Skocz do zawartości

Bzura 2007 nadchodzi ....


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 91
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Obrzyny czyli tzw obladra?( zawsze z takiej składamy)
5m3 okolo 500 zł (byłem w tartaku 5 dni temu).
Robocizna jak u nas darmowa,bo Bzura to nasza impreza.
Najgorzej z kantowizną-konstrukcja musi byc solidna ze wzgledów bezpieczenstwa bo sie po niej łazi w trakcie pracy bo wysadzają je potem itd.
Na 4ry domy postawione w zeszłym roku naprawde sporo dobrego drzewa poszło.
Ja wiem że zaraz ktoś napisze ze były nie takie jak powinno,bo słoma była na strzeche za krótka, bo karton było widać,bo płotek był za niski,bo psa w budzie nie było a w 39 r. przy kazdym domu był psiur na postronku...
Staramy się zawsze.
Jesli ktos ma jakies propozycje lub doswiadczenie w tym temacie to prosze o wskazówki,zalezy mi zeby było jak najlepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak co roku z pozycji widza będę na Bzurze, w tym roku udało mi się namówić na wspólny wyjazd sędziwego ojca który przy okazji chciałby odwiedzić grób poległego nad Bzura krewnego. Nie mam informacji w jakim oddziale służył, gdzie i którego dnia poległ. W związku z tym pytanie do znawców tematu - w jaki sposób można znależć kwaterę wojenną (oprócz mozolnej wędrówki wzdłuż grobów) znając jedynie nazwisko, czy są strony internetowe dotyczące cmentarzy wojskowych podobnych do stron zwykłych cmentarzy tak jak np w Poznaniu, gdzie znając dane osobowe można znaleźć konkretne miejsce pochówku
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmowa Bzura:

Pragniemy poinformować, że w trakcie przygotowań i w czasie rekonstrukcji „Bitwy nad Bzurą” wśród rekonstruktorów pracować będą nie tylko fotoreporterzy i dziennikarze, ale także dwie ekipy filmowe.

Fundacja Polonia Militaris przy współpracy ekipy filmowej Domu Żołnierza Polskiego nakręci podczas naszej imprezy film, który potem otrzyma każda GRH biorąca udział w rekonstrukcji. W pzredsięwzieciu weźmie udział 4 operatorów, a zdjecia dodatkowo nakręcimy w starych budynkach w Busdach Starych.

Bzura 2007 będzie także planem filmowym ekipy znanej z programu „Było ... nie mineło”, która tym razem pragnie zrealizować zdjęcia do filmu dokumentalnego 'Kleeberg odszedł ... Kleeberczycy zostali' (autorstwa redaktora Adama Sikorskiego w reżyserii Mirosława Gronowskiego).

Wszyscy uczestnicy Bzury 2007 będą mieli okazję mieć wkład w powstające filmy. Dobrze by było, aby rekonstruktorzy mieli świadomość, że ich działania i zachowania będą stanowić „obrazy”, które w każdej chwili mogą zostać zarejestrowane przez filmowców. Powstające filmy to w praktyce wspólne dzieła rekonstruktorów i filmowców, postarajmy się, aby cały czas prezentować się jak najlepiej.

http://www.bzura1939.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie jest za wcześnie na takie sprawy, ale czy wiadomo już jak będzie rozwiązana komunikacja dla publiczności na tegorocznej Bzurze ? Czy wogóle ten aspekt jest brany pod uwagę ? Chodzi mi o mozliwość dojazdu dla widzów do Brochowa z Sochaczewa (Warszawy).

pozdrawiam

jhaken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest najlepiej dojechać do Brochowa ?? Chodzi mi o podróż pociągiem z Katowic. Czy należy wysiąść w Warszawie czy Sochaczewie ?? A jakie jest połączenie z Warszawy do Brochowa/Sochaczewa ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolek - mam na to niezawodny sposób, zazwyczaj działa:

Idzie dysc idzie dysc
Idzie sikawica
łileje łusiece, łuleje łusiece
Janickowe lica

Nie lyj dyscu, nie lyj
Bo cie tu nie tseba
Łobeńdź góry lasy, łobeńdż góry lasy
Zawróć sie do nieba" :-)

O... własnie się przejasniło. Warto ją zabrac do tornistra :-)

pozdrawiam,
Artur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie