Skocz do zawartości

To się będzie działo - restytucja mienia.


Rekomendowane odpowiedzi

Cała ta dyskusja jest jednym wielkim truizmem, no, ale przynajmniej niektórzy mają okazję do zamanifestowania swoich pogladów i fobii. Dawajcie dalej, żaden zdrowy na umyśle człowiek i tak was nie przegada. Żyd, Żydzi, przez Żydów, Żydostwo - potraficie chociaż podać przykład jednego konkretnego Żyda, który kiedykolwiek wyrządził Wam krzywdę? To powoli zaczyna przypominać jakiś orwellowski seans nienawiści. W końcu nic tak nie jednoczy jak wspólny wróg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 113
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
A w ogóle po tylu latach zawieruch i minionego czasu, to się dowiedziałem, że taka Bobowa ma jakieś tam większe koneksje z Żydami kilka lat temu przypadkiem z TV regionalnej jak się z kamera przeszli po tym cmentarzu i coś tam opowiedzieli, bo wcześniej to tylko koronki i koronki mi się kojarzyły :)


Taki trochę szok był dla mnie, więc podzielam nieco zdanie Acera i jego obawy, że nagle ktoś rodem z przeszłości mógłby się kłócić i zabrać coś teraźniejszemu właścicielowi, który w ogóle nie wie, że np. no nie wiem - Żydzi w Polsce jeszcze są :)

nie to nie przejdzie.......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

herbstnebel..przywołałem Bobową nie po to by się naigrywać ale by pokazać jakie zamieszanie może sprowadzić ..tumiwisizm lub huraoptymizm.. wodza PO..niech tak nagle zacznie się ruchawka z tym cyrkiem a wiesz ile było przed wojną % było własności w Bobowej...Acer ma rację ..rabacja jak nic się zacznie :)
taki Grybów też będzie zachwycony mimo iż tam % był mniejszy...: )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy sobie w Grybowie Synagogę odbudują :)

notabene, kiedyś widziałem mapkę w necie, na której Grybów był zachodnią granicą akierzońskiego Kraju" czy też pretensji Ukraińskich i w ogóle mapka z ładnymi nazwami ukraińskimi albo łemkowskimi nawet :) właśnie prędzej tych nacji bym się tam spodziewał niż Żydów....

przecież to naprawdę mały procent ludności kraju (o przefarbowanych dzięki jednej z pierwszych ustaw po wojnie o masowej zmianie nazwisk na bardziej polskie nie wspomnę, bo nawet jak to żydzi to politycy itp i już swoje 'zaoszczędzili'), a tak się każdy boi i rabację ogłasza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a uczysz się już ukrainskiego...:)kiedyś pod Cerkwią za Ujsciem Gorlickim z Łemkiem rozmawiałem (piękne tereny warto zobaczyć)..on twierdził że to ich wszystko aż po Nowy Sącz...bo im Kuroń obiecał..szlag mnie trafił i się go
zapytałem kiedy po Akcji Wisłą" pamięć mu wróciła i czy w okolicę Koszalina się nie wybiera niedługo przy takich poglądach..bo jak co to eszelony w Chabówce jeszcze są..:) rozmowa przestała się kleić he , he...chyba brakło Europejskiego ducha pojednania"
Ale wcale się nie zdziwię jak się dowiem że oni też chcą zwrotu"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I do czego doszliśmy?

Że każdy jeden kraj, który jest tak naprawdę tworem sztucznym i umownym można rozparcelować w miesiąc :) bo zawsze jakiś ślązak, jakiś bask, jakiś irokez, jakiś łemko, jakiś żyd, jakiś kurd... ETC więc słowa polityków to są mrzonki - oni dobrze wiedzą że to nierealne.

Łemków w sumie najbardziej mi szkoda (pomijając kwestie żydowskie), oni w większości lali na te całe upy i łupy a tak brzydko dostali w 4litery - niemniej, już za PRLu pozwolono im wracać przecież do domów! Więc twój rozmówca chyba się zapędził ciut zalman :))

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/6a/Akcja_wisla_cm01.jpg


pomijając kwestie żydowskie, to dobrze, że synagogę odbudowują - w końcu rudera była w samym środku miasteczka w sumie, to brzydko wyglądało.
Sprawdzę w wakacje może.... ty zalman jesteś stamtąd? bo nie odpisałeś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie