Skocz do zawartości

Defilad, defilada...


coe

Rekomendowane odpowiedzi

Kapke szkoda że organizatorzy nie pomyśleli o orkiestrzanym podkładzie na całej trasie defilady - gro luda stało poniżej Belwederu, a tam niestety defilada miała charakter bezgłośny, co raziło przede wszystkim przy przemarszu, bo pancerne zagony grały swoją własną muzyką;)
Generalnie w telewizorni wyglądało to lepiej niż na żywca, ale i tak było warto zobaczyć. Wieczorem wrzucę kilka fotek po obróbce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 158
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
naprawdę nie wiem czym tu się zachwycać ,mam głęboko w dupie takie defilady bo pamiętam jak wyglądał kiedyś 1-majowy program tv przepełniony relacjami z placu czerwonego , większość bywalców tego forum pewnie była zbyt młoda i taki pokaz podpicowanej techniki militarnej robi na niej wrażenie !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak na ogół miewam inne zdanie niż pomsee, ale tym razem musze przyznać mu rację.

Kazimierz Kutz, chociaż ewidentnie na sprzęcie wojskowym się nie zna, to bezbłędnie rozszyfrował o co szło w tym PICU NAD WISŁĄ.
A że u nas narodek na ogół słabo kształcony i przeważnie mało mu się kojarzy, to jak powiedział z rozbrajająca szczerością poseł Kurski: każdy pic kupi".

Chyba już mało kto pamięta, że dokładnie w tym samym miejscu, kilka tygodni temu demonstrowały pielęgniarki, którym na wszelkie sposoby władzunia udowadniała, że się nie da... że nas nie stać... że za biedni jesteśmy. A tu nagle proszę, jak trzeba odwalić PIC ku chwale władzuni to i stać nas i pieniążki się znalazły... i bieda jakoś nie doskwiera.

Polsko ciebie BŁYSKOTKAMI łudzą
Pawiem narodów i papugą byłaś..."
- od siebie nieskromnie dodam (chociaż żeden ze mnie Voltaire): ... jesteś i jeszcze długo, niestety będziesz!

A co jest warta w praktyce ta duma narodowa, którą tak lubimy celebrować przekonamy się przy EURO 2012 – tam już żaden PIC nie pomoże.
Jak na razie jednak notowania są dość kiepskie. Oj, może być rechot na cała Europę. No ale grunt, że defilady robimy piękne!;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

63-letni gen. Stanisław Koziej jest jednym z najbardziej doświadczonych teoretyków wojskowości w Polsce."

Szkoda, że takich doswiadczonych teoretyków" to mamy od cholery zarówno w armii jak i w MSW. Mam nadzieje,ze doczekam czasów, gdy dowodzic zaczna doswiadczeni praktycy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce już wszystko było. Na pewno słyszeliście hasło:
Nie oddamy ani guzika" i czytaliście o tym jak mieliśmy maszerować na Berlin. Jak się to skończyło wszyscy wiemy. Wydaje mi się, że panowie rządzący zgotowali narodowi igrzyska - jakże żałosne - tylko tym razem w ramach nadchodzących wyborów ale w tym samym duchu. Kto sie nie zorientował w tych pustych gestach to może mu sie podobało. Mi nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już mało kto pamięta, że dokładnie w tym samym miejscu, kilka tygodni temu demonstrowały pielęgniarki, którym na wszelkie sposoby władzunia udowadniała, że się nie da... że nas nie stać... że za biedni jesteśmy. A tu nagle proszę, jak trzeba odwalić PIC ku chwale władzuni to i stać nas i pieniążki się znalazły... i bieda jakoś nie doskwiera.

A co jest warta w praktyce ta duma narodowa, którą tak lubimy celebrować przekonamy się przy EURO 2012 – tam już żaden PIC nie pomoże.
Jak na razie jednak notowania są dość kiepskie. Oj, może być rechot na cała Europę. No ale grunt, że defilady robimy piękne!;)"

coe", mam rozumieć, że jakbyś ty był w rządzie to pieniądze na stadiony Euro 2012 dałbyś pielęgniarkom? Znając naszą służbę zdrowia to zaraz by się okazało, że to za mało, że znów system jest niewydolny i trzeba dołożyć.
Parę milionów Polaków głosowało na Kaczyńskich i PiS m.in. dlatego, że po akcji z Muzeum Powstania Warszawskiegoi wiedzieli, czy mogli się domyślać, że są to ludzie, którym takie sprawy jak historia, armia polska leżą na sercu.
Nie podoba się, to w najbliższych wyborach głosuj na PO albo SLD, będziesz miał co pół roku defiladę gejów albo inną paradę tolerancji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz pomsee", ale Moczulski to niech lepiej nie opowiada głupot, tak się składa, że cała praktycznie działalność jego partii KPN sprowadzała się do celebrowania patriotycznych uroczystości, manifestacji itd. Żadnej idei gospodarczej czy społecznej, którą udałoby się wprowadzić w życie, a zawdzięczalibyśmy ją wyłącznemu geniuszowi pana Leszka sobie nie przypominam.
Nagle sobie przypomniał o edukacji i wzroście gospodarczym.
Ciekawe jak sobie wyobraża prezentowanie 500 lat polskiej tradycji demokratycznej -= wszyscy mieliby zapuścić wąsy, chodzić w kontuszach i z karabelą przy boku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500 lat polskiej tradycji demokratycznej....

Zrywanie sejmów, liberum veto,pieniactwo parlamentarzystów, zbiorowe orgie na kilkaset osób, kopulacja obok pjedynków i spadających głów, pijaństwo prawie na śmierć, zdrada i sabotaż za obietnice pieniędzy albo damskiej d...y,kupowanie królów.....

Może lepiej wszystkiego nie wspominać bo wyjdą też brudy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem jeszcze raz wszystkie posty i okazało się, że jak zwykle najwięcej do powiedzenia mają Ci co defiladę -
OGLĄDALI W TV !!!

A te za przeproszeniem ostatnie autorytety których mądrości przytaczacie ,to całkowita padaczka !!!
Widać TV kol. nie służy , proponuję trzasnąć się w łeb
,ogarnąć trochę i ruszyć du... na spacer !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego tm/39 ma być niezadowolony, to jakiś powód do wstydu. Pewnie najlepiej byłoby gwizdać lub rzucać kamieniami. A tu naród ciemny i sie cieszy ze święta żołnierza, defilad. (organizowanych od wieków).

Gdzieś słyszałem o artykule GW niedawno na tym forum, zresztą jak zwykle całkiem obiektywnym artykule...... A że już z Leszkiem z KPN-u, koniec świata, poszerzają swój pakiet kontrolny (już mieli wiwiceceprepreprezydenta") i wkład w historię Polski na łamach obcojęzycznej prasy. Jednak niektórym to nie przeszkadza.

pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acer. Nasza szlachta" nie zmieniła się od dobrych 500 lat.
A czy Naród się zmienił??

Do takich defilad mam mieszane uczucia.

Może ktoś wie ile kosztuje transport jednego takiego pojazdu ze Szczecina do Warszawy???

Z drugiej strony, na Piechotę w szyku, przy orkiestrze, popatrzyć lubię. Budzą się jakieś patryjotyczne instynkty".
Wtedy chciałbym zobaczyć więcej historii" a nie jakiś humery":)
Jakie intencje miał pan K. wybory/udaje...........
Pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz naszego parlamentaryzmu celowo przerysowałem, nie chodziło pomseeo to że dzięki rozbiorom ukrócono to co można krótko określić burdelem, ale że ten burdel doprowadził nas do rozbiorów.

W maju roku pamiętnego ocknięto się, ale cóż, musztarda była po objedzie.

Zbawić możemy się sami, wziąść się sami za siebie i zrobić porządek z tym co leje się z monitorów telewizyjnych.

Potem można by podziwiać defilady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inni mogą, my nie...

Lech Kaczyński jest Prezydentem RP. Lech Kaczyński Prezydent RP był w Paryżu 14 lipca, a co widział i co słyszał film ten Wam opowie...
tf1.lci.fr/infos/france/politique/0,,3492790,00-defile-juillet-version-sarkozy-.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie