Skocz do zawartości

Datki na remont stuga IV


Bil

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 241
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Chciałbym serdecznie podziękować Wszystkim którzy przesłali datki na remont Stuga.
Wszystkie wpłaty są na bieżąco księgowane i umieszczane na osobnym koncie.
Wydatki na remonty i środki konserwujące są wcześniej uzgadniane z Kustoszem MBP .
Osoba odpowiedzialna za zakup i rozliczenia( w tym przypadku Ja ) stara się na bieżąco
nabywać potrzebne materiały.
Jeszcze raz wielkie dzięki za wszystkie wpłaty.
Darz Dół
Zbigniew Okuniewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym serdecznie podziękować Wszystkim którzy przesłali datki na remont Stuga.
Wszystkie wpłaty są na bieżąco księgowane i umieszczane na osobnym koncie.
Wydatki na remonty i środki konserwujące są wcześnie uzgadniane z Kustoszem MBP .
Osoba odpowiedzialna za zakup i rozliczenia( w tym przypadku Ja ) stara się na bieżąco
nabywać potrzebne materiały.
Jeszcze raz wielkie dzięki za wszystkie wpłaty.
Darz Dół
Zbigniew Okuniewski
Ps. proszę wpisywać jak poniżej.


Receiver Name TOWARZYSTWO PRZYJACIOL SOPOTU
Receiver Address BANK ZACHODNI WBK S.A.
UL. RYNEK 9/11
50-950 WROC 322 AW
Receiver IBAN PL41109010980000000009114606
Receiving Bank SWIFT WBKPPLPP
Receiving Bank Name BANK ZACHODNI WBK SA
Receiving Bank Address 9/11, RYNEK
Receiving Bank Country POLAND
Sender's Message
for Receiver DAROWIZNA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prośbe kpt.T. Ogrodniczuka zamieszczam oficjalne podziękowanie dla Z. Okuniewskiego jak i innych kolegów z Sopotu za zaangażowanie w zbiórke pieniędzy na remont Stuga.
Dziekujemy jednak przede wszystkim TYM którzy zdecydowali się wesprzeć nas finansowo w pracach nad pojazdem.
Całość tego co dostaliśmy zostało w porozumieniu z Z.Okuniewskim spożytkowane na prace remontowe i zakup materiałów.
Dziekujemy!

Muzeum Bronii Pancernej w Poznaniu.
kpt. T. Ogrodniczuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam
Oczywiście konto i akcja jak najbardziej aktualna!!! Jest okazja zakupić co nieco więć napewno Wasze wsparcie się przyda.
Co do 1% podatku to jak najbardziej jesteśmy organizacją pożytku publicznego (my to znaczy Towarzystwo Przyjaciól Sopotu) i jak najbardziej można nas wesprzeć 1% podatku dochodowego.
KONTO to samo nic od lat nie ulega zmianom ;)
Dziekuję Wszystkim wspierającym projekt remontu Stug'a.
Marcin Tomaszewski
Heruss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Herussie, jestem zdecydowany na przekazanie tego 1% na StuG'a - przekazując pieniądze na Waszą organizację. Tylko mam jeden dylemat, mianowicie taki: jak zaznaczyć na PIT-cie, że to są pieniądze na ten pojazd, a nie np na [ogólnie ujmując] szeroko pojętą działalność statutową?

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dylemat jak najbardziej trafny. Jednak 1% podatku nie może być oddany celowo na remont Stuga tylko na Stowarzyszenie, a środki muszą być rozdysponowane przez TPS> tak więc nie wpisuj w PItcie celu tylko Stowarzyszenie ale wyślij jaka kwota została przekazana przez Ciebie i cała ta kwota pójdzie na remont Stuga.
Jak pisałem wyżej wszystkie wpłaty mają być zaadresowane na TPS a nie podpisane jako datki na Stuga. Taka już buchalteria panuje w naszym kraju.
Pozdrawiam
Heruss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak Poważnie koledzy,bez emocji tera,fakt jest taki,mamy 2-a Sztugi u nas,w Polsce,i to jest to-!Widziałem tego z Muzeum w Skarżysku,coby go zrobić to trzeba tyle zainwestować,że jak niedawno popatrzyłem,na ten kawałek,to mnie ciarki po plecach/Opadły/ale do góry,nie w dół,dlatego jestem za tym co by reaktywować tego nowego,bo z niego to da radę coś zrobić w naszych warunkach.Święta za pasem,a tu nawet zwierzęta ludzkim głosem powinny gadać,no to ja się dożucę,bo dosyć tego wywozu z naszego kraju,a moje dzieci niech widzą u nas,a nie za granicą takie sprzęty-WESOŁYCH ŚWIĄT-!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Mam pytanie.Podobno z tą zbiórką jest coś nie tak.Czy ktoś z TPS może udzielic odpowiedzi?Chciałbym sie dożucic ale słyszałem o jakiejś kontroli u zbierających o jakichś nieprawidłosciach?Prosiłbym o odpowiedż.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Kontrola była(podobno ktoś życzliwy" naskrobał jakieś świństwo anonimowo"-jak to mówią zło wraca po trzykroć do tego kto je robi), żadnych nieprawidłowości w księgowości TPS nie ma. Lefa skąd masz takie wiadomości że coś jest nie halo"? Może wiesz kto jest tym życzliwym"? Czyżbyś był u żródła? Akcja jak najbardziej jest w toku. Pieniążki przekazane przez darczyńców zostały przekazane i spożytkowane na remont.Wszystkich chętnych zapraszam do wspierania tak szczytnego celu.
W imieniu członków sekcji i wszystkich zaangażowanych w remont Stuga dziekuję za dotychczasowe wsparcie i Wszystkim Życzę Zdrowych i Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku (mam nadzieję ze pierwszego [roku]jeżdzącego Stuga w Polsce i na świecie)
Pozdro
Marcin Tomaszewski
Heruss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jestem u żródła jak to Pan Heruss pisze.Po prostu takie miałem informacje.Pan piszesz że ktoś życzliwy napisał.Czy wiadomo kto?I jeszcze jedno.Czy mają Państwo oficjalna zgodę na zbiórke czy jest to na zasadzie :a może sie uda"?Jesli jest oficjalna zgoda MSW na zbiórkę publiczną to prosiłbym o jakis scan to potwierdzający.Wtedy sie dożucę.Nie dla tego ze jestem złośliwy ale dla tego aby uniknąc takiej sytuacji jaką Panowie mieli.Jest parę złotych do wykorzystania do końca roku.(termin nieprzekraczalny).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Panie Lefa (co prawda Pany" wyginęły po 45-tym jak to mawiał mój dziadek ;) ale zachowajmy tą formę, choć wolałbym poprostu Heruss) Jak sama nazwa wątku świadczy nie jest to zbiórka publiczna" tylko dobrowolne DATKI na rzecz remontu Stug'a. A na takowe składanie datków na rzecz stowarzyszenia jakim jest TPS nie potrzeba zgody MSWiA Tak gwoli ścisłości.

Pozdrawiam
Marcin Tomaszewski
PS. jeszcze jedno sytuacja normalna jak ktoś pisze donosy-anonimowe więc nie wiadomo kto życzliwy " pomaga przy remoncie. Można się tylko domyślać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrowolne datki?Bez pozwolenia?Wybaczy Pan ale czegoś tu nie rozumiem.Znaczy jak?Wpłaci ktoś i co?Pójdzie na sztuga czy na nową podłoge dla prezesa w daczy?Pan wybaczy ale nie rozumiem tej ściepy". Tak to sie przepraszam za porównanie ale żury pod sklepem na mózgotrzepa zrzucają.Mam 10 groszy dozuc do wina".
Pan wybaczy ale prosiłbym mimo wszystko o wyjasnienie kwestii prawnej tych Dobrowolnych datków.
Jeśli porównaniem uraziłem to Przepraszam ale tak to odebrałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie