Skocz do zawartości

Rekonstrukcja zimowa WH


kloki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 337
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Acer – przede wszystkim dzięki za bardzo ciekawe zdjęcia! W pełni się z Tobą zgadzam, że „puszystość” parki rzeczywiście wynikała z wypełnienia jej materiałem ocieplającym. Ale jednak mam wrażenie, że był on na tyle miękki w oryginalnych parkach, dzięki czemu nie wyglądały tak „misiakowato” jak repliki STURM’a.

Teutonic – tak jak Sturmann też niczym nie impregnuję swojej parki i po użyciu szczotkuję ją tylko z błota – dzięki temu nabiera właściwego charakteru. Po za tym każdy impregnat usztywniał by tylko tkaninę, a właśnie na tym mi szczególnie nie zależy!

Pozdrawiam
Hindus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według autorów artykułu o niemieckiej odzieży zimowej, zamieszczonego w nieistniejącym piśmie Archeologia Wojskowa", parki wypełniane były watoliną lub wkładami wełnianymi - sukno ?. Bez wątpienia jak każdy materiał podczas użytkowania ulega on sprasowaniu", że się tak wyrażę
Rzeczywiście jak podkreślił kolega Hindus Keith odpisuje na każdy mail, jest cierpliwy i odpowiada na najbardziej orginalne pytania, doświadczyłem go mordując kilkoma mailami odnośnie parki, niestety nie podjąłem ostatecznej decyzji odnośnie zakupu gdyż mam wątpliwości odnośnie kroju. Proszę kolegów o opinię, być może się mylę, ale wydaje mi się, że parki są do dołu lekko rozszerzające się (nie zamotałem, mam nadzieję), a ta od Keitha wydaje się być prosta, choć może to tylko zdjęcie zapiętej i związanej sznurkiem", myli?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Jak nazywało sie to czym żołnierze niemieccy często okręcali głowy pod hełmy (cos w formie szalika i kominiarki) widoczne na pierwszym rysunku od góry. Skąd wziąc to do rekonstrukcji. Może jakieś linki stron gdzie to można kupić?Prosilbym także o zdjęcia.
Pzdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się właśnie nazywa szalokominarka, co do możliwości nabycia, no to chyba... najpopularniejszy serwis aukcyjny nie zawiedzie w tym względzie, w stałej praktycznie ofercie posiada to kilku sprzedawców wyposażenia niemieckiego, kto szuka ten znajduje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
puszystość" na zdjęciach jest prawdopodobnie proporcjonalna do ilości warstw ubrania pod parką oraz rozmiaru samej parki.
Samo ocieplenie nie jest grube i bardzo przypomina takie stare szmaty do podłogi :)
Oczywiście, kaptur nie był ocieplany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irade, dzięki za reklamę, ale link do nieukończonego sklepu raczej szkodzi i mi, i potencjalnym klientom - zarówno im, jak i mi sprawiasz w ten sposób sporo kłopotów. Z pewnością większość zainteresowanych dowie się, kiedy sklep zostanie już ukończony i będzie się nadawał do publicznej prezentacji. Tymczasem wysłałem do administratora prośbę o usunięcie tego linku.

Jeśli chodzi o kurtki zimowe, szalokominiarki, szaliki, rękawiczki itd. to zapraszam na priv.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie