Skocz do zawartości

Rekonstrukcja zimowa WH


kloki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 337
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 weeks later...

Witam Panowie, czy ktos może powiedzieć czy ta replika jest poprawna - i czy nie będzie po jej zakupie problemów na rekonstrukcjach - choćby tej która ma mieć miejsce nad Pilicą w 2008 r. Będę wdzięczny za pomoc bowiem nie chciałbym drażnić specjalistów :)

Na aukcji znalazłem zapis: Kurtka idealnie nadaje się do rekonstrukcji historycznej. Produkt najwyższej jakości firmy STURM z Niemiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety dobre odwzorowanie kamuflażu błotnego rzadko któremu producentowi wychodzi poprawnie. Dodatkowo jeszcze STURM na swojej stronie internetowej zamieszcza słabe jakościowo zdjęcia. Tak się składa, że wczoraj tą parkę miałem w rękach. To co mi się w niej nie podoba to biała strona wykonana z bardzo cienkiego bawełnianego płótna. Postaram się wrzucić zdjęcia takiej parki zrobione przeze mnie. Generalnie jednak nie jest to najgorszy produkt.

Pozdrawiam
Hindus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie parki w kamuflażu błotnym z bieżącej oferty STURM'a, wykonane przy użyciu lampy błyskowej

A tu zbliżenie na stronę białą – przez to, że tkanina jest jak już wcześniej wspomniałem cienka, przebija spodniej materiał ocieplający co daje lekko szary efekt kolorystyczny. Za to całkiem niezłe wykończenie całości i dbałość o detale w wykonaniu

Jeżeli miałbym wybierać to zdecydowanie wolę parki w kamuflażu geometrycznym STURM’a.

Pozdrawiam
Hindus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Hindus za pomoc. Z całą pewnością wezmę pod uwagę Twoje sugestie. Próbuję znalesć także pokrowiec na hełm - najlepiej dwustronny - może jakiś namiar? Mam jeszcze jedno pytanie czy nie będzie świętokractwem jeżeli do parki zimowej dołaczone będą sukienne spodnie M-43 Feldgrau, trzewiki i opinacze - wersja bardzo jak na razie bardzo ekonomiczna :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parki Sturm-a w Splinterze także mają cienki biały materiał. tylko ten jeden mankament

pokrowce w całkiem przyzwoitej cenie ma Xmagnus z allegro-trzeba pytać

a jak obejrzysz trochę zdjęć z Ostfront-u (kilka tyś.) to zobaczysz wszelkie możliwe kombinacje umundurowania zwykłego-zimowego-kamuflażowego, ale zazwyczaj żołnierze z jednego oddziału ubrani są tak samo, ale jak zima to zima jest rozkaz, w WP obecnie też od kiedy do kiedy używa się zimowej odzieży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrowce na hełm ze STURM’a serdecznie odradzam – kompletnie im nie wyszły!

A jako ciekawostkę link do zdjęcia ilustrującego to co napisał Kolega Victor: „…jak obejrzysz trochę zdjęć z Ostfront-u (kilka tyś.) to zobaczysz wszelkie możliwe kombinacje umundurowania zwykłego-zimowego…”

http://panzerlehr.mojeforum.net/viewtopic.php?t=300

Pozdrawiam
Hindus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item268607772_pokrowiec_na_helm_wh_kamuflaz_splinter.html

pokrowiec sturma

zszywany z 3 czesci a nie z 5, zauwaz dokladnie na german militaria jak jest szyty ten pokrowic, za wąski i smiesznie sie zwężająy srodkowy pasek materiału. Ogólnie jest skoncony totalnie. Jak ktos chce wrzuce swój ; )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat wkleiłem fotkę z german-militaria, he, he

szczerze mówiąc poza tym, że jest z 3 a nie 5 części i nie jest podwójny camo/biały to za 11 Euro bez przesyłki nie kupisz lepszej a teraz są jeszcze postarzane, nie żebym chwalił, coś za coś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, czy ktos może powiedzieć czy ta replika jest poprawna - i czy nie będzie po jej zakupie problemów na rekonstrukcjach - choćby tej która ma mieć miejsce nad Pilicą w 2008 r."

Witam.
Tak trochę nie na temat, ale odnośnie rekonstrukcji przełamania linii Pilicy w styczniu 1945 roku będzie założony oddzielny wątek. Od razu informuję, że tylko nieliczne grupy wezmą udział w tej inscenizacji, ponieważ teren jest ograniczony. Chętnych co prawda nie brakuje, ale nie damy rady pomieścić wszystkich.

Pozdrawiam.
GRH Batalion Tomaszów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie