Skocz do zawartości

Rekonstrukcja zimowa WH


kloki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 337
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
TAK do licha ciężkiego...nie obrazcie się ale mój piesek łapie na zasadzie skojazen - nowa obroza - miekka i wygodna, stara - sztywna i nieprzyjemna, wie skoro łopatologicznie ktos pokazał ze nowe kamo jest jasne i ostre a stare ciemne i mdławe to po co po stokroc pyta CZY TO ABY NAPEWNO, CZY TO JEDNAK NIE CZASE M itp...ludzie MYŚLCIE :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostalo wyraznie pokazane ze parka od xmagnusa nie ma wyblaklych i mdlych kolorów/wydaje sie ze na fotkach od creopb parka wyglada minimalnie lepiej bo jest inne oswietlenie przy wykonywaniu zdjecia/chyba że widzisz to inaczej ale ja ja mam w reku w przeciwienstwie do Ciebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolff – jak najbardziej w temacie. Gość sprzedaje nasze powojenne skór – filcowe buty, oparte na późnowojennym wzorze niemieckim. Niezły zamiennik oryginałów do rekonstrukcyjnych celów. Zwłaszcza te brązowe są bardzo ładne – mam takie same (z tym, że w oferowanych na jego aukcji, obcasy są chyba podbite gumą – co trzeba było by zmienić na skórę i z przodu i z tyłu są metalowe okucia, czego nie było w oryginałach).

Parę miesięcy temu przygotowałem krótką notatkę na temat takich butów używanych w Wehrmachcie:
http://panzerlehr.mojeforum.net/viewtopic.php?t=303&highlight=buty

Pozdrawiam
Hindus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Buty filcowe powojenne są dobrym zamiennikiem, tylko trzeba na nie bardzo uważać. Kiedyś takie znalazłem na strychu. Niestety chwila nieuwagi i braku konserwacji kosztowała mnie pożarciem filcu :/ Jest to bardzo smaczny kąsek dla owadów.

Wróćmy jednak do parki. Po wielu naradach i przemyśleniach moja grupa stanęła przed zasadniczym pytaniem - nosić Sturma czy komplet z HK?

HK ma bardzo korzystną ofertę cenową i możliwość zakupu spodni i rękawic do kompletu. Nie znamy jednak opinii na temat tych wyrobów, więc trudno podjąć nam decyzję. Sturm zaś podniósł jakość kolorów na swoich parkach i wyglądają całkiem smacznie. Drugim atutem jest dostępność na polskim rynku.

Powiedzcie mi - czy jakość wykonania parki Sturma jest na prawdę dobra?
Mamy dylemat, więc może coś szanowne grono nam doradzi?

Pozdrawiam - kloki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kloki, ja się z formułowaniem ostatecznej opinii wstrzymam, aż do czasu, gdy wreszcie przyjdą do mnie spodnie z HK – wtedy będę wiedział w co zainwestować – bo nie ukrywam, że nowa produkcja STURM’a w kamuflażu geometrycznym podoba mi się. Szkoda jednak, że nie produkują również rękawic, bo prawdę mówiąc bardzo bym chciał je mieć :)

Co do butów skór-filcowych to zgadzam się z Tobą w 100% - rzeczywiście są one ulubionym pożywieniem moli – kumplowi z grupy też trafiły się takie, które zostały nadgryzione zębem tych owadów - więc warto zadbać o ich zabezpieczenie przed nimi (w sklepach jest pełna gama środków przeciwmolowych).

Pozdrawiam
Hindus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą rozpakowałem swoja parkę od Magnusa..
i jakież było moje zdziwienie gdy ukazała się moim oczom tegoroczna produkcja mimo zeszłorocznych zdjęć na aukcji.... ale skoro mówicie, że tak lepiej, to sprzeczał się nie będę.
niewątpliwie samo kamo lepiej się prezentuje - ma o niebo lepsze kolory i jest wyraźniejsze. ale biała strona jest znacznie słabsza od zeszłorocznej produkcji - tkanina jest cieńsza i sporo delikatniejsza.
podobnie na stronie kamo jest zupełnie inna tkanina w porównaniu z zeszłoroczną - aktualna jest bardziej miękka i chyba trochę bardziej się błyszczy :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie