Jump to content

Ślepota Hitlera


elpasys

Recommended Posts

Pod koniec I wojny światowej w mieszczącym się w Pasewalk (Niemcy, Pomorze Przednie) szpitalu wojskowym, powoli powracał do zdrowia starszy szeregowiec Adolf Hitler. To tu Hitler podjął decyzję o zostaniu politykiem. Tutaj:
http://www.nationalsozialismus.de/lexikon/adolf-hitler-im-ersten-weltkrieg-und-pasewalk
można przeczytać (nm) pełny tekst o ślepocie Hitlera, który podaję w skrócie i w tłumaczeniu:
....15 października 1918r., krótko porzed końcem wojny, Hitler został przyjęty do szpitala po ataku gazowym. Leczono go tutaj z przejściowej ślepoty, która według niego została spowodowana urazem oczu odniesionym w wyniku ataku gazowego. Jednak nowe badanie szpitalnych akt dopuszcza konkluzję, że ta ślepota mogła wystąpić jako wtórny skutek histerycznej reakcji na klęskę Niemiec. Hitlerem zajmował się wówczas także wojskowy lekarz psychiatra, który uznał Hitlera za psychopatę....."

Niektórzy uważali, że zniszczenie miasta w 1945 roku było wymownym i symbolicznym aktem.
Link to comment
Share on other sites

Prawdopodobnie wrótce nastąpi renesans Hitlera, który postawi znak zapytania przy słowie ślepota" Hitlera. Obecnie rząd Bawarii jest właścicielem praw autorskich do Mein Kampf", co ogranicza rozpowszechnianie tego dzieła", gdyż Bawaria jest przeciwna jego rozpowszechnianiu. Ale już wkrótce, bo 31 grudnia 2015r. te prawa autorskie wygasają. Można spodziewać się, że wielu wydawców myśli o tym i od 1 stycznia 2016r. Mein Kampf" będzie leżało na wystawie każdej księgarni, również w Polsce. Więcej (nm): http://www.nationalsozialismus.de/lexikon/mein-kampfhttp://www.nationalsozialismus.de/lexikon/mein-kampf
Link to comment
Share on other sites

Hitler malował postaci z kreskówek

Pinokio, Królewna Śnieżka i inne bajkowe postaci - oto, co uwielbiał malować... największy zbrodniarz XX wieku. Nieznane rysunki Adolfa Hitlera znalazł dyrektor jednego z norweskich muzeów.

czytaj dalej...REKLAMA
Wiliam Hakvaag jest przekonany, że bajkowych bohaterów malował Hitler. Bo, według naukowca, podpisy na rysunkach są identyczne z podpisami na innych obrazach Hitlera. Twierdzi też, że krasnoludki, Pinokio, czy Śnieżka powstały w 1940, kiedy Hitler już podbił Polskę, ale przed inwazją na Francję.

Hakvaag obrazki znalazł przypdakowo. Do swego muzeum wojny kupił w Niemczech obraz Hitlera. W nim były ukryte cztery rysunki.

Hitler znany był ze swych malarskich uzdolnień. Przed pierwszą wojną światową utrzymywał się w Wiedniu sprzedając akwarele. Chciał nawet dostać się do wiedeńskiej akademii sztuk pięknych, ale nie miał matury. Inni natomiast mówili, że po prostu nie umiał malować.
Link to comment
Share on other sites

W swym testamencie (nm):
http://www.nationalsozialismus.de/dokumente/textdokumente/adolf-hitler-privates-testament-29041945
Hitler poświęcił wiele uwagi swym malowidłom:
Ich habe meine Gemälde in den von mir im Laufe der Jahre angekauften Sammlungen niemals für private Zwecke, sondern stets nur für den Ausbau einer Galerie in meiner Heimatstadt Linz a. d. Donau gesammelt."

Co oznacza, że nie malował i kupował??? malowidła z pobudek materialnych, lecz aby uszczęśliwić ludzkość (Galerię w Linzu).
Link to comment
Share on other sites

A gdzieś kiedyś ktoś napisał że był nieudolnym malarzem

masksiu ale przecież w latach trzydziestych (jesli o kreskówki chodzi) na topie był już królik Bugs i
struś pędziwiatr a nie jakaś tam spiiąca królewna i pinokio
a co do najwiekszego zbrodniarza xx wieku to bym się licytował
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...
Tzynaście akwareli przypisywanych młodemu Adolfowi Hitlerowi sprzedało się na aukcji w Wielkiej Brytanii za ponad 95 tys. funtów - poinformował internetowy serwis BBC.
Sprzedawca namalowanych w latach 1908-1914 obrazów odkupił je od brytyjskiego żołnierza, który w 1945 r. stacjonował w Essen w Niemczech. Od tego czasu obrazy tkwiły w garażu kolekcjonera, aż postanowił wystawić je na sprzedaż w domu aukcyjnym Mullock's w miejscowości Ludlow w zachodniej Anglii. Cena najdroższej z akwareli, przedstawiającej samotnego mężczyznę siedzącego na kamiennym moście, sięgnęła 10 tys. funtów. Niewykluczone, że jest to autoportret późniejszego dyktatora III Rzeszy. Większość z 13 zlicytowanych obrazów to pejzaże. Pzedstawiciel domu aukcyjnego Richard Westwood-Brookes przyznał, że kwota ze sprzedaży domniemanych obrazów Hitlera wielokrotnie przekroczyła jego oczekiwania. Jak powiedział, liczył na sumę 5-6 tys. funtów. - Jako dzieła sztuki, nie jest to Picasso - skomentował. W 2006 r. w południowo-zachodniej Anglii pod młotek poszło 21 powstałych w czasie I wojny światowej obrazów dyktatora, które znaleziono na strychu domu w Belgii. Osiągnęły one cenę 118 tys. funtów. Dwie akwarele namalowane przez Hitlera zostaną jeszcze w tym miesiącu zlicytowane w Norymberdze w domu aukcyjnym Wiedler. W 1907 i 1908 roku Hitler bez powodzenia starał się o przyjęcie na Akademię Sztuk Pięknych w Wiedniu. Utrzymywał się ze sprzedaży malowanych przez siebie pocztówek i akwarel. - Gdyby dostał się do szkoły, dzisiaj znalibyśmy go jako artystę, a nie jako tyrana - spekuluje Westwood-Brookes."
źródło: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Sprzedali-obrazy-Hitlera-za-95-tys-funtow,wid,11064758,wiadomosc.html?ticaid=17e7e
Wniosek: tzeba wiedzieć, kiedy pojawić się na tym świecie, pośpiech nie jest wskazany, skraca życie.
Link to comment
Share on other sites

Co do jego talentu malarskiego nie będę się wypowiadał. Ciekawy jest natomiast sposób promocji w celu sprzedania dzieł. Malujesz kilka obrazów, potem mordujesz miliony ludzi, na koniec sprzedajesz (czy też spadkobiercy) obrazy za niezłą kasę.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Uzupełnienie: Lekarz, który w szpitalu w Pasewalk rozpoznał u Hitlera chorobę psychiczną, we wrześniu 1933r. popełnił samobójstwo", tzn. został znaleziony z dziurą w głowie i leżącym obok rewolwerem. Ówczesne władze nie prowadziły śledztwa wobec oczywistych" przesłanek wskazujących na samobójstwo. Wtedy też zaginęła" teczka z dokumentacją lekarską Hitlera.
Uważajcie na wariatów!!!
Link to comment
Share on other sites

O psychicznej chorobie Hitlera wiedziało wiele osób, kilka z nich miało dostęp do jego dokumentacji medycznej, wszystkie te osoby zastały zabite po 1933r.
Więcej (nm):
http://www.droste-buchverlag.de/WebRoot/Store16/Shops/61503075/47C2/E67A/3C2F/6B66/2C74/C0A8/28BD/4DB7/978-3-7700-1167-4_L.pdf
http://de.wikipedia.org/wiki/Psychopathographie_Adolf_Hitlers
więcej (en):
http://www.revistapesquisa.fapesp.br/?art=1923&bd=1&pg=1&lg=en
http://www.dredmundforster.info/1-edmund-forster-adolf-hitler

Obok: zdjęcie dr. Edmunda Forster'a, lekarza z Pasewalk, który rozpoznał u Hitlera chorobę psychiczną.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Edmund_Forster
http://coryllus.salon24.pl/214080,najglupsza-teoria-dotyczaca-adolfa-hitlera
http://paradoks.net.pl/read/9241

Link to comment
Share on other sites

Były kiedyś za komuny takie bajeczki opowiadane przez Pana Janka Kobuszewskiego.
Pamiętam puentę jednej,,że nawet w najzdrowszym człowieku lekarz znajdzie coś chorego.
Wiedzieli o tym Ci co chcieli uchylić się od ,,Obowiązkowej
Służby Wojskowej.Kat,,D,,trwale niezdolny-i spokój.
Dajcie spokój tym rewelacjom-nie jeden geniusz był uznany przez lekarzy za Idiotę./czyli chorego psychicznie/
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information