Skocz do zawartości

Zdięcia niemieckiego transportu wojskowego


maus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 171
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Ludzię dzięi za te zdiątka każde sie przyda.
Dioramka bedzie w skali 1:25 rozmiar tak gdzieś 2 na 1 metr , co na niej bedzie zobaczę po analizie zdięc . jak na razie zdecydowałem sie na lokomotywę BR 52 i na dwie platwormy z czołgami ( pewnie Tiger i coś jeszcze ) poza tym jakaś ciężarówka pewnie mercedes L3000 , zobaczymy bo to wszystko bedzie w kartonie robone więc i pewnie kupe czasu zajmnie ( liczę że tak gdzies 5-6 latek Mało czasu mam wolnego)
Jak na razie wielkie dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f35jsf! To żółte na początku co dałeś, to się Rommel wypakowuje w Tunezji ze statków :) żaden tam załadunek...

Tutaj podawaliście na forum kiedyś linka do takiej super-mega-wypaśnej dioramy właśnie rozładunku Niemców z pociągu. Same ahy i ohy były wznoszone, więc myślę, że warto tego poszukać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już gdzieś to widziałem , ale ja osobiście już nie chce jej oglądąc tylko stwozyc coś zupełnie innego ( po obejżeniu jej znowu pewnie bym coś w swoim projekcie zmieniał ) mi wystarczaja wyłącznie zdięcia i tego sie będę trzymał .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się pochwalę - tyle mam zrobione:)

Na dodatek trzymam w domu trochę brezentu z oryginalnego kriegsloka, który okrywał przestrzeń pomiędzy parowozem a tendrem, zamierzam go użyć w modelu, żeby było ciekawiej :)

ps. Kiedyś w Wolsztynie stala 52-ka, dawno tam nie byłem, ciekawe czy jeszcze stoi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm może jakieś drobne naprawy tak ale wydaję mi się, że cięższe awarie usuwano na froncie bo i tam się zdarzały. Ale to jest moje zdanie które oczywiści może się różnic od rzeczywistości.


PS
Jeszcze jedna fotka do tematu. Tygryski na rampie, gąsienice transportowe.
Jak już chcesz zorganizować akcję" na Twojej dioramie to zrób wymianę gąsienic w Tygrysach na bojowe bo takie rzeczy na pewno się działy zaraz po rozładunku. Taka propozycja:)))
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to koniec, to przypomnę tylko, że w/w transport niemieckich pojazdów wojskowych odbywał się pod hasłem:
”Alle Räder drehen sich zum Sieg!”, co oznacza:
„Wszystkie koła kręcą się do zwycięstwa!”.
Było to, jak uczy nas historia, typowe myślenie życzeniowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ludziska za odzew , przyda się i to bardzo .
Jak już coś powstanie z tej dioramki to oczywiście zamieszczę zdięcia .Narazie będę projektował całość zbierał modele i materiały ,
Za pomoc dzięki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maus, tak się zastanawiam, makieta w skali 1:25, rampa wyładowcza, ew. jakieś budynki, kilka wagonów z tygryskami... dobre pół pokoju Ci to zajmie...

W H0 też masz dużo modeli(jak nie więcej niż w 1:25), dużo szybciej zrobisz, mniej miejsca, kartonu etc...

Mam mase takich modeli (głównie kolejowych) w PDF-ach, gotowych do wydruku, jeśli chcesz to ci podeślę próbkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie