Skocz do zawartości

Raupenschlepper Ost/Steyr RSO


Lemeryt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 595
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Śledzenie historii rozwoju bardzo wciąga ....... mamy kolejnego potworka z firmy Steyr Daimler Puch
Niestety nie mam czasu w tej chwili ( lecę na występy Piwnicy Pod Baranami ) szukać pełnej nazwy tego potworka ale jak wrócę to mam nadzieje ze już sami odnajdziecie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woodhaven, tak, akt nadania srebrnej odznaki za rany na podstawie trzykrotnego zranienia lub uszkodzenia odniesionego 17 sierpnia 44 dla wiadomo kogo z jednostki:
http://www.lexikon-der-wehrmacht.de/Gliederungen/ArtAbtschwer/AA855-R.htm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Od dłuższego czasu obserwuję ten watęk. Fajnie że ktoś podjął się próby odbudowy takiego pojazdu zaczynając od podstaw. Przypomniało mi się że posiadam takie ogniwo. Długo leżało w garażu niezidentyfikowane aż zobaczyłem te ogniwa od RSO. Jeśli to od niego to czy przyda wam się? Bo mnie osobiście nie jest specjalnie potrzebne.
pozdrawiam
cross

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich fanów RSO

Cross witaj w klubie ! !! Piękna blaszka z dziurką ;-)

Wczoraj dostałem kilka książek o RSO w tym jedna po japońsku .... wielkie dzięki !!!!
... Jeśli interesuje Was ta niebieska pozycja Panzerjager w czytelni fanów RSO jest już dostępna.
Wydania czerwonego jeszcze nie posiadamy ale jest dostępne
http://cgi.ebay.de/Waffen-Arsenal-Panzerj%C3%A4ger_W0QQitemZ370001738020QQcmdZViewItem
Kończąc podsumowanie tak owocnego dnia chciałbym podziękować koledze Januszowi za przekazanie $50 na konserwacje części. W niedługim czasie pieniądze zebrane wśród tutejszej polonii zostaną przekazane w właściwe ręce.
Lemeryt nie martw się na waciki pewnie wystarczy.

A tak na poważnie zdobyłem kolejne zdjęcia ramy z widoczną rurą przechodzącą przez ramę ( 2007-11-30 17:12:00 ) niestety zdjęcie nie rozwiązuję dalej zagadki

Dostałem kilka zdjęć niestety są z napisami, może ktoś chce pomóc i pobawi się z retuszowaniem zdjęć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !
Na wstępie dziękuję koledze Januszowi i Polonii za pomoc i dobre chęci. Otrzymałem wiadomość od jednego z kolegów z forum z pytaniem o to czy istnieje możliwość wsparcia finansowego projektu RSO. Możliwość taka oczywiście jest, nie ma osobnego konta na ten cel. Procedura jest prosta, chętny do pomocy kontaktuje się ze mną. Ja podaję nr. konta Muzeum dodatkowo darczyńca przesyła do Muzeum dokument w którym określa cel darowizny a więc np. zakup części i konserwacja". Dzięki temu nie możemy spożytkować tych pieniędzy inaczej, i nie ma żadnych niedomówień. Oczywiście informuję darczyńcę o tym co za jego pieniądze zostało zrobione. Mam nadzieję że Bocian wybaczy mi ten wpis :)
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa darowizn, moze warto sprawdzic jak to teraz wyglada.
Kiedys przekazalem troche eksponatow do jednego z muzeow (darowizna), otrzymalem potwierdzenie przyjecia (wraz z wartoscia) nastepnie placilem nizszy podatek.
Teraz jest chyba ten 1% od odchodu, wiec to zawsze jakas mozliwosc zebrania funduszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie