Jump to content

stachu834

Forum members
 • Content Count

  83
 • Joined

 • Last visited

  Never

Everything posted by stachu834

 1. Kijow możesz podesłać jakiś link czy wskazać grupę na fb gdzie to dokładnie znaleźć? Chętnie bym poczytał ale na fb jestem nowy i jeszcze tego portalu nie zeksplorowałem dobrze.
 2. no, no, odpaliłem w końcu linka, niby jest tam podane 400 trafień, ale ja bym był ostrożny co do treści z netu. parę lat temu znalazłem super" stronkę o swd a na głównej fotce był żołnierz z jugosławiańskim M76, normalnie pychota" :) aż pamiętam do dziś. preferuje sprawdzone informacje.
 3. a skąd kol. Grzechotnik ma te dane? bo M. Czerwiński w swojej ksiażce podaje właśnie 242 trafienia. niestety z kompa z którego właśnie piszę nie mogę podejrzeć wcześniejszego linku.
 4. wykorzystując odwołanie do Zajcewa trzeba powiedzieć że nie był najlepszym, miał zaliczonych 242 trafienia, biła go Ludmiła Pawliczenko z 309 trafieniami ... Nikołaj Ilin 494 trafień i Iwan Sidorenko ponad 500 trafień, mało kto dziś o tym pamięta. Niestety siła kina znów większa od historii, a szkoda ... Simo mógł więc liczyć na godnego siebie przeciwnika. Fin dysponował lepszą bronią. snajperzy fińscy i sowieccy dysponowali niby tym samym karabinem, ale fińskie mosiny były o klasę lepsze, wykonane były z większą precyzją od ruskich, lepiej radziły sobie na dużym mrozie i były celniejsze. Nie ujmuje to jednak osiągnięć Simo.
 5. tvn oglądałem wczoraj, a film o enigmie oglądałem już jakiś czas temu i jak pamiętam to był tam wątek polaka i to jeszcze zdrajcy. moje obawy budzi to że kłamstwo wielokrotnie powtarzane staje się powoli prawdą. to że teraz jest wrzawo koło tego filmu to nie wystarczy, niebawem ucichnie, a film będzie w wypożyczalniach przez wiele lat. jestem ciekaw jaki obraz historii będzie miał człowiek ery popkultury? i jeszcze jedno amerykańskie kino po wydarzeniach z 2001r stało się monotematyczne, na siłę szukają bohaterów, a patos wylewa się hektolitrami z ekranu.
×
×
 • Create New...

Important Information