Skocz do zawartości

Klamra.


szczepciu

Rekomendowane odpowiedzi

u nas Mannlicherki sie az blyszcza niektore, lekko przetrzec patynę i widac zlociutki mosiądz, ale to z buczyn, z listków :)
Osobiscie tez uwazam ze powinnismy troche zostawiac dla przyszlych pokolen..
Choc jest jeszcze sprawa, iz będą powstawac zapewne wykrywacze ktore dadzą tym pokoleniom kosmiczne zasięgi i jeszcze niejedna monetke wyciagna z 1.5m ;)
No i nie wiadomo czy mentalnośc ludzka się nie zmieni na gorsze, tzn. spadnie zainteresowanie historią...
Obysmy tego nie doczekali.
pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 144
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
czy jestem zlomiarzem?
zbieram metalowe smieci z lasu, pogiete druty, blachy, puszki po innych poszukiwaczach, nie wywalam ich pod drzewo, nie zakopuje smieci w lesie

oddaje na zlom i mam przynajmniej na baterie

jezeli tak postepuje zlomiarz - to TAK, jestem zlomiarzem i jestem z tego dumny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jestem zlomiarzem?
zbieram metalowe smieci z lasu, pogiete druty, blachy, puszki po innych poszukiwaczach, nie wywalam ich pod drzewo, nie zakopuje smieci w lesie

oddaje na zlom i mam przynajmniej na baterie

jezeli tak postepuje zlomiarz - to TAK, jestem zlomiarzem i jestem z tego dumny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa... Pozbędzie się człowiek paru kilo zbędnych łusek do pepeszki (produkt uboczny poszukiwań) i już krzyk, lament -że liczy się dla was tylko kasa, złomiarze jesteście itp. Znalazłem wiele innych, prawdziwych znalezisk, pieczołowicie je odrestaurowałem i troskliwie przechowuję, dlatego Wasze podobne kometarze wiszą mi koło d... Na Allegro często kupujecie fanty od kolesi, którzy szukają wyłącznie dla kasy i radość poszukiwań przeliczają na pieniądze uzyskane ze sprzedaży znalezisk i nie przeszkadza Wam to. A czepiacie się, jak ktoś sprzeda parę kg miedzianych kawałków pierścieni wiodących, żeby się na paliwo zwróciło. Ostrożniej z inwektywami, bo naprawdę nazywając złomiarzem np. Frozzera bardzo się mylicie. Większość z płaczących nad łuseczkami nie dorówna mu raczej nigdy wiedzą ani kolekcją, jaką stworzył. To tyle w temacie złomiarstwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak,ja nie kopie militarki,łuski trafiają się i na polu przez rok może uzbieram 5-10 kg razem z innymi drobiazgami z mosiądzu i miedzi(druty odłamki pierścieni).
95%fantów zostawiam w swojej kolekcji(monetki, guziki, ozdoby)resztę wymieniam lub odsprzedaję na alledrogo i są to raczej monetki,guziki w gorszych stanach niż te, które już mam (chodzi oczywiście o przedmioty dublujące się).W mojej kolekcji są i łuski ale tylko polskie, nie podnieca mnie niemczyzna.
p.s.Jak kogoś interesują łuski SS to chętnie wymienię pisać na priv.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma prawo do własnego zdania. I to szanuję, więc uszanujcie i nasze stanowisko. Allegro jest główną siłą napędową w trendzie nowych kopaczy, dlatego wkurzają mnie wątki typu co to i ile to jest warte". Nie sprzedaję ciekawszych rzeczy, które sam wykopałem albo które pochodza z mojego regionu. Najbardziej drażnią mnie opisy aukcji Sprzedaję ten medal po dziadku" albo zdjęcie pradziadka w armii carskiej", taki człowiek powinien być wydziedziczony. To się nazywa kopanie za pieniądze, bądź po prostu sk....syństwo i to powinno być przez nas karcone. Siedzi człowiek, czyści i konserwuje za swoje fundusze, czas i nerwy trofea, które za 30-40-50 lat będą w stanach, agonalnych, zresztą wiele z nich już w takich jest (dlatego jakiekolwiek argumenty archeologów, że za ileśtam lat zajmą się I WŚ kompletnie wg mnie są bezzasadne). Też mnie podniecały pierwsze znalezione łuski, ale to mija. Dlaczego łuski są pierwszymi rzeczami, które się znajduje? Bo są tak popularne. Kopiąc na polu, faktycznie może z 5-10 kg rocznie się uzbiera, ale jeśli po tyle przywozi się z jednego wypadu? I to po dziesiątym czesaniu tego samego terenu przez dwudziestą ekipę? Nikt mi nie wmówi, że to wręcz dziedzictwo narodowe. Nie mówię już o miedzi, cynku, aluminium...
Porównując kolegów do złomiarzy robicie wielki błąd, my kopiemy łuski, nasze dzieci będą i jeszcze będą dzieci ich dzieci. A potem... recykling... Mowa tylko o łuskach, bo pozostałe śmieci to chyba oczywiste, że się zabiera ze sobą... chyba, że niektórzy wolą inaczej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za parę lat będzie się kląć na łuski jak dawniej, może w innych regionach jest inaczej ale na Południu tego nie brak. Pozdrawiam kolegę z Włoch, nawiasem mówiąc piękne tam macie rejony:
http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=406003#406013
Bo to Polska, nie elegancja..." Italia :)
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie, jeśli o Włochy chodzi, polecam te dwa zdjęcia:
http://img407.imageshack.us/img407/3807/dolomityrh3jh7.jpg
ale to przede wszystkim:
http://img245.imageshack.us/img245/4341/xwb8.jpg
pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Panowie, że temat łusek bardzo Was poruszył. Proponuję jednak zakończyć dyskusję, bo zmierza ona do kolejnej utarczki, a ja nie chcę mieć wyrzutów, że mój wątek spowodował kolejną kłótnię na forum.

Pozdrawiam

szczepciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie