Skocz do zawartości

Cała Europa odetchnęła z ulgą po wyborach w Polsce...


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 370
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Twój wolny wybór, ale możesz jeszcze długo poczekać, aż będzie na kogo głosować. Ja też nie poparłem PO całkowicie z przekonania, przyznam się, że głosowałem po prostu przeciwko Kaczyńskiemu i jego partii, których szczerze nienawidzę tak jak oni reszty świata. Może kiedyś zagłosujemy jednakowo, ale na razie kraj musi nieco znormalnieć, a objawy tego są już widoczne - obywatele odrzucili poza próg wyborczy skrajne, dziwaczne i operetkowe partie. Może to nauczy czegoś polityków. PiS-owi lekkie przytarcie nosa tez się przydało, po tej nauczce mogą stać się calkiem dobrą partią, no może poza jej obecnym liderem, którego nie zmieni nic, chyba nawet intensywna terapia psychologiczna. Poczekajmy aż opadną powyborcze emocje i zobaczymy, jak będą pracować - rozliczymy ich za kilka lat z czynów, a słowa jak to słowa, płyną łatwo i często szybciej niż myślenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danieloff pozwolę sobie na małą korektę Twojej wypowiedzi
Nie całej partii PiS. To chyba napisałeś z rozpędu. Na pewno miałeś na myśli niektóre osoby. Bo w tej partii i w śród jej zwolenników jest wielu normalnych, porządnych ludzi, a nawet rzekłbym większość. Myślę, że nie obrazisz się za to.
Nie dajmy się spolaryzować polityce jako społeczeństwo.
Tak też uważam o PO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, zgadzam się, w każdej partii są też porządni ludzie, ale to liderzy i główni frontmani" kształtują ich ogólny wizerunek. Swoją drogą, jak czuli się wierni działacze PiS z Warszawy, ciężko pracujacy podczas kampanii, kiedy numer 2 na liscie dostała w ostatnich dniach, przepraszam, ale to napiszę - głupia gęś Nelly Rokita??? Mi byłoby co najmniej przykro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zrobił się bardziej wyważony, ale pamiętam go jako niezłego oszołoma z ZChN-u :-) I znowu niepoprawny epitet, przepraszam:-( Swoją drogą, PO zyskała też w moich oczach gdy Jan Marysia Rakieta wycofał się z wyborów. Niestety nie ma chyba w Polsce partii, w której składzie osobowym nie byłoby takich odzynków". Może dlatego, że to ciągle ci sami ludzie, przetasowani, przegrupowani i przybrani w nowe piórka na okoliczność kolejnych wyborów. Trzeba nowych twarzy i nowych umysłów, może szansa dla Was, Panowie i Panie, jak ktoś ma czas i chęci:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martian właśnie to proponuje PO - wybory w okręgach jednomandatowych. Wygrywa jeden kandydat z największą ilością głosów i dopiero w skali calego kraju wychodzi jaka partia uzyskała przewagę. Tylko kto taką reformę systemu wyborczego w Polsce poprze? To byłby koniec lepszych i gorszych miejsc na listach i osób w parlamencie w rodzaju miss Nelli czy Kurskiego.
Co do porządnych ludzi z PiS - u to tak są tacy ale o linii i opinii o partii przesądzają jej główne twarze. A twarze PiS-u dobrze znamy. Zresztą mam wrażenie, że oni przeszli pranie mózgu mówią zawsze to samo, ten sam zbiór inwektyw, przekręceń, półprawd - a w tej mieszance lepszej strony PiS-u nie widać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

system demokratyczny jest wadliwy z zasady i tak jest klasyfikowany naukowo.

Iim więcej ludzi bierze udział w wyborach tym więcej niewłasciwych decyzji, czyli wadliwy wybór.
Większośc osób uprawnionych do głosowania to w skrócie idioci albo osoby mało zorientowane (osoby które sa mniej mądre), taki jest rozkład w populacji. a że każdy ma 1 głos równoważny to wynik jest jaki jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zrobił się bardziej wyważony, ale pamiętam go jako niezłego oszołoma z ZChN-u :-)' np to mnie he he rozwaliło. wydaje mi sie że własnie Niesiołowski jest teraz "oszołomem' a wczesniej był mimo wszystko bardziej wyważony. Te porównania do gomółki,bieruta i stalina chyba swiadczą że juz dostaje demencji starczej jak wcześniej niejaki patron postępowych europejczyków" Małachowski (co niektorzy pamietaja pewnie). Ten to byl mentorem dopiero. pozatym czyzby poprzez uzywanie słowa oszołom" wracało stare? toz pamietam jak przez ostatnie 15 lat zostało to slowo wprowadzone i uzywane przez Michnikowszczyzne (dla okeślenia pewnej koterii politycznej obejmujacej nie tylko postkomune bynajmniej) nagminnie przez całe 15 lat na okreslenie ludzi co smieli mieć inne poglady i zdanie niż GW i Adam michnik wraz z sojusznikami. Oni określali co jest postępowe co nie, mianowali autorytety itd, dawali wskazowki co czytać co nie aby być 'modnym' i postępowym. Oby takze to nie wróciło. ci co dorastali w latach 90 tych pamietają pewnie.
i jeszcze jedno cytat pozwole że go dopasuje bo czyz nie mozna tego napisac równiez tak Co do porządnych ludzi z PO, LID,Samoobrony,, LPR- u to tak są tacy ale o linii i opinii o partii przesądzają jej główne twarze. A twarze PO, LID, Samoobrony. LPR dobrze znamy. Zresztą mam wrażenie, że oni przeszli pranie mózgu mówią zawsze to samo, ten sam zbiór inwektyw, przekręceń, półprawd - a w tej mieszance lepszej strony ich nie widać." czyżby nie pasowało również?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wulfgar jeśli nie widzisz np. różnicy pomiędzy Gowinem z PO a Ziobrą to pora udać się do okulisty, może?
Zresztą Twoja opinia jest ani nowa ani odkrywcza. To odwieczny kompleks Polaka z prowincji, który nie ufa żadnej władzy czy autorytetowi bo sam przecie najmądrzejszy jest".
Martian dzięki za link do ciekawego artykułu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomsee jesli ty nie widzisz róznicy z kolei miedzy Ziobrem a Gowinem to chyba nasz zaćmę. . Rozumiem że ci co na Ziobre glosowali w Krakowie to jakiś zacofany ciemnogród ślepy i głupi. Rozumiem, że wyznacznikem postepu jest głosowanie na PO + umiejetnosć jedzenia nozem i widelcem. Rozumiem że twoja opinia Postepowy europejczyku jest nowa i odkrywcza. Skoro wjeżdzasz na czyjeś pochodzenie sugerując kompleks prowincji( móglbym cie zaskoczyć) to z jakiego pćimia ( a moze metropolii)przyjechałes moze ujawnisz? Rozumiem że ty wyznaczasz autorytety tylko pod warunkiem że moga być z PO a ostatecznie z LID .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może dajmy już spokój i tak nie przekonamy siebie nawzajem a wątek już chyba robi się nudny. Dziękuję swoim adwersarzom, zarówno opozycyjnym", jak i tym, z którymi mam przyjemność mieć zbliżone poglądy. Ja już daję sobie na luz. A w sobotę koniecznie jadę na pola, przewietrzyć łepetynę:-)
P.S. Pomsee, akurat wulfgar nie jest chłopakiem z prowincji, ale to tak tylko na marginesie, zanim sam to wyjaśni:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wulfgar bardziej chodziło mi o zaściankowość umysłową a nie rzeczywistą wywodzącą się z miejsca, w którego się pochodzi. Jeśli dla ciebie PiS, PO, Samoobrona czy LiD i inne partie to jest to samo to naprawdę wyrazy współczucia połączone z troską o Twoje narządy wzroku i słuchu. Nie było jednak moją intencją cie obrazić chociaż przyznaję, że mogłeś moje słowa odebrać personalnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie tylko moje luźne uwagi do niektórych wypowiedzi:

Martian jeżeli uważasz, że teraz w wykonaniu PiS-u będzie konstruktywna opozycja" to chyba nie słyszałeś dzisiejszej zapowiedzi [jeszcze] premiera o tym jak to będzie ciągał po sądach Tuska w sprawach karnych i cywilnych". Oni nawet przegrać nie potrafią z honorem, jedyne co potrafią to prowadzić ciągłą wojnę w czasach gdy należy zacząć w końcu coś w tym kraju budować!
A.Korbaczewski jeżeli uważasz, że NEOLIBERALNA Platforma to cyt. ...nadal socjalizm tak, tylko wypaczenia nie.", to powiedz proszę jaka partia w naszym kraju jest wg. Ciebie tak naprawdę liberalna? Tylko proszę nie pisz o takiej jednej, nazwijmy ją egzotyczną" partyjce, która głosi że prawdziwy liberalizm panował w USA w XIX wieku jak podbijano Dziki Zachód! No i mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie, jeżeli nie demokracja [ze swoimi wszystkimi wadami] to co? Tym bardziej, że jakoś na Zachodzie ta demokracja się sprawdza - mają dobrobyt!
Wulgar nie będę polemizował z Twoimi tezami, bo odbiegają mocno od poziomu wypowiedzi innych forumowiczów w tym wątku, ale na Twoją wypowiedź na temat ś.p. Aleksandra Małachowskiego muszę zareagować! Bo ten wybitny Polak, wielki patryjota, żołnierz AK, więzień NKWD i UB, którego miałem okazję poznać osobiście [w odróżnieniu od tych z PiS-u] kochał ludzi. Z Jego poglądami politycznymi można się zgadzać lub nie, ale nie można z niego szydzić, BO DO PIĘT MU NIE DOROSŁEŚ!!!
Aha i jeszcze jedno, gomółka" pisze się przez U" tzw. zwykłe.

balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P. Niesiołowski, jeśli chodzi o porównanie z tow. Wiesławem, moim zdaniem powiedział słusznie. Ja bym dodał coś od siebie - Wiesław - na swój bolszewicki sposób - przemawiał chociaż logicznie.
Tak w ogóle, to proponował bym ździebko szacunku dla starszych wiekiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie