Skocz do zawartości

Wielka Smuta 1612 - Husaria w oczach Rosjan


TomHagen1

Rekomendowane odpowiedzi

Filmu jeszcze nie widziałem, więc tak jedynie ogólnie na temat tego co wyczytałem w tym wątku.
Nie jestem filomoskalem [Moskalami nazywał ich mój dziadek - rocznik 1893]. Ba, przez większość dorosłego życia uważałem Rosjan za naszych wrogów, bo tak zostałem wychowany. Ale odkąd się wynieśli z naszego kraju, a ja na stare lata nabrałem dystansu do wielu spraw to irytują mnie wypowiedzi na temat tego kraju, jakich przykład dali tu kol. Moskit1 czy Realista.
No bo niby jakim prawem mamy pouczać Rosjan jak mają żyć, to ich wewnętrzna sprawa. Jeżeli wolą batiuszkę Putina, a nie demokrację w stylu zachodnim to ich wybór, a nam nic do tego.
Skończmy raz na zawsze z tą naszą wręcz schizofreniczną mieszanką" mani wyższości, a zarazem kompleksu niższości i strachu w stosunku do Rosji.
A teraz o filmie - jeżeli kręcili go Rosjanie to na pewno przedstawia ich punkt widzenia na historię i co w tym dziwnego? I to, że ma jakiś tam wydźwięk" propagandowy też nie powinno dziwić, bo jak się w jakimś kraju kręci zbyt poprawny politycznie film, to wychodzi przeważnie taki dziwoląg" jak nasz OGNIEM I MIECZEM".

balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 161
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Patrzę sobie na polityczną mapę Azji. To na górze zielone to Rosja. I myślę, że dla dobra ludzkości" kraj ten powinien podzielić się na jak największą ilość małych kraików i też protestuję /.../przeciwko kłamliwej propagandzie i przeciwko odradzającemu się myśleniu imperialnemu w Rosji."
Pozdrowienia dla nomen omen Realisty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balans, co ty piszesz?????
Co za meritum to oznacza żeby kraje ościenne no stop mają się obawiać Rosji a Czczeni mam dalej trwać wojna, bo zachodowi chodzi tylko o kasę a ludzie głodujący? samej Rosji to nic to nas nie dotyczy oj nie wiesz jakiej wielkości nasz to dotyczy samo to co się dzieje z rynkiem gospodarczym itp..
Jak by była Rosja demokratyczna to kontr UNIE powstała by!! W obraź sobie to teras, jakim stopniu się rozwija Europa dalekie idee?))))
Popieram to żeby nie traktować Rosji i krajów, których rozpadły się od matki Rosji, jako bebe itp. Trzeba iść z duchem czasu uczyć się od Francuzów wybaczyć trzeba, ale pamiętajmy, co zrobili i nam narodowi tego nie wolno zapomnieć.
Pomsee nie wiem czy to dobre rozwiązanie zgodzę się tylko tyle żeby w tym kraju wreszcie się liczyli ludzie a nie PUTINOSTAR, że by nie było takiej biedy jak będzie im lepiej to i nam będzie lepiej))))
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moskit1 dzisiaj Wigilia, odpowiem na Twój post innym razem.
A może załóż nowy wątek w dziale współczesne to sobie podyskutujemy. A co do Czeczeni - jak wysłuchałem w TVP wywiadu z Basajewem, który stwierdził, że [cyt. z pamięci] dziś idą na podbój Moskwy, ale następna to będzie Polska bo islam musi zapanować na całym świecie, a później jeszcze przyszła szkoła w Biesłanie, to moją wielką miłość do Czeczenów trafił szlag...

Wesołych Świąt
balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
To znaczy ze nie możesz napisać bez tekstu, który kolidował z dzisiejszym dniem smutne a myślałem ze potrafisz napisać bez besztania tylko od razu dygresja ((((
cyt. z pamięci] dziś idą na podbój Moskwy, ale następna to będzie Polska bo islam musi zapanować na całym świecie, a później jeszcze przyszła szkoła w Biesłanie, to moją wielką miłość do Czeczenów trafił szlag..

Panie Balans takie wypowiedzi lub cytaty wyrwane kontekstu to nic nie znaczą pacz na to większej perspektywy ( a może on takim sposobem chce zwrócić uwagę na swój naród różnie by to postrzegać ale takim sposobem schodzimy od tematu ) wiem ze każdy ma swój wiato pogląd na świat i zmienić pan nie zmienię Wesołych Świąt
Pozdrawiam
PS ma Pan racje nie zaśmiecajmy wątku (Polacy nie są tacy źli no i temat się wyczerpał :))) Pomsee napisał )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film wygląda jak połączenie Ogniem i Mieczem" , Piratów z Karaibów" i Władcy Perścieni" - główny bohater uczy się przez sen (!) szermierki od ducha zabitego Hiszpana, skład polskiego kontyngentu" to właściwie cała Unia Europejska ;) Husaria służy do samobójczych ataków na grody i do rabowania ruskich wiosek, wszyscy polacy mówią kurwa" a byle wieśniak potrafi w jedną noc zrobić armatę ze skóry i strzelać nią z celnością godną najnowszych rakiet sterowanych GPS :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No obejrzałem wreszcie to dzieło". Jeśli jego twórcom chodziło o stworzenie czy też wsparcie owej świecko-prawosławnej tradycji" to jest to jako efekt tego rodzaju produkcji zrozumiałe. Dla mnie to NUDA. To całe fantazy" po rusku jako próba aśniowego" wywodu powstania dynastii Romanowów to po prostu wciskanie jarmarcznego kitu. O szczegółach nie będę się rozwodził napisali o tym koledzy powyżej np. Kaczor82.
Ma ten film kilka smaczków np. kiedy polski hetman czyli Zebrowski pojedynkuje się z głównym pożal się Boże ohaterem" woła: Patrzcie Ruscy chłopa obraliście sobie za cara" Ja w tym zobaczyłem butę polskiego szlachcica, który mimo przegranej zachowuje swoją dumę i poczucie do przynależności do arodu szlacheckiego", który obiera sobie króla będącego najwyższym wśród równych.
Film można obejrzeć ale bez nadziei na mocne wrażenia.
Ja nie ustrzegłem sie przed ziewaniem.
Na rosyjskich forach trochę czytałem jak przyjmują go sami zainteresowani. Piszą, film - klon Piratów z Karaibów" ale pod względem patriotycznym OK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie