,w jakiejkolwiek darowiźnie, robociźnie i czymkolwiek ktoś sobie wymyśli. Przyjmiemy tą pomoc od każdego.
Nie znam Pana i nie wiem o co Panu chodzi ale delikatnie mówiąc sieje Pan niepotrzebny zamęt. To co Pan robi nie przyniesie nikomu nic dobrego. Chce Pan szkodzić ? wolno Panu, Polska to wolny kraj.

Pozdrawiam Jacek Czypicki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo wyrażam się niewyraźnie albo nie chcecie mnie zrozumieć. Spróbuję ostatni raz. Jeśli to jest zbiórka wśród grupy znajomych to przepraszam za wszystko i się zmywam, natomiast jeśli to ma być apel do szerszego grona miłośników militariów to na boga szanujcie zasady logiki. Ja nie znam żadnego z Was i nic mi nie mówi nazwa TPS, wiem natomiast kto się opiekuje stugiem. Abyście byli wiarygodni musicie mieć zgodę CSWL na zbiórkę i to nie chodzi o zgodę prawną, bo z punktu widzenia prawa wszystko macie, to chodzi o zgodę pokazującą ludziom że współdziałacie, że tworzycie jedno. Pan jc1234 raz wyraża się w imieniu tych którzy pracują przy stugu czyli rozumiem CSWL („przyjmiemy każdą pomoc”), a z drugiej strony każe mi pytać „ich” czemu nie zamieszczają na stronie informacji. To takie wypowiedzi sieją zamęt. Jeszcze raz pozdrawiam i czekam z wpłatą aż się wyjaśni kogo CSWL upoważnia do zbiórki pieniędzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie kiezarski ja nie znam tutaj nikogo, ani osobiście ani internetowo.
Pan zalatuje mi tu filozofia psa ogrodnika."
Nikt przed Panem i prawdopodobnie po Panu też, nie miał i nie będzie miał z ta zbiórką funduszy żadnych problemów,
ale jak to się mawia: zawsze jest jakaś wesz"
Więc jeżeli chcesz Pan coś wpłacić to Pan wpłacaj,a jak nie to drzwi są tam i koniec biadolenia bo już żeś Pan kartonik wyłapał.
P.S. Nie potrafię zrozumieć takich ludzi gadać, bo gadać (w tym przypadku klepać w klawisze) i nic poza zamętem nie wnosić echh....
panowie nie przejmujcie się delikwentem "Psy szczekają a.....

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CSWL w Poznaniu nie upoważniło nikogo do zbierania czegokolwiek w swoim imieniu.
Towarzystwo Przyjaciół Sopotu wystapiło z inicjatywą zbiórki pieniężnej z przeznaczeniem na remont Stug-a. Juz parę postów wyżej powiedziałem wyraźnie że o tej zbiórce wiemy.Co zrobimy z zebrana kwotą? Jeszcze nie wiem bo i nie mi o tym decydować.
Chce Pan coś wpłacić? Bardzo proszę ale nic mądrzejszego Panu nie wymyślę. Nie musi Pan wpłacać pieniędzy na konto TPS-u. Jeżeli kwota przekroczy koszty dojazdu odbiorę osobiście.

Pozdrawiam Jacek Czypicki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się , że sam temat jest dobrze opisany w postach, łącznie ze szczegółowymi informacjami , listą darczyńców, etc.. Nie ma się co tłumaczyc jak ktoś tylko szuka dziury w całym. Dziwną grafomanią i pseudoprawnictwem tutaj zalatuje hehehe. pozdrawiam.liha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam
Odświerzam wątek w sprawie datków na StuG'a.....jako że sezon wakacyjny już prawie za mani a prace nad renowacją idą pełną parą warto przypomnieć Wszystkim zainteresowanym że samo wydobycie to początek zmartwień". Nadal zbieramy datki i zapraszam do udziału w aukcji unikatowych rzeczy, z ktorych cały dochód zostanie poświęcony na remont StuG'a.
I tak :
Ponownie wystawiony leż za mniejszą cenę Śpiwór Polskiego Żołnierza w służbie Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie teraz cena 350 PLN http://www.allegro.pl/item431362478_spiwor_psz_na_zachodzie_oryginal.html
- i unikat Krzyż Ambulans Harcerski" z 1920 roku z Wilna.. cena wywoławcza 150 PLN http://www.allegro.pl/show_item.php?item=431368286
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś niesamowitego! Pięknie to wygląda. Czy dobrze widzę, że rdza z wanny została usunięta przed malowaniem za pomocą piaskowania? I jeszcze pytanie, czy koła zębate skrzyni biegów tak lśniły po rozłożeniu (czy w skrzyni zachował się olej?), czy to efekt czyszczenia? Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówiłem zestawienie dotychczasowych wpłat darczyńców z kwotami i zestawieniem wpłat. Aukcje które są wyżej nadal trwają Wszystkich zainteresowanych pomocą zapraszamy do licytacji .

data Imię,nazwisko kwota
18-lip Dariusz Z. 10,00 zł
18-lip Tomasz N. 50,00 zł
18-lip Sebastian I. 50,00 zł
18-lip Marcin J. 30,00 zł
21-lip Maciej B. 50,00 zł
21-lip Piotr N. 30,00 zł
21-lip Mariusz B. 50,00 zł
21-lip Piotr K. 100,00 zł
21-lip Leszek M. 100,00 zł
21-lip Arkadiusz B. 50,00 zł
22-lip Tomasz D. 50,00 zł
23-lip Sagan Paweł 50,00 zł
28-lip Marcin L. 125,46 zł
29-lip Piotr U. 100,00 zł
04-sie Stanisław Ś. 50,00 zł
07-sie Agnieszka M. 100,00 zł
19-sie Łukasz G. 250,00 zł



suma 1 245,46 zł

Pozdrawiam
Marcin (Heruss)
PS. na zdjęciu łożyska po konserwacji....stan jak widać ;) Więcej fotek w galerii z linku wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lemeryt każdy chce zarobić ...ale my to robimy w szczytnym celu i te złomy raczej nie są potrzebne.
Przypominam że jutro kończą się aukcje i zachęcam do licytacji...
Śpiwór żołnierza PSZ na Zachodzie :
http://www.allegro.pl/item431362478_spiwor_psz_na_zachodzie_oryginal.html

i Krzyż Ambulans Harcerski" :


http://www.allegro.pl/show_item.php?item=431368286

Pozdrawiam
Marcin (Heruss)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Krzyż Ambulans Harcerski" został sprzedany (282 PLN) Dziekuję osobie, która licytowała odznakę.
Niestety śpiwór nie znalazł nabywcy w związku z czym został ponownie wystawiony jednak cena jest niższa...
Pozdrawiam i zachęcam do licytacji przedmiotów z których pieniądze zostaną przekazane na rzecz odbudowy StuG'a, link do aukcji:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=436064003


Pozdrawiam
MArcin (Heruss)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Witam
Wrzucam dwie faktóry zapłocone z datków od Was na rzecz Stuga. Wszelkimi wydatkami zarządza kustosz muzeum w Poznaniu kpt. Tomasz Ogrodniczuk. Wszystkie datki są rejestrowane (choć ostatnio przygasł" zapał wpłacających). Zachęcam Was wszystkich do wspólnego wysiłku, bez Waszej pomocy prace będą przebiegałuy wolniej...WSZYSTKIM KTÓRZY DO TEJ PORY WPŁACILI PIENIĄŻKI SERDECZNIE DZIEKUJEMY...
Serdecznie pozdrawiam
Marcin
(heruss)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie