Skocz do zawartości
  • 0

Niemiecki motocykl ?


lucker91

Pytanie

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli masz niemiecki motocykl/trojkolowiec. Niemiecka skrzynia biegow firmy Hurth (GRP 4 to albo 4 biegi, albo ilosc koni:))), niemieckie felgi typu Sicherheit (felgi bezpieczenstwa), i niemieckie albo austryjackie kolo firmy/typu Aprinz. Tylko jak stare jest to cos? Patrzac na ilosc farby na felgach musi byc co najmiej 50 lat:) Ale czy przed wojenne to nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że znowu nie na temat ale obiecałem odpowiedź. Hansdekawka - jest tak jak napisał Catadero, mój samochodzik ma wykorzystane fragmenty Warszawy M20. Obok faktycznie stoi Mikrus (a stoi przynajmniej od 16-tu lat, tzn. wtedy go zobaczyłem po raz pierwszy). Jest o tyle ciekawy, że to egzemplarz z pierwszej setki wyprodukowanych (inne zderzaki, deska rozdzielcza, drzwi itd. w porównaniu z późniejszymi). Więcej zdjęć dałem tu: http://www.mikrus.net.pl/galeria_005.html

Catadero - nie wiem jaki miał być do tego silnik, Velorex raczej nie, z uwagi na skrzela" podejrzewam że M72. Ja planuję dokończyć pojazd na podzespołach Mikrusa.

Lucker91, nie zastanawiaj się tylko kupuj tego Goliatha, jeśli masz taką możliwość. Jeśli Ty go nie wyremontujesz to może ktoś inny, a jak zostanie tam gdzie jest to prędzej czy później skończy na złomie. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 lat temu chciałem kupić identyczny pojazd, przynajmniej wyglądał niemal tak samo. Napędzany był dwusuwowym silnikiem- ślepakiem ILO, napęd łańcuchem na tylne koło. Pojemność zdaje mi się 250. Układ kierowniczy to samo. Tylni błotnik również był taki sam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z kolega Butch Cassidy, to nie jest samorobka, takie trojkolowce, lub zmotoryzowane ryksze byly kiedys robione fabrycznie (i nadal sa firmy ktore takie cuda robia, ale bardziej w Chinach lub Indiach).
Patrzac na skrzynie biegow firmy Hurth (niemcy - Monachium), firma ta zostala zalozona w 1896 roku, a w 1920 roku zaczela produkowac biegi/tryby do motocykli, natomiast w latach 60-siatych przezucila sie na produkcje maszyn, tak wiec mamy doczynienia ze szkrzynia biegow ktora ma od 40-stu do 80-ciu lat. Zakladajac ze zostala zamontowana fabrycznie, to te twoje cudo ma tyle samo:)))

Niestety malo czytelny napis FELGE to po niemiecku felga, wiec za bardzo nic mi tu nie mowi, oprocz tego ze mamy do czynienia z niemiecka felga i skrzynia biegow:) Ewentualnie jest to BELGE, wtedy mamy do czynienia z przedmiotem belgijskim. Napis powyzej felgi lub Belgi jest niestety dla mnie nie czytelny, a moze to wlasnie jakas firma co calosc wyprodukowala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumować można ze to jest 75-95% oryginał z przed 1945 roku, szczególnie w oparciu na zdjęciach podobnych pojazdów i informacji od kolegi Woodheaven i BART25.

Z tego co kolega lucker91 nam podał, wiemy ze mamy do czynienia z silnikiem niemieckiej firmy Hurth z Monachium (rok zal. 1896), który musiał być wykonanym przed rokiem 1949, bo teraz wiemy ze DRP oznacza Deutsche Reichs Patent, a nazwa Deutche Reich, czy po naszemu Niemiecka Rzesza za bardzo po 1945 roku nie była używana, a już na pewno nie po 1949 roku.

Mamy też felgi bezpieczeństwa (Sicherheits FELGE) firmy Kronprinz z Solingen (rok. zal. 1897), które to podobne felgi były używane na wózkach podczas wojny, ale firma Kronprinz jako jedna z pierwszych produkowała koła do rowerów, wózków, itp. grubo przed 2 WS.

Dodatkowo patrząc na zdjęcie na tylni błotnik, miejsce siedzące i obudowę, widać od razu ze nie jest to samoróbka, a jeżeli to bardzo wysokiej jakości, bo takich łuków i detali w metalu nikt by sam nie robił na kowadle. Oczywiście przednia skrzynia typu cargo bardzo możliwe ze jest zespawana w lokalnym PGR-ze, choć według mnie nadal zachwala mniej więcej oryginalne rozmiary, i widzę ze dodatkiem jest też lusterko, ale to norma.

Kolego lucker 91, a patrząc na reflektory (te z przodu mogą być nowsze) ale ten z tylu wygląda jak oryginał, są na nim jakieś napisy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie