Skocz do zawartości

suvergin gt-wymiana doświadczeń


nunki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 731
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam.zauważyłem że Sovereign ma duży problem z identyfikacją monetek z niklu.np takie 50 reichspfennig,lub 10,20 50 groszy 1923r.

Gdy machałem monetkami tak ok 15cm od cewki detektor wydawał niski przerywany,słabo powtarzalny sygnał,a gdy przybliżyłem monetkę to już ją całkowicie dyskryminował :(

Czy ktoś miał problem z takimi monetkami w terenie?

Szkoda by było gdyby takie ciekawe monetki były dyskryminowane,to dla mnie nie do pomyślenia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikiel jest ferromagnetykiem i jest pomijany na dyskryminacji. Mam ten sam problem z moim GT, podobny miałem z Elite, ale nauczyłem się rozpoznawać ten charakterystyczny trzask i od czasu do czasu kopię monety niklowe II RP, ale jest ich stosunkowo niewiele do n.p. miedzianych, więc pewnie większość i tak jest pomijana. Sygnał pojawia się gdy moneta jest w okolicy cewki, ale jak jest dokładnie pod nią to zanika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nikt z szanownych kolegów nie napisał o tym ażącym w oczy" problemie!! Wcale bym nie tracił czasu na zakup takiej zabaweczki dla dzieci :(

Niestety jestem teraz uziemiony z GT bo żonka zła że kupiłem tak drogi sprzęt!O nowym na jakiś czas mogę zapomnieć :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poradźcie proszę co wybrac? chodzi o uniwersalny sprzet do poszukiwan zarowno militarki jak i plazowego kolorku. Mxt pro z cewką 12' czy właśnie GT ? No i ta różnica w cenie obu wykrywaczy - ponad 1000 zł. Czy warto dopłacić do MXT? pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawcion123, to nie wina sprzętu. Nikiel jak i żelazo jest pomijany w trybie dyskryminacji, tak to po prostu ma działać, nie tylko w GT. Być może wskaźnik cyfrowy ułatwiłby poszukiwanie monet niklowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. sporo filmikow na youtube widzialem jak ludzie pracowali na plazy miedzy innymi na mokrym piasku i wszystko było ok. Jak sprawa wyglada jezeli chodzi o poszukiwania w lesie? Czy GT dorowna MXT ? (w pamieci mam test mxt trackera z Odkrywcy" gdzie tracker hełm na prospecting brał z ok 135 cm)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Wlasnie nabyłem ten numer. ( prostuję: zasieg mxt tracker na hełm w trybie prospecting: ok. 110cm, relic: 95cm, c&j: 90cm, wszystko przy cewce 12'). GT zapewne na cewce 10'. Reasumując dużej różnicy nie ma, więc po co przepłacać? :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziśiaj była próba generalna Sovereigna GT w terenie!

Las,oraz pole 100 razy przechodzone.

Reasumujac:

-dyskryminacja dobra lecz nie idealnaduze żelastwo na +"
zagiete gwoździe i inne gó..no na +.
zanik sygnału wiodącego duzo pomaga w rozwikłaniu co tam jest!

-Sprzet bardziej stabilny od Proxy i się prawie wcale nie wzbudza,solidny idzie blisko ziemii.

-zasiegi i czułość bardzo dobre!

-maskowanie żelaza zadowalające!

-efekty poszukiwań zdumniewające :)

pozdrawiam !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Jak dla mnie zbyt mocno podkręcona dyskryma!
Ja łaże na minimalnej i ładnie odrzuca gwoździe!

Sprzęcik naprawdę prosty w obsłudze,tam nawet nie ma co kombinować :)

Ale żeby poznać słabe dobre" sygnały to już nie takie łatwe,trza ogłady i spokoju.


Kurde ,na górkach naprawdę łapa boli..ciężkawy,no ale Proxa też do najzgrabniejszych nie należała :)

pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jestem użytkownikiem Gt od roku,prawdą jest że jest zbyt cięzki ale jeżeli chodzi o zasiegi i dyskryminację to powalił mnie na kolana już nie raz,co do ustawień polecam nie dyskryminowac powyzej zera na poszukiwaniu militarki,bo i tak jest zbyt mocna a przy tym trzeba słuchać tych cichnacych sygnałów,które mi przyniosły wiele fajnych żelastw z ruskich głębokich ziemianek,pomijak kolorki bo to piszczy ja trzeba,wycinki nie używam bo to raczej zbędna choć może kiedyś się przyda.
Srodek ciężkości można wyregulować przesuwając elektronikę pod podłokietnikiem do tyłu tak aby znależc odpowiednie wyważenie do użytkownika (działa),a jak ktoś chce fachowego pokrowca na elektronikę za psie pieniądze to polecam ładownice do kałacha,tylko trzeba wyciąc cały środek i zrobić dziurkę na kabel od cewki i taka nadaje się na noszenie przy pasku...jak nie zapomne to jutro podam moje testy na wykopkach w powietrzu...

Pozdrawiam Gtowców (:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chodzę na takich ustawieniach . Minelab Sovereing GT.
Ustawienia na kolor.
Pokrętło Disc. Maksymalnie w lewo.
Pokrętło Notch. Maksymalnie w lewo.
Volume. Maksymalnie w prawo.
Sensitivity .Maksymalnie w lewo.
Przełącznik All Metal , Disc OF-ON . Ten przełączni u góry ustawiam na On .
Przełącznik Threshold-Silnet Search . Ustawiam ten przełącznik na Threshold , i kręcę pokrętłem dolnym Thresnold tak aby był słyszalny lekko sygnał wiodący wykrywacza , jeśli ustawimy sygnał wiodący Thresnold to Przełącznik Threshold-Silnet Search ten po środku wykrywacza dajemy w dół na Silnet Search wtedy sygnał wiodący zanika ale wykrywacz jest ustawiony optymalnie na danym terenie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie