Skocz do zawartości

SKANDAL !!!


jacenty2004

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
A ja sadze ze szkola teraz po przeczytaniu tego watku podejdzie do tematu w czysto wojskowy sposob. Nic nie mowiac w milczeniu eksponaty znikna na zlomowisku. I po sprawie. Tak sie stalo z wieloma zabytkami prod. ZSRR zdobiacymi tereny jednostek wojskowych ktore zostaly zlikwidowane. Z tymi stanie sie podobnie obym sie mylil.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potem oczy w słup, rozkładanie rączek i retoryczne pytanie: jak to sie mogło stać?
Oczywiście bezosobowe mogło, bo po prostu samo się stało: pociąg mi uciekł", zupka się wylała", udzik mnie nie obudził"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie skandal tylko wojskowa rzeczywistość. Samoloty ledwo się trzymają, ale mają za to prawidłowe, obowiązujce obecnie, szachownice.
Do dęblińskich WZL jest wejście obok, a tam kilka lat temu odremontowali RWD-21 i uruchomili w nim nawet silnik. Samolot jest teraz w MLP w Krakowie.

http://lotnictwo.net/foto.php?id=124372

Ale nie załamujcie się. Takie rzeczy zdarzają się także w muzeach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to nie skandal. Taka jest rzeczywistość. Jeżeli Wojsko jako instytucja nie odda wszystkich eksponatów jakie ma, to prędzej (samoloty, samochody) czy później (czołgi i działa) wszystko ulegnie dewastacji i zniszczeniu. W oddosobnionych przypadkach -czytaj cenniejszych- ulegną dematerlializacji. I nic tu nie pomoże dobra wola i chęci paru wojskowych zapaleńców. System jest chory, a nikt nie ma chęci na jego zmianę.

Jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
Remont? Fajnie ale za parę lat będzie to samo.Przecież to samolot konstrukcji mieszanej! Nie mają tam żadnego hangaru? Ale przykład idzie z góry.Ił 2 z MWP lepiej żeby zgnił w stolycy niż dać go do MLP w Krakowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze,że rzeczywiście drgnęło ale czy już nie można było zrobić dobrze. WZL ma jakąś manie malowania swojego loga gdzie się da. W MWP pomalowali je nawet na Jaku-9. No i oczywiście szachownice zgodne z obecnymi. A okienka - cudowne jak przedtem. Zupełnie jak 20 lat temu w MWP. Szkoda bo w końcu w Polsce odremontowano Jaka 18 do stanu lotnego. No ale i tak w porównaniu z tym co było to poważny krok naprzód.
Ciekawe co wymyślą z Junakiem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacenty państwowe to nie niczyje,państwowe to jest własność rządowa.Z ramienia rządu ktoś tym dysponuje.Zamiast płakać dowiedz się kto jest tego dysponentem/starosta,wojewoda,burmistrz czy prezydent miasta /i wyślij do niego list z pytaniem dlaczego nie dba o mienie powierzone mu przez Pana Premiera.Jeśli Cię oleją masz na to 80% pewności napisz do ministra kultury bo on odpowiada za zabytki i powiadom go o tym fakcie.
Będą wybory to szansa jest większa że ktoś się tym zainteresuje.Co do chmurkowego traktowania samolotów w MWP popieram Was w pełni.Jeśli będzie nas więcej to możemy powalczyć bo jak na razie problem ten zbyt wielu ludzi nie interesuje.Niestety,są one pochodzenia niewłaściwego a co za tem idzie popieranie tych latawców dla wielu jest niepatriotyczne/ha ha/.
Panowie powodzenia i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinieneś zapytać na piśmie bo jak urzędnik pisma nie otrzyma to sprawy nie ma.Chyba że Ojczyzna tak się zmieniła że urzędnicy działają na zapytanie.To moja rada ,zrobisz jak zechcesz.I jeszcze raz przypominam państwowe to nie niczyje to nie jest moje twoje lub twojego sąsiada,Własność skarbu państwa to własność rządu on za to odpowiada i dlatego czasami trzeba mu otym przypominać aby zadbał o swoją własność.Bo w końcu to my wszyscy mu ją fundujemy./ha,ha/Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas nie rozumiesz jednej rzeczy , a to takie proste :) Jak potrzebuję np. jakiegoś delikatesu na talerz nie piszę podania do pani za ladą tylko pytam się właściciela czy jest w stanie i na kiedy mi to sprowadzi ? Identycznie to działa w innych tematach gdy sterczę sobie oparty o ścianę , a obok stoi minister kultury to nie będę pisał do niego podań tylko się go zapytam co sądzi o takiej czy innej sprawie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie