Skocz do zawartości

Coś znaleźone przy budowie domu


ursus29

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
a kolege ursus29 mozna prosic o dodatkowe fotki? bo jakos nie chce mi sie wierzyc ze z tak historycznej (doslownie i w przenosni - historia - cos co bylo ale juz tego nie ma - czytaj halftrack) chwili zostaly tylko dwie fotki?.. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to jest Zabłudów, czy nie.

Zakładam, że jest, choć oczywiście sprawdzę.

Zasadniczo toleruję wypowiedzi kolegów broniących złodziei, bo rzeczywiście, złom, brak możliwości konserwacji itp.

Problem w tym, że Muzeum w Białymstoku prowadzi podobne akcje wydobywcze. I znajduje potem środki na zabezpieczenie przedmiotów i ich renowację.

I rozumiem, że Tankist, Okejos i Patron macie pewność, że tutaj też, sprawa jest prawnie załatwiona"? Znaczy Konserwator Zabytków w Białymstoku wydał zgodę na wydobycie przedmiotu? I przekazał go komuś w depozyt?

Okejos - a może ktoś jeszcze robił zdjęcia?

Pozdrawiam
Krzysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Krzyśku myślę, że w powyższym materiale jest dość informacji aby powiadomić policję, prokuratora i konserwatora zabytków. Nie bądź mięczakiem i przestań też: olerować wypowiedzi kolegów broniących złodziei"
Powodzenia!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie wiem czy to Zabłudów, czy nie. Ze zdjęć jedynie można wywnioskować, że flora jest typowo europejska - błyszczące w słońcu liście pewnie czegoś z gatunku SALIX [tu pole do popisu dla kol. Acera], a nie jak chcą niektórzy kwitnące krzewy bawełny", może sugerować nasz kraj. No i ten sprzęt, który raczej nie wygląda na coś rosyjskiego [ale tu to się można pomylić]. Krzysztofie trzymam kciuki i mam nadzieję, że uda Ci się wyjaśnić sprawę tego Half Track'a, bo to nie jest jakaś tam łuska, bagnet czy klamra, którą ot tak sobie można wykopać i zabrać do domu. A i to, że gdyby to był Niemiec" i jego wartość rynkowa byłaby 100-500 razy większa niż tego transportera jeszcze o niczym nie świadczy - pieniądz to nie wszystko, liczy się też wartość historyczna zabytku.

Pozdrawiam
balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie jest jakaś tam łuska, bagnet czy klamra, którą ot tak sobie można wykopać i zabrać do domu." koniec cytatu.

Dlaczego w/g Kolegi balansa takie rzeczy można zabrać po wykopaniu ( nawet jeżeli ma sie zezwolenie na poszukiwania ) do domu, a transportera czy innego zrzyna albo i nie zrzyna, nie można?

Problem w wadze czy w wartości rynkowej?

A handel wykopanymi rzeczami typu łuska, klamra, itd, to czym się równi od handlu płytą pancerną od czołgu ( vide ostatnio allgro ), kółkiem od transportera czy całym wykopanym czołgiem?

I to samo pytanie?

Ustawa nie czyni wyjątków dla łusek, klamerek, bagnetów, luf, zamków, czy innych strucli. Definicja nie wyłącza i nie nazywa po imieniu że czołg tak a łuska nie, albo odwrotnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek!
Piszesz: Problem w tym, że Muzeum w Białymstoku prowadzi podobne akcje wydobywcze. I znajduje potem środki na zabezpieczenie przedmiotów i ich renowację".
Tylko dwa pytania.
1) Jakie to jest Muzeum"?
2) Czy możesz podać ze dwa przykłady podobnej akcji wydobywczej" uwieńczonej enowacją"?
Umiarkowane pozdro!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Tankist, no chyba sam sobie [częściowo] odpowiedziałeś. Bo teoretycznie wszystko to co w ziemi to własność państwowa, ale chyba jest spora różnica pomiędzy dajmy na to wykopanym Tygrysem, a wykopaną łuską od mosina czy jakimś guzikiem od munduru - jakich pewnie zalega w ziemi miliony. Ja myślę, że działa tu taka trochę zdroworozsądkowa" interpretacja prawa i nikt nikogo za guziki jeszcze nie ściga. Problem pewnie nie tylko w wadze czy wartości rynkowej", ale przede wszystkim w wartości muzealnej i historycznej danego odkrycia. Chyba zgodzisz się ze mną, że jest różnica pomiędzy handlem łuskami, a handlem wykopanymi czołgami - to zupełnie inny kaliber", no i cena rynkowa jednak też inna...

Pozdrawiam
balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc jest w rekach prywatnych, a nie w muzeach.
Pewno ktos poda dokladna liczbe, ale sadze w okolicach 10 wozow roznych wersji, wiekszosc na chodzie.

Choc z tego wyciagnietego, choc ino z daleka widac, to akurat mogly by sie komus przydac blachy, bo we Francji jest do wziecia przod, podwozie i silnik, ale bez pancerza tylniego. http://www.milweb.net/classifieds/classpics/35513.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wars98 i Krzysiek pewnie ną komara". A ja dalej swoje... .
W Białymstoku oprócz niby-FAIa jest jeszcze T34-85. Oba w pseudomuzeum przy siedzibie Pogranwojsk NKWD, sorry! Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.
ASU-85 (ponoć jeden z dwóch w Polsce!), który ładnych parę lat" temu stał pod Muzeum Wojska w skandalicznych okolicznościach przeniósł się na teren strzelnicy wojskowej pod Białymstokiem, gdzie od czasu do czasu służy jako materiał poglądowy dla żołnierzy służby zasadniczej pn. moc naszej broni palnej" ;)
Tyle jeśli chodzi o tanki. Panzerów brak.
Pozdro!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

watpie zeby to cudo wyszlo w rejonie bialego ,predzej ursus29 znalazl foto na necie i zrobil mala afere !?

ps
PATRON - w Zabludowie nie ma proboszczow -to bialoruska wiocha ,tam są tylko tzw aćki" -lokalny odpowiednik ksiedza proboszcza ,to lewoskretna wiocha . Tam prawie same wasyle ,igory ,sasze ,aleksandry ,mikolaje :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szendzielarz z.!
Gadasz jak Zygmunt B. Byłeś choć raz w Zabłudowie? Chyba tylko przejazdem (w bagażniku). Siadaj w PKS i jazda! Jak wysiądziesz na przystanku to spójrz przed siebie (piszę raz jeszcze: PRZED SIEBIE!). Z lewej kościół (jest i proboszcz!), po prawej cerkiew (też jest proboszcz!). Wykonać!
Bez pozdra!
PS. Wg danych z Urzędu Gminy w Zabłudowie nie mieszka nikt o imieniu Igor!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie