Skocz do zawartości

Rekonstrukcja zimowa WH


kloki

Rekomendowane odpowiedzi

Zresztą biorąc pod uwage fakt,ze w sumie tylko kilka osób zajmuje się tym działem gospodarki oferujac dobry towar za rozsądne pieniądze (w przeciwieństwie do pewnego sklepu internetowego, gdzie za kurtke mundurową sturma chcą ponad 500 zł)to nie wiele jest w stanie Wam zaszkodzic:)
Pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 337
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Szare, wełniane, pięciopalczaste - z białym paskiem / paskami określającymi rozmiar lub bez nich - polecam produkt STURM'a bo jest najłatwiej dotępny.

Chyba, ze coś ambitniejszego chcesz, czyli rękawice do parki zimowej w kamuflażu (dwupalczaste)- a tu polecam już producentów z HK.

Pozdrawiam
Hindus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie dwustronnych pokrowców splinter nie produkowano."
Dwustronne czy nie, trudno powiedziec ale oryginalne pokrowce miały wzór splinter jedynie po jednej stronie. Strona wewnętrzna była czysta. Pokrowce przed 1942 były szyte z dwustronnego materiału, z zeltbahn. Nie był to produkt fabryczny"
Co ciekawe, przynajmniej część pokrowców fabrycznych" była pokryta od wewnątrz gumą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze na chwilę wrócę do szalokominiarki zatwierdzonej" przez Hindusa.
Powiem tyle spełnia swój cel w 100%, normalne długości są wystarczające by znalazła się i na głowie i na szyi. Przetestowałem ją w tamtym roku w -15C i powiem tyle, byłem zgrzany:)), (wiadomo 80% ciepła ucieka głową)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rękawiczki ze Sturma co prawda nie posiadają białych pasków (które oznaczają rozmiar rękawiczki) ale za to są dostępne czasami na allegro w dość przyzwoitej cenie. Niestety nie jest to bawełna a acrylic (z metki producenta). Również są ciepłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Chciałbym przede wszystkim serdecznie podziękować za dotychczasowe wypowiedzi i za to, że wątek trwa w miłej atmosferze i dyskusja jest prowadzona na poziomie. Mam nadzieję, że będziemy sie tego trzymać dalej.
Hindus - czy są już jakieś newsy z HK? Jak zamówienie? Pisałem do sprzedawcy, ale niestety bez odpowiedzi. Czy posługujecie się mailami z polskich portali przy korespondencji z nim?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę do Niego ze swojej strony z ebaya, podobnie jak na naszym allegro, ze strony mój ebay, ze strony przedmiotu, który nas interesuje, jest możliwość wysłania zapytania, potwierdzam, że odpisuje w ciągu 24 godzin, zapewne z powodu róznicy czasu. Podobnie dzieje sięz innymi sklepami ebay, niestety często amerykanscy użytkownicy nie akceptują np. przelewu międzynarodowego (ale to z innej beczki)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zamówienia z HK, to przesyłka jest w drodze do nas – więc jeszcze trochę cierpliwości – na pewno jak będę miał spodnie u siebie to podzielę się swoją opinią o nich z Wami.

W sprawie rękawiczek wełnianych to tylko mam jedną uwagę – zdarzały się również wersje bez pasków oznaczających rozmiar:
http://www.germanmilitaria.com/Heer/photos/H090356.html

Osobiście szalokominiarki używam w połączeniu z szalikiem i nie mam problemu – wszystko co powinno być, jest osłonięte dzięki temu.

Ja z Keith’em kontaktowałem się z poczty Onet’u i nigdy nie miałem problemu z korespondencją.

Pozdrawiam
Hindus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku rękawiczek problem pasków nie jest jedyny, widoczne róznice to:
1) Wiekszosc oferowanych na rynku jest po prostu.. za krótka ! Popatrzecie dobrze na ten link hindusa - ściągacz na nadgarstek jest dośc długi/szeroki i porównajcie z: http://www.allegro.pl/item255112211__rekonstrukcja]_szare_rekawiczki_wloczkowe.html
2) splot używany we współczesnych maszynach dziewiarskich jest inny niż kiedyś - także popatrzcie na te dwa linki - róznica jest i na dłoni i na ściągaczu (który w oryginałach był zupełnie inaczej wykonywany niż częśc główna rękawiczki).

Co nie oznacza, że rękawiczki creopb są złe :) Nie są dokładnym odwzorowaniem, ale moim zdaniem są akceptowalne :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję spojrzeć tutaj:

http://www.zeugmeisterei.com/cms/en/index.php?pageid=156&nr=d71401ffd03240388c2c47e0d820e9a1

Europejska, niemiecka robota... Troche drozsza ale warta swego moim zdaniem.

gosc posuwa sie nawet do ręcznej produkcji repro butów (w tym Fj i GJ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Europejska, niemiecka robota... Troche drozsza ale warta swego moim zdaniem."
Europejska tak ale z tą niemiecką to już gorzej.

Hindus, niestety nie mogę ci napisać gdzie można dostać te wdzianka bo dostanę bana albo kartkę albo tekst mi wytną i po co mi to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie