Skocz do zawartości

suvergin gt-wymiana doświadczeń


nunki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 731
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 months later...
witam

4 pytanka:

1) - w jaki sposob mozna rozładowac akumulator do Sovereigna GT? Podobno takie doładowywanie nierozładowanego do konca akumulatora skraca jego zywotnosc ?

2) Czy tryb All Metal to jest to samo co tryb z dyskryminacja na 0 (zero) czy gałka skręcona maksymalnie w prawo ?

3) Zalecana impedancja sluchawek to 32 omy. Czy ktos probował łazic ze słuchawkami na 16 omów? Sa jakies wieksze roznice ?

4) Sov. GT jest wykrywaczem, ktory nie lubi szybkiego przemiatania. Prawda czy fałsz? Z mojej 2-letniej obserwacji wynika ze chyba prawda, bo dosc wolno* reaguje gdy przesuwam szybko cewke nad jakims przedmiotem w ziemi.
___________________
* wolno w stosunku do podobnej predkosci przemiatania X-Terrą 30.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Ad1: co któryś cykl ładowania rozładowują do " podłączając żarówkę 12 V.
Ad2: jest trybem dynamicznym i sygnalizuje wszystko jednakowo
Ad3: nie mam doświadczeń
Ad4: wdzięcznie się odpłaca przy wolniejszym przemiataniu, przy szybszym można pogubić co drobniejsze fanty. trudno mi opisać jego dźwięki ale przy szybszym przemiataniu sygnał jest rwący i nierzadko można potraktować go jako śmieciowy.

w kwietniowym nr odkrywcy ukazał się właśnie artykuł o naszej wykrywce, warto zajrzeć.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja!!Przesiałem się z Rutusa Proximy na GT i jestem pod wielkim wrażeniem wykrywacza.Dodatkowo wraz z wykrywaczem dostałem wyświetlacz i muszę powiedzieć,że jest przydatny,cały czas SIĘ go uczę ale myślę,że powoli się dogadamy.Pozdrawiam wszystkich posiadaczy GT.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
POMÓŻCIE!!!Po ponad 2-letniej eksploatacji mam problem z cewką Tornado w wykrywce.Raz wykazuje przerwę pomiędzy 3 i 4 lub zwarcie pomiędzy uzwojeniami/np.pomiędzy 3 i 2/.Jeżeli Koledzy posiadający GT wiedzą jak zbudowana jest cewka/czy jest tam zalana elektronika/,proszę o informacje.Liczę także na wiedzę elektroników.Za każdą informację z góry dziękuję.POZDRAWIAM.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest i tornado http://cgi.ebay.co.uk/Minelab-Sovereign-10-Tornado-coil-Ex-Condition-/260611767876?cmd=ViewItem&pt=UK_Gadgets&hash=item3cadabfe44 przepraszam za link do trwającej aukcji ale chce pomuc koledze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Witam, w końcu mam swojego Minelabka GT. Faktycznie, trochę waży, ale po roku chodzenia z nim mogę startować w powiatowych zawodach w siłowaniu na rękę :))).
Prośba do starych wyjadaczy, potrzebuję z ustawienia dla samego kolorku, i na wszystko, jak radzicie ustawić. Dopiero szukam instrukcji PL.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omówię ci wszystkie pokrętła e telegraficznym skrócie .

Pokrętło disc - służy do do eliminacji przedmiotów z metali kolorowych im bardziej podkręcasz w prawo tym odrzucasz przedmioty o coraz lepszej przewodności . W Gt nie ma wybiórczej dyskryminacji żelaza , teoretycznie jest wycięte całe ale wszyscy wiemy że detektor daje sygnał na większe żelazo,jest to charakterystyczny trzask albo niski ton .

Pokrętło Notch
Jest to funkcja pozwalająca eliminować przedmioty niepożądane , które nie są celem naszych poszukiwań np. kluczyki od puszek po piwie , jeśli nie chcesz żeby wykrywacz je sygnalizował , ruszasz cewką nad kluczykiem i kręcisz pokrętłem do momentu aż wykrywacz nie będzie go sygnalizował , w ten sposób ustawiasz to pokrętło. W praktyce większość z nas tej funkcji nie używa w obawie że wycinając kluczyk ignorować możesz także inne wartościowe przedmioty o podobnej przewodności .

Pokrętło Volume
Wiadomo włączasz nim detektor i ustawiasz poziom głośności.

Pokrętło Sensitiviti
Położenie Auto uzyskujemy kręcąc pokrętłem maksymalnie w lewo , aż do jego zatrzaśnięcia się . To położenie powoduje że detektor sam ustawia czułość w danych warunkach , wykrywacz jest wtedy stabilny choć oczywiście kosztem zasięgu , ale dla początkującego funkcja auto jest przydatna w celu osłuchania się ze sprzętem. Chcąc zwiększyć czułość wykrywacza kręcimy tym pokrętłem w prawo im dalej w tym kierunku czułość spada , największa jest zaraz przed zatrzaskiem Auto .

Pokrętło Threshold .
Służy do ustawienia poziomu sygnału wiodącego ,jest to dźwięk , którego zmiany sygnalizują wykrywanie obiektów . w Gt trzeba go ustawić na poziomie ledwo słyszalnym , wtedy jest możliwość wykrycia głębiej zalegających przedmiotów , które powodują niewielkie zmiany sygnału wiodącego . Zazwyczaj ustawienie ok godz. 13 ale to sam wyczujesz . Ustawiając pokrętło threshold przełącznik Threshold/ Silent Search w pozycji Threshold musi być.


Przełącznik Threshold / Silent Search
Przełącznik Threshold tak jak wyżej to położenie gdy szukamy z sygnałem wiodącym słyszalnym . To ustawienie zalecane jest w miejscach gdzie jest większa ilość wartościowych przedmiotów .
Natomiast gdy zależy nam na szybszym przeczesaniu terenu przełączamy się w położenie silent Search nie zmieniając ustawienia pokrętła Threshold .

Przełącznik Noise Cancel .
Jeśli wykrywacz jest niestabilny w wyniku zakłuceń np. radiowych radiowych , można popróbować przełączenie gałki w jedno z dwóch położeń .

Przełącznik All Metall /Disc
W trybie z dyskryminacją położenie All metal nas nie interesuje . Wybór mamy między ustawieniami On i Off .
Ustawienie On daje lepsza wykrywalność koloru pośród żelaza , oraz da możliwość wykrycia większego obiektu żelaznego, natomiast ustawienie Off jest bardziej zalecane w gruncie mocno zmineralizowanym.

To tyle jeśli chodzi o poszukiwanie w trybie z dyskryminacją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie