Skocz do zawartości

Rekonstrukcja zimowa WH


kloki

Rekomendowane odpowiedzi

Klemens Forel masz rację - naciągnęła wodę, ale nie puściła dalej. Parka jest na mundurze a nie odwrtonie :) Zapraszam kolegę w góry z nami na ćwiczonka. To nie dolinki, płaski przyjemny i przyjazny teren Jak wjedziesz do potoku to masz mały problem. Ze 2-3 godziny do najbliższego obejścia z ciepłą wodą" dlatego wiesz....
Pozdrawiam i jeszcze raz zapraszam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 337
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Roch ale ja nie rozumiem chcesz powiedziec że ona wody nie przepuszcza?A co do zaproszenia na manewry w góry troche sie boje ja taki nizinny WH jestem .Choc ze wzgledu na nik to alpy i te sprawy powinny mi być bliskie ;)Ale dziekuje za zaprosznie a jaka grupe odwarzacie ze sie tak zapytam?
Pozdrawiam Kleny Fore"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, no tego niewiem czy wogóle nie przepuszcza ale w tym konkretnym przypadku mundur pod parką był suchy I dzieki Bogu po temperatura była poniżej zera i gdyby pusciała było by bardzo nieprzyjemnie. Wg nas sprawdziła sie ona w warunkach górskich :) to oczywiście nasza subiektywna ocena. Co do grupy to odtwarzamy oddziały partyzanckie działające na Podhalu i w Gorcach w latach 1939-1947: 1 pułk strzelców podhalaskich AK, zgrupowanie partyzanckie Błyskawica Józefa Kurasia Ognia". Mamy też drużynę niemiecką WH i SS, które to formacje zwalczały polską partyzantkę W pażdzierniku 2008 r. organizujemy rekonstrukcje największej bitwy partyzanckiej na naszym terenie tzw. Bitwę Ochotnicką jaka rozegrała sie w 1944 r. Walki w górach w zimowej aurze. W najbliższym czasie. Będziemy zapraszać grupy niemieckie własnie w zimowych uniformach" i dobrą kondycją - będzie bieganie po niezłych grapach". Moje zaproszenie jest cały czas aktualne :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem, że nie ciekawa propozycja...

ale oodziały czy WH (w tym przypadku Strzelców Górskich)czy SS, były inaczej wyposażone m.in., nie w kurtki polowe dwustronne a kurtki górskie - mysioszare/biały, okulary ochronne (wiem jak silnię operuje słonce na śnieżnych stokach i nie polecam nikomu na wyprawę bez nich) dodatkowo, czekany, liny, narty, nie wspominająć o butach górskich, kto tam się wybierze w saperkach z gwoździami lub bez - uraz murowany.

Także kolego Roch nie wiem czy wziąłeś takie aspekty sprawy pod uwagę, jak konieczność posiadania zdublowanego oraz odmiennego umundurowania i wyposażenia przez grupy niemieckie i lub jego zakupu.

jest jeden oodział GJ", którego członkowie piszą na forum i do nich powinieneś się zwrócić z zaproszeniem.

Tylko jeden członek naszej grupy posiada odpowiednie na tę wyprawę wyposażenie.

Nie chce się wypowiadać za kolegów ale uważam, że uczestniczenie w manewrach górskich wymaga nie tylko lepszej niż przeciętnej kondycji fizycznej, znajomości gór i poruszania się po nich jak też co jeszcze raz podkreślam posiadanie specjalistycznego wyposażenia.

To tak jak zaproponować Wam Góralom wzięcie udziału w ćwiczeniach okrętów podwodnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zwalczania partyzntki na naszym terenie na ich szczęście dla tych oddziałow Niemcy nie wprowadzili jednostek górskich. Walczyły one u nas we wrześniu 1939 r. 3 DG w ramach XXII KPanc. oraz 2 DG w ramach XVIII KA, a później także w styczniu i marcu 1945 r. 4 DG po naszej stronie granicy i 3 DG po Słowackiej. Masz rację nt wyposażenia górtskiego dla tych formacji, ale dla naszych przeciwników" takowego nieprzwidziano. Szczegółową listę formacji biorących udział w Bitwie Ochotnickiej zamieścimy w osobnym wątku - bo to nie na temat. Na zachowanych fotografiach naszych partyzantówmożemy dostrzec elementy wyposażenia WH (płaszcze, parki szczególnie sprinter, bluzy mundurwe M35 M43, furażerki itd.), ale także formacji SS i policji. Jest jeszcze troche czasu więc takie szczególy na pewno podamy. Nie ma na pewno obaw że będziemy zaperaszać tylko rekonstruktorów GJ" bowiem jak wspominałem te formacje nie brały udziały w planowanym przedsięwzięciu. A co do podwodniaków - tu się mylisz górale również służyli w okrętach podwodnych - znam nawet jednego osobiści :) Ale dzięki za tą wypowiedź - chętnie sam na takie ćwiczenia bym się wybrał Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to daj linka bo nie mogę znaleźć a całego odkrywcę przekopałem

a jeszcze jedno, a co z używaniem broni i mat. wybuchowych (petard), gdzie GOPR i ew. zagrożenie lawinowe, zmiana pogody, etc, chyba chcecie Roch-u mieć krótką ale najsławniejszą reko w kraju :))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko wodzu! Gorce to nie Tatry i raczej lawiny tu nie schodzą - zapraszam jednak do stolicy Podhala i na wycieczkę Poznasz specyfike naszego terenu. Co do GOPR napewno nam pomogą a i petardy będą w użyciu Wątku jeszcze nie ma - będzie w najbliższym czasie. Chcieliśmy spotkać się z grupami niemieckimi na Pilicy - ale z tego co wiem to niestety będą mogli przyjechać tylko wybrani. U nas jest Ci miejsca poddostatkiem - nawet niedzwiedzia można spotkać. A tak na poważnie będziemy potrzebować co najmnie 50 żołnierzy WH, SS oraz żandarmów i kilku w umundurowaniu Luftaffe (w Kroscienku stacjonowała jedna kompania która uczestniczyła w walkach). Potrzebne będą motory, Blitz, Kubel" - no i jak nam się uda załatwić także samolot" Użyto bowiem Storha. Umundurowanie zimowe -płaszcze, parki itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza drużyna niemiecka używa iestety" parki w kamuflarzu sprinter - produkcji Sturma. Wynika to głównie ze względów finasowych. Jest to opcja zdecydowanie tańsza, aczkolwiek podzielam pogląd Hindusa i mnie również bardziej podobają się płaszcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wracając do sedna tematu

uważam, że dalej nie wiadomo do czego są guziki pod pachami i na wierzchu ramienia w dwustronnych parkach

jak któryś z kolegów tłumaczył, że rzekomo dla kolorowych wstążek mających odróżnić oddziały.

przewertowałem literaturę, tysiące fotek m.in. z frontu wschodniego i nie znalazłem potwierdzenia na przeznaczenie tych guzików.
paski a nie opaski były naszywane nie na kurtki a na peleryny maskujące, wyraźnie widać to na tym zdjęciu
nie znalazłem ani jednej fotki na której byłoby pokazane do czego są wykorzystane powyższe guziki mimo, że wyraźnie widać że występują i to na wszystkich modelach z Ostfrontu

czyżby ajemnica" producenta ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie