Skocz do zawartości
  • 0

Silnik ....do czego?


Piotrek S

Pytanie

Prosze o pomoc w identyfikacji takiego oto silnika.Pochodzi on on podobno z zestrzelonego nad Strzemieszycami (koło Dąbrowy Górniczej)niemieckiego samolotu jedno silnikowego.Jeśli ktoś mógł by mi powiedzieć od jakiego samolotu jest to silnik i jaka była jego rola w tym samolocie to prosze o pomoc.Dane na tabliczce znamionowej:
Motor
Bauart SAM L mot 25/75h 2 k 7302 BA
Gerat-Nr.19-5700/11 Anf.-Z.Fl34-313/4
Werk-Nr. 1021540 E2

Hersteller:Siemens App.u.Masch.6.m./b.H.
Betr.-Spg. 27V= Strom-Aufn. 5,5A
Abg.-Lstg. 75W Betr.-Dauer KB 15sek.
28040 U/min 14 000

na obudowie szczotek odlany napis Nural

przy stykach cyfry i litery
1E B2 F3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam ale nie wyrabia się z odpisywaniem
Chyba będę musiał zatrudnić sekretarkę ......he he
No cóż czas jaki poświęcam na ID gratów nie pozwala mi na razie odpisać wszystkim będę odpisywał w miarę wolego czasu .
Załączam Wam zdjęcie ostatniego bohatera ID komplety silnik stabilizatora rtymu
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pobliskiego Udetfeld operowały jednostki Luftwaffe do zwalczania celów naziemnych- wyposażone w Ju-87 lub Fw-190.We wspomnieniach Hansa Rudla pojawia się nazwa tego lotniska, a czas wydarzeń to chyba początek 1945.
Do końca 1944 stacjonowała na tym lotnisku także jednostka nocnych myśliwców, że nie wspomnę o jednostce doświadczalnej, która opuściła lotnisko w styczniu 1945.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BARDZO WIELKIE DZIĘKI!!! za ogromną pomoc w rozwiązaniu zagadki dla Ciebie Woodhaven i innych którzy mi pomogli.Dzięki Wam dowiedziałem się bardzo dokładnie z czego pochodzi silniczek który przez lata był częścią domowej roboty...frezarki:-).Teraz oczywiście zmienił miejsce na mój pokój.Jeszcze raz bardzo dziękuje i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę, ale zabójczo mi to przypomina pewne urządzenie z dziedziny znienawidzonej przeze mnie na studiach - automatyki. Podejrzewam że jest to selsyn nadajnik lub selsyn odbiornik.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Selsyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja też dołączę się do tematu ponieważ posiadam identyczny.Więc tak po długich poszukiwaniach i konsultacjach z kolegami z łódzkiego forum doszliśmy do wniosku iż może to być od jakiegoś sprzętu typu radiostacja.Ale głowy za to nie dam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie muzeum się nie odzywa :/ Widocznie mają to w @$@!.Wiec poprosiłem o pomoc mojego znajomego z niemiec który siedzi w temacie luftwaffe.Zamieścił zdjęcie na niemiecki forum więc może ktoś wyduma od czego to jest.Jedno jest pewne na 80 % to z samolotu.Ponieważ Jak wcześniej wspomnialem Fl to znaczenia jak WWa w werhmachcie (odbiory wojskowe).20 % zostawiam niepewności bo nigdy nic nie wiadomo :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie