Skocz do zawartości

Armata odjechała z Muzeum Orła Białego


Jhaken

Rekomendowane odpowiedzi

za Echem Dnia :

W Muzeum Orła Białego nie ma już niemieckiego działa przeciwpancernego. Po piętnastu latach wróciło do właściciela.

W piątek do skarżyskiego Muzeum Orła Białego przyjechała ekipa znanego w Polsce kolekcjonera militariów Macieja Kęszyckiego. Pracownicy z niemałym trudem załadowali na lawetę niemieckie działo przeciwpancerne PAK 7,5.

DZIAŁO DO BIELSKA

- Wieziemy ją do Bielska-Białej, gdzie zostanie wyremontowana. Zamierzamy wykorzystywać ją do rekonstrukcji bitew - dowiedzieliśmy się od ludzi pracujących dla Macieja Kęszyckiego.

Działo - prawdopodobnie już strzelające - będzie można zobaczyć podczas inscenizacji D-Day - lądowania aliantów w Normandii, która odbędzie się w tym roku na Helu. Oznacza to, niestety, że zwiedzający skarżyskie muzeum nie będą już mogli oglądać niemieckiego PAKA.

SERCE BOLI...

Armata była jedyną tego typu znajdującą się w posiadaniu skarżyskiej placówki. - Serce boli, ale to, że działo zostanie od nas zabrane, to normalna rzecz. Nie było naszą własnością. Pan Kęszycki w 1993 roku oddał je do nas w depozyt, podobnie jak niemiecką haubicę 10,5 centymetra i fragment wieży z lufą z Tygrysa Królewskiego. Umowa depozytu była podpisana na 10 lat. Działko było u nas o pięć lat dłużej - wyjaśnia Artur Buńko, dyrektor Muzeum Orła Białego.

Jeszcze nie wiadomo, czy kolekcjoner odbierze także pozostałe eksponaty. Wkrótce ma przyjechać do Skarżyska.

Niewykluczone, że skarżyskie muzeum będzie miało jednak własnego PAKA. - W naszych magazynach jest wiele części od tej broni. Postaramy się złożyć je w całość - zapowiada Artur Buńko.


Mateusz Bolechowski Echo Dnia "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze:
przyjechała ekipa znanego w Polsce kolekcjonera militariów Macieja Kęszyckiego" - wyjaśnienie - ani jedna osoba ładująca działo nie JEST PRACONIKIEM I NIGDY NIE BYŁA PRACOWNIKEIM M. Kęszyckiego. Działo zostało zabrane do zakładu FWP Panzergrzesia w Bielsku.
No chyba że Okejos jest pracownikiem M. Kęszyckiego :-)
Działo - prawdopodobnie już strzelające" strzelić to może z tego działa co najwyżej kolega dziennikarz, co napisał te dyrdymały i to jak je napakuje grochówką .

zwiedzający skarżyskie muzeum nie będą już mogli oglądać niemieckiego PAKA. " - to fakt .

amierzamy wykorzystywać ją do rekonstrukcji bitew - dowiedzieliśmy się od ludzi pracujących dla Macieja Kęszyckiego" - te słowa padły o ile się nie mylę z ust okejosa,a nie ludzi pracujących....itd.

Postaramy się złożyć je w całość - zapowiada Artur Buńko." - oczywiście życzymy powodzenia.


A tak włąaściwie to dziwna sytuacja ...Pan dziennikarz przyszedł pod koniec załadunku , walnął fotkę , napisał pierdoły kompletnie nie mając zielonego pojęcia , postękał i poszedł zadowolony . cóż ...takie życie .
PATRON FWP

ps: działo przez cały okres swojego przebywania w MOB niestety ale ulegało postępującej degradacji , nie zabezpieczane przestało pod chmurką okres ekspozycji. mam nadzieję zę inicjatywa odbudowy powzięta przez właściciela przy wsparciu 7AA oraz fachowości panzergrzesia z FWP zostanie przyjęta jako pozytywny przykład działań.

ps2: w imieniu FWP występujemy w poniedziałek o sprostowanie do Echa dnia" i Pana Mateusza Bolechowskiego .Nastąpiło tutaj ewidentne przeinaczenie mam nadzieję że wynikające z dyletanctwa Pana Dziennikarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdziekolwiek trafi to działo, to będzie mu tam lepiej niż w skarżyskim złomowi... o przepraszam muzeum". To jak się traktuje tam eksponaty zakrawa o pomstę do nieba, burdel że aż strach, a na to wszystko WKZ patrzy jak ciele w malowane wrota i udaje że nie widzi. Szczerze się cieszę że już tam tego działa nie ma.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzę rodzinka się powiększa i wzajemna adoracja nieustannie wzrasta.
Jakie to wzruszające.
Od dziś FWP jest jedyną w kraju instytucją władną cokolwiek robić. Acha plus powiązania.
Reszta to gnojki bawiące się w piaskownicy, impertynenci i aroganci. Dzieciaki, którym bajek nie warto prawić nawet.
Zachowujecie się jak kacyki bambustanu jakiegoś.
Wysilcie się choć trochę zapominając, że jest masa ludzi dobrej woli, pasjonatów, hobbystów, którzy czytając od czasu do czasu o brudnych interesach mówią wprost mam to całe gówno gdzieś i nie będę wspólpracował z nikim"
Dlaczego? Czytając komentarze akagiego (w szczególności)
odnosi sie wrażenie, że jest Bogiem militarystyki i kilku innych dziedzin, a reszta (z wyjątkami) to śmieci.
Troszeczkę pokory i szacunku a przede wszystkim obiektywizmu.
Z szacunkiem
pozdrawiam
stangret
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno.
Jeśli FWP jest Fundacją działającą na rzecz społeczeństwa, ratującą zabytki, działającą w oparciu o pasjonatów, pozyskującą z trudem środki na działalność statutową nie zaproponowała np. Muzeum w Skarżysku pomocy w wyremontowaniu jakiegokolwiek eksponatu. Trochę tego tam jest.
Zamiast psioczyć i wytykać może warto zmienić tryb myślenia.
Chyba że jest za póżno.
Chyba że to jest już komercja, a ja przespałem w hibernacji ileś lat.
pozdrawiam
stangret
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwisa mi czym jest FWP. Czy jest to fundacja, organizacja jakaś czy zrzeszenie - jest mi to święcie obojętne. Ale wiem że ci ludzie coś potrafią zrobić! Składają, remontują i naprawiają sprzęty które przez lata gniły pod gołym niebem. I za to im chwała i cześć.
I to jest obiektywne spojrzenie.
A ciebie stangret nie rozumiem, ludzie wzięli działo do renowacji (które przedtem olewał zarząd muzeum, WKZ i jesienne deszcze) a Tobie to nie pasuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stangretowi chyba chodzi o to...:
Armata pojechala do remontu ktory ma przeprowadzic fwp.Skoro keszycki jest wlascicielem to pewnie o tym wie, a moze nawet wyrazil zgode...
I patrona boli ze fwp zostali tu nazwani 'ekipa keszyckiego'.
Wyglada bowiem, ze on jest szefem, a oni tylko wykonawcami, co dla patrona jest nie do zniesienia bo to fwp jest 'szefem wszystkich szefow'
Moja prywatna opinia jest taka, ze statystycznego czytelnika wali czy ludzi ladujacy armate mieli z keszyckim umowe o prace, umowe-zlecenia, a moze robili to w czynie spolecznym...I-skoro dzialali za wiedza i zgoda wlasciciela-to spokojnie mozna ich nazwac 'ekipa keszyckiego'.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIKT NIGDZIE nie napisał żę FWP podjęlo się opieki nad tym eksponatem.
FWP nie jest, nie była i nie będzie zainteresowana pozyskaniem lub otoczeniem opieką zabytku typu NIEMIECKIE działo.
Zaznaczam że działo pojechało do zakładu w Bielsku celem przeprowadzenia remontu I TYLKO TYLE.
Statut fundacji Woskowości polskiej jest zgodny z jej nazwą , zwracam szczególną uwagę na słowo POLSKIEJ" w nazwie.

Jeśli FWP jest Fundacją działającą na rzecz społeczeństwa" - TAK JEST
, atującą zabytki"- zabytki związane z wojskowością POLSKĄ
, działającą w oparciu o pasjonatów"- INTERESUJĄCYCH SIĘ WOSJSKOWOŚCIĄ POLSKĄ
, pozyskującą z trudem środki na działalność statutową" - TAK
nie zaproponowała np. Muzeum w Skarżysku pomocy w wyremontowaniu jakiegokolwiek eksponatu- NIE PRZYPOMINAM SOBIE TAM EKSPONATÓW POLSKICH
. Trochę tego tam jest.- NIE POLSKICH.


Poza tym celem FWP zgodnie ze statusem jest powołanie i prowadzenie Muzeum Wojskowośi Polskiej i Techniki, nie widzę więc powodu przeprowadzania remontu na potrzeby innych muzeów z funduszy fundacji( uwaga nie dotyczy eksponatów innych niż polskie) FWP posiada wystarczająceą ilość eksponatów do remontu, odbudowy jak na swoje środki finansowe, jeśłi pozyska nowe zacznie nowe projekty związane z techniką POLSKĄ.

ponadto przecież nic nie stało na przeszkodzie żeby kolega stangret sam zgłosił sie celem wyremontowania eksponatów MOB


amiast psioczyć i wytykać może warto zmienić tryb myślenia.
Chyba że jest za póżno." - proszę o wskazanie gdzie nastąpiło psioczenie bo nie było to moim celem w żadnym momencie , stwierdziłem tylko fakt.



PATRON- FWP


ps. jako moderator proszę o powściągliwość w słownictwie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PATRON.
Bardzo dziękuję za rzeczową odpowiedż.
Twój ton zawsze mi odpowiadał. ( pozdrów akagiego )
Jeśli chodzi o eksponaty polskie to wystarczy się trochę zorientować. Niewiele tego ale coś sie znajdzie.
pozdrawiam
stangret
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam rozumiem irytację kol. PATRONA, no bo na każdym kroku podkreślają swoją [FWP] autonomię, a tu jakiś dziennikarz zrobił z nich cyt. ludzi M. Kęszyckiego". I do tego w powiązaniu z jakąś niemiecką armatą, a przecież wiadomo wszystkim, że FWP się zajmuje tylko tym co nasze polskie.
Ale ja nie o tym chciałem...
Interesuje mnie historia tego Pak'a i to zarówno ta z czasów wojny jak i ta już powojenna. I tu mam kilka pytań do znawców przedmiotu:
1. Czy ta armata została zakupiona przez właściciela zagranicą i stamtąd sprowadzona?
2. Czy może została zakupiona gdzieś w Polsce od jakiegoś chłopa, który ją trzymał gdzieś za przysłowiową stodołą?
3. A może została uratowana z jakiegoś składu złomu?
4. A może została wydobyta z wody lub wykopana z ziemi?
5. No i czy wiadomo z jakiej niemieckiej jednostki pochodzi i w jakich okolicznościach została utracona?

I jeszcze taka moja uwaga na koniec: Jeżeli zostanie wyremontowana, pozostanie w kraju i będzie jeszcze do tego [przynajmniej od czasu do czasu] udostępniana do oglądnięcia wszystkim zainteresowanym - to życzę powodzenia.

balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akagi pojawił się po tajemniczym zniknięciu postów.
Nie tak dawno czytałem, że niemieckie to beee.
Zajmujecie się tylko POLSKIMI fantami. Chwała i szacunek wielki.
Dlaczego wogóle komentujecie ten temat?
Rozumiem. Tankietka, itp.
Dajcie se chłopy siana i róbcie dalej dobrą robotę.
Kontrowersyjne kontakty szkodzą.
pozdrawiam
stangret
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akagi. Moderator swój człowiek więc zrobi co powiesz!
Prywata i hipokryzja do potęgi dzięki Tobie wszechwładny, wszystkowiedzący.
I tak zaraz ten temat zniknie.
Kopóły, pantera, saper, MZP,,
Wy jesteście najlepsi o bez skazy a reszta to dalej gnojki babrające się w piasku.
Jeśli jak piszecie tylko sprzęt Polski, to po co jakiekolwiek komentarze?
Panowie!
GDZIE ZACZYNA SIĘ KASA, TAM KOŃCZY SIĘ.;..

Tracę wiarę w cokolwiek.
pozdrawiam
stangret
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie